Artykuł partnerski1 września 2020, 12:04,

Rynek nieruchomości w Piasecznie

Rynek nieruchomości w Piasecznie

Piaseczno to miasto sąsiadujące z warszawską dzielnicą Ursynów, przez co jest bardzo atrakcyjne dla osób, które szukają swojego lokum niedaleko stolicy. Co roku powstają tu liczne inwestycje, co dodatkowo przyciąga nowych mieszkańców. Jednak czy w mieście, które położone jest tak blisko Warszawy, można znaleźć mieszkanie w przystępnej cenie?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ceny nieruchomości z rynku pierwotnego

Chociaż Piaseczno należy do aglomeracji warszawskiej, ceny nieruchomości są tam o wiele niższe niż w samej stolicy. Kiedy w Warszawie za mieszkanie trzeba zapłacić średnio ponad 630 000 złotych, w Piasecznie średnia cena mieszkania wynosi 437 880 złotych. Jak wygląda to w przeliczeniu na metr kwadratowy? W stolicy średnia cena za m² wynosi ponad 10 000 złotych. W Piasecznie średnia cena za m² to około 7 500 złotych, co stanowi dużą różnicę.

Czy w mieście można znaleźć niedrogie kawalerki na sprzedaż? Piaseczno leży kilkanaście kilometrów od centrum Warszawy, gdzie chętnie zamieszkują rodziny z dziećmi. Tym samym deweloperzy budują tam raczej większe lokale. Niemniej jednak z racji niższych cen za m² większe mieszkanie można kupić tam w cenie mniejszego w stolicy.

Co czwarte mieszkanie od dewelopera kosztuje od 250 000 do 350 000 zł. Biorąc pod uwagę dobrą lokalizację, ceny nie są wygórowane. Część nieruchomości jest wystawiona na sprzedaż w cenie od 5 000 do 5 500 zł/m², co sprawia, że czyni ofertę bardzo konkurencyjną. Tutaj trzeba jednak zaznaczyć, że najwięcej mieszkań na sprzedaż znajduje się w przedziale cenowym od 7 500 do 8 500 zł/m².

Oferta deweloperów

Aktualnie oferta nowych mieszkań w Piasecznie nie jest tak szeroka jak w sąsiedniej Warszawie, ale cieszy się nie mniejszym zainteresowaniem szukających. Oferta z tygodnia na tydzień się kurczy, ale w planach są kolejne inwestycje.

Pośród aktualnych ofert co druga dotyczy mieszkań o powierzchni od 35 do 50 m². Nieco mniej mamy ofert lokali o powierzchni od 50 do 65 m². Kawalerek na sprzedaż w Piasecznie nie ma zbyt wiele. Stosunkowo mało ofert dotyczy także lokali o powierzchni powyżej 65 m².

Biorąc pod lupę liczbę pokoi, najwięcej nieruchomości na sprzedaż to mieszkania 2- i 3- pokojowe. Łącznie stanowią one ponad 80% bieżących ofert. Pozostałe dotyczą mieszkań o jeszcze większej liczbie pokoi, co jest dobrą wiadomością dla tych osób, które marzą o mieszkaniu z oddzielną garderobą i sypialnią.

Rozwój miasta

Nowych mieszkańców do Piaseczna przyciągają nie tylko niskie ceny nieruchomości, ale także ciągły rozwój samego miasta. Co roku powstają tam nowe inwestycje, które przyczyniają się do usprawnienia komunikacji i ogólnej poprawy jakości życia.

W najbliższym czasie w Piasecznie ma zostać uruchomione nowoczesne centrum dyspozytorskie, co ma zapewnić szybką reakcję na zgłoszenia mieszkańców. Wśród planowanych inwestycji jest także budowa parku u zbiegu ulic Jaremy, Okrężnej i Redutowej.

 

Materiał opracowany przez eksperta portalu GetHome.pl

autor/źródło: GetHome.pl

Napisz komentarz

Informacje27 sierpnia 2020, 07:32,

Sprawdzamy ile kalorii ma kotlet schabowy. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdzamy ile kalorii ma kotlet schabowy. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdziliśmy kaloryczność kotleta schabowego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w kotlecie schabowym pochodzą w 42% z białka, 0% z węglowodanów i 58% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Pork chop)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma kotlet schabowy lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w kotlecie schabowym, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Kotlet schabowy - kalorie i wartości odżywcze

Kotlet schabowy zawiera 231 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma mleko matki. Byliśmy zaskoczeni

Na przykład średniej wielkości kotlet schabowy (140 g) to około 323 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 13% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości kotlet schabowy (140 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 6 jabłek, 4 szklanki coli, 3 plastry sera żółtego, 3 kromki chleba, 2.5 szklanki mleka, 17 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 46 minut, pływać przez 38 minut lub biegać przez 33 minuty.

Czy kotlet schabowy tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w kotlecie schabowym stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii mięs pod względem kaloryczności. Spożywanie kotleta schabowego wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród mięs.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w kotlecie schabowym?

Kotlety schabowe zawierają 23.72 g białka na 100g.
Średniej wielkości kotlet schabowy (140 g) zawiera ok. 33.2 g białka.

Ile węglowodanów jest w kotletach schabowych?

0 g węglowodanów - kotlety schabowe nie zawierają węglowodanów.

Ile waży kotlet schabowy?

Średniej wielkości kotlet schabowy (część jadalna po obraniu) waży ok. 140g.

Ile błonnika jest w kotletach schabowych?

0 g błonnika - kotlety schabowe nie zawierają błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie