Informacje5 lutego, 07:32,

Kalorie w groszku. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w groszku. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność groszku. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w groszku pochodzą w 26% z białka, 70% z węglowodanów i 4% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Peas)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma groszek lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w groszku, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Groszek - kalorie i wartości odżywcze

Groszek zawiera 81 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii mają orzechy macadamia. Byliśmy zaskoczeni

Na przykład garść groszku (50 g) to około 41 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 2% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść groszku (50 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 0.5 szklanki coli, 2 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 6 minut, pływać przez 5 minut lub biegać przez 4 minuty.

Czy groszek tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w groszku stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii warzyw pod względem kaloryczności. Spożywanie groszku wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród warzyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w groszku?

Groszek zawiera 5.42 g białka na 100g.
Garść groszku (50 g) zawiera ok. 2.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w groszku?

Groszek zawiera 14.45 g węglowodanów na 100g.
Garść groszku (50 g) zawiera ok. 7.2 g węglowodanów.

Ile waży groszek?

Garść ziaren groszku waży ok. 50g.
Łyżka groszku waży ok. 15g.
Szklanka groszku waży ok. 160g.

Ile błonnika jest w groszku?

Groszek zawiera w sobie 5.1 g błonnika na 100g.
Garść groszku (50 g) zawiera ok. 2.6 g błonnika. Odpowiada to ok. 9% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski8 lutego, 15:52,

Ile trwa okres wypowiedzenia umowy o pracę? Jaki jest wzór wypowiedzenia umowy o pracę?

Ile trwa okres wypowiedzenia umowy o pracę? Jaki jest wzór wypowiedzenia umowy o pracę?

Każdy pracownik chociaż raz w życiu musiał udać się do swojego szefa z wypowiedzeniem umowy o pracę. Powodów takiej decyzji może być naprawdę wiele.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Aby jednak złożyć wypowiedzenie umowy o pracę, trzeba najpierw wiedzieć, jak wygląda wzór takiego pisma. Na szczęście w dzisiejszych czasach, w Internecie można znaleźć wszystko. Jak zatem odejść z pracy, aby pozostawić po sobie miłe wrażenie i nie palić za sobą mostów? Czy trzeba podawać powody swojego odejścia? Ile trwa okres wypowiedzenia umowy o pracę? Tego wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

  1. Wypowiedzenie umowy o pracę
  2. Ile trwa okres wypowiedzenia umowy o pracę?
  3. Powody, dla których ludzie rezygnują z pracy
  4. Jak zrezygnować z pracy z klasą?

Wypowiedzenie umowy o pracę

Tym, z czego warto skorzystać rezygnując z pracy, jest wzór wypowiedzenia umowy o pracę. Dzięki temu całe wypowiedzenie będzie wyglądać profesjonalnie i czytelnie. Ponadto, na pewno nie zapomnisz wstawić żadnych ważnych informacji, bez których wypowiedzenie byłoby nie ważne. Na szczęście, w Internecie można znaleźć różne wzory wypowiedzenia umowy o pracę, każdy więc znajdzie pasujące rozwiązanie dla niego. Warto jednak korzystać z bardziej profesjonalnych stron, na których dostępne są także i inne druki i formularze.

Ile trwa okres wypowiedzenia umowy o pracę?

Warto mieć jednak świadomość, że w każdej umowie o pracę jest zapis o okresie wypowiedzenia. Okres wypowiedzenia może trwać od trzech dni roboczych do nawet trzech miesięcy. Wręczając wypowiedzenie umowy o pracę miej więc to w swojej świadomości. Jeżeli umowa została sporządzona na okres próbny, to potrzeba trzech dni roboczych okresu wypowiedzenia, dla umowy podpisanej na dwa tygodnie. Potrzeba całego tygodnia, jeżeli umowa została podpisana na ponad dwa tygodnie i potrzeba dwóch tygodni, jeżeli umowa na okres próbny została podpisana na trzy miesiące.

Jeżeli chodzi o umowy na czas nieokreślony to okres wypowiedzenia wynosi dwa tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż sześć miesięcy. Jeżeli był zatrudniony dłużej niż sześć miesięcy to okres wypowiedzenia trwa miesiąc. A jeżeli pracownik był zatrudniony trzy bądź więcej lat, to okres wypowiedzenia wynosi trzy miesiące.

Powody, dla których ludzie rezygnują z pracy

Jest wiele powodów, dla których ludzie rezygnują z pracy. Niektórzy robią to, bo nie są zadowoleni z tego, co robią zawodowo. Innym nie podoba się zapłata, a jeszcze inni po prostu dostali lepszą ofertę. Dodatkowo, także z pracy rezygnują także osoby, które były w jakimś stopniu źle w swojej firmie traktowane. W końcu nikt nie chce tracić zdrowia – czy to fizycznego, czy też psychicznego, chodząc do pracy, w której jest zły szef, bądź okrutni współpracownicy. Oczywiście nie każdy ma możliwość pozwolenia sobie na odejście z pracy i na pewną niestabilność w życiu. Często na taki krok decydują się tylko osoby, które wiedzą, że mają oszczędności lub mogą sobie pozwolić na nie zarabianie przez pewien czas.

Jak zrezygnować z pracy z klasą?

Nie ważne jednak są powody rezygnacji z pracy – zawsze warto uczynić to z klasą i nie bawić się w tanie gierki. Oczywiście, jeżeli powodem rezygnacji z pracy jest zdrowie, wtedy za wszelką cenę warto jednak zadbać o to, aby je polepszyć. Niemniej jednak zawsze warto do samego końca starać się wykonywać swoje obowiązki dobrze i sumiennie. Dzięki temu nie spalisz za sobą mostów, co może być przydatne w późniejszym życiu. Najlepiej trzymać się jednej zasady: nie robić innym tego, co samemu sobie jest niemiłe. Unikać kłótni, robienia chaosu i odchodzenia z hukiem tylko ze względu na własne widzimisię.

 

autor/źródło: druki-formularze.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie