Informacje4 września, 07:32,

Kalorie w chia. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w chia. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność nasion chia. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w chia pochodzą w 13% z białka, 33% z węglowodanów i 54% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Chia seeds)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma chia lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w chia, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Chia - kalorie i wartości odżywcze

Chia zawiera 486 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma kotlet schabowy. Byliśmy zaskoczeni

Na przykład łyżka nasion chia (10 g) to około 49 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 2% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera łyżka nasion chia (10 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 0.5 szklanki coli, 0.5 plastra sera żółtego, 2.5 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 7 minut, pływać przez 6 minut lub biegać przez 5 minut.

Czy chia tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w chia stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii nasion i orzechów pod względem kaloryczności. Spożywanie nasion chia wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród nasion i orzechów.

Właściwości zdrowotne

  • Nasiona chia składają się niemal w wszelkich niezbędnych człowiekowi składników odżywczych, takich jak białka, kwasy tłuszczowe Omega 3, przeciwutleniacze, błonnik pokarmowy, witaminy i minerały. Dodatkowo wszystkie te składniki występują w nasionach szałwii hiszpańskiej we właściwych dla potrzeb człowieka proporcjach.
  • Ziarna chia są bogate w klaorie, jednak większość tych kalorii pochodzi z wielonasyconych kwasów tłuszczowych. Chia zawiera doskonałe proporcje kwasów Omega 3 do tłuszczów wielonasyconych.
  • Badania wykazały, że kwasy tłuszczowe Omega 3  zawarte w nasionach chia, takie jak ALA, pomagają zmniejszyć ciśnienie krwi, ryzyko choroby wieńcowej, udaru mózgu a także raka piersi, okrężnicy i prostaty. Odpowiednie ilości kwasów Omega 3 są istotne dla prawidłowego rozwoju i dojrzewania układu nerwowego u niemowląt i małych dzieci
  • Nasiona Chia zawierają wiele korzystnych dla zdrowia przeciwutleniaczy, takich jak kwas ferulowy, kwas kofeinowy, kwercetyna, itp.
  • 100 g nasion zapewnia około 90% dziennego zalecanego poziomu spożycia błonnika pokarmowego. Chia to ziarna bezglutenowe. Osoby z rozpoznaną wrażliwością na gluten lub chorobą celiaki mogą bezpiecznie spożywać nasiona chia.
  • Chia ma bardzo niski indeks glikemiczny na poziomie 3. Tak niski indeks glikemiczny pomaga w skutecznej regulacji dziennego poziomu glukozy we krwi. 
  • Nasiona chia są doskonałym źródłem witamin, takich jak niacyna, ryboflawina, tiaminy, kwas foliowy. Niacyna pomaga zmniejszyć stężenie cholesterolu we krwi. Poza tym zwiększa aktywność kwasów GABA wewnątrz mózgu, co z kolei pomaga zmniejszyć niepokój i nerwicę.
  • Ziarna chia są dobrym źródłem wielu niezbędnych minerałów. Zawierają m. in. wapń, fosfor, żelazo, mangan i magnez  - wiele z tych minerałów odgrywa istotną rolę w mineralizacji kości, produkcji krwinek czerwonych, syntezie enzymów, a także regulowaniu aktywności mięśni serca i mięśni szkieletowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w chia?

Ziarna chia zawierają 16.54 g białka na 100g.
Łyżka nasion chia (10 g) zawiera ok. 1.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w ziarnach chia?

Ziarna chia zawierają 42.12 g węglowodanów na 100g.
Łyżka nasion chia (10 g) zawiera ok. 4.2 g węglowodanów.

Ile waży chia?

Łyżka nasion chia waży ok. 10g.
Łyżeczka nasion chia waży ok. 5g.
Szklanka nasion chia waży ok. 180g.

Ile błonnika jest w ziarnach chia?

Ziarna chia zawierają w sobie 34.4 g błonnika na 100g.
Łyżka nasion chia (10 g) zawiera ok. 3.4 g błonnika. Odpowiada to ok. 11% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje3 września, 07:32,

Sprawdzamy wartość energetyczną czarnej porzeczki. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdzamy wartość energetyczną czarnej porzeczki. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdziliśmy kaloryczność czarnej porzeczki. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w czarnej porzeczce pochodzą w 8% z białka, 87% z węglowodanów i 5% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Blackcurrant)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma czarna porzeczka lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w czarnej porzeczce, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Czarna porzeczka - kalorie i wartości odżywcze

Czarna porzeczka zawiera 63 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma jogurt grecki. Byliśmy zaskoczeni

Na przykład garść czarnych porzeczek (45 g) to około 28 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść czarnych porzeczek (45 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 1 łyżeczka cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 4 minuty, pływać przez 3 minuty lub biegać przez 3 minuty.

Czy czarna porzeczka tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w czarnej porzeczce stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii owoców pod względem kaloryczności. Spożywanie czarnej porzeczki wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne porzeczki

Porzeczka to niewielki owoc o lekko kwaskowatym smaku, który kryje w sobie bogactwo właściwości odżywczych. Najważniejsze substancje czynne to witamina C, A i z grupy B, rutyna, kwas foliowy, żelazo, mangan, wapń, magnez czy jod.

Czarna porzeczka dostarcza ponadto licznych antyutleniaczy. Dzięki temu bardzo korzystnie oddziałuje na funkcjonowanie organizmu, dbając jednocześnie o urodę.

Porzeczka jest bowiem doskonałym składnikiem domowych kosmetyków, np. maseczek ściągających, łagodzących stany zapalane i oczyszczających.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w czarnej porzeczce?

Czarne porzeczki zawierają 1.4 g białka na 100g.
Garść czarnych porzeczek (45 g) zawiera ok. 0.6 g białka.

Ile węglowodanów jest w czarnych porzeczkach?

Czarne porzeczki zawierają 15.38 g węglowodanów na 100g.
Garść czarnych porzeczek (45 g) zawiera ok. 6.9 g węglowodanów.

Ile waży czarna porzeczka?

Garść czarnych porzeczek waży ok. 45g.
Szklanka czarnej porzeczki waży ok. 160g.

Ile błonnika jest w czarnych porzeczkach?

Czarne porzeczki zawierają w sobie 4.3 g błonnika na 100g.
Garść czarnych porzeczek (45 g) zawiera ok. 1.9 g błonnika. Odpowiada to ok. 6% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie