Informacje21 sierpnia 2020, 07:32,

Sprawdzamy ile kalorii ma jogurt grecki. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdziliśmy kaloryczność jogurtu greckiego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w jogurtach greckich pochodzą w 69% z białka, 25% z węglowodanów i 6% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Greek yoghurt)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma jogurt grecki lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w jogurtach greckich, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Jogurt grecki - kalorie i wartości odżywcze

Jogurt grecki zawiera 59 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Kalorie w soku żurawinowym . Sprawdziliśmy ile ich jest

Na przykład łyżka jogurtu greckiego (20 g) to około 12 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera łyżka jogurtu greckiego (20 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 2 minuty, pływać przez 1 minutę lub biegać przez 1 minutę.

Czy jogurt grecki tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Jogurt grecki to produkt o jednej z najniższych ilości kalorii wśród produktów nabiałowych. Spożywanie jogurtu greckiego wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów nabiałowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w jogurtach greckich?

Jogurty greckie zawierają 10.19 g białka na 100g.
Łyżka jogurtu greckiego (20 g) zawiera ok. 2 g białka.

Ile węglowodanów jest w jogurtach greckich?

Jogurty greckie zawierają 3.6 g węglowodanów na 100g.
Łyżka jogurtu greckiego (20 g) zawiera ok. 0.7 g węglowodanów.

Ile waży jogurt grecki?

Łyżka jogurtu greckiego waży ok. 20g.
Łyżeczka jogurtu greckiego waży ok. 12g.
Szklanka jogurtu greckiego waży ok. 240g.

Ile błonnika jest w jogurtach greckich?

0 g błonnika - jogurty greckie nie zawierają błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Artykuł partnerski25 sierpnia 2020, 15:46,

Zakładasz własną firmę? Nie daj się kosztom

Wejście do świata biznesu nie jest łatwe. Już na samym początku istnienia firmy trzeba liczyć się z kosztami. Prowadzenie działalności gospodarczej oznacza szereg wydatków, które musisz ponieść, nawet jeśli nie masz jeszcze pierwszego klienta. Istnieją jednak sposoby, by część z nich ograniczyć bez szkody dla przedsiębiorstwa.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Obowiązkowe koszty, które musisz ponieść

Zakładając działalność gospodarczą, musisz liczyć się z kosztami, których nie jesteś w stanie obniżyć. Największym obciążeniem dla początkujących przedsiębiorców jest ZUS. Składki są obowiązkowe i trzeba je płacić do 10 dnia każdego miesiąca lub do 15. jeśli np. zatrudniasz pracowników. Nie ma znaczenia czy firma zarabia, czy nie. Nawet jeśli działalność została zawieszona – składki muszą być regulowane.

Każda działalność musi być gdzieś zarejestrowana. Można wykorzystać do tego własne mieszkanie, jednak nie każdy chce, aby na firmowych wizytówkach widniał jego prywatny adres. Wynajęcie biura generuje jednak wysokie koszty. Kolejnym wydatkiem, który musisz ponieść, jest obsługa firmowej księgowości, warto w tym przypadku zainwestować w pomoc doświadczonego biura księgowego. Reszta kosztów związana jest z konkretną działalnością firmy. Może to być towar lub magazyn, albo zatrudnienie podwykonawców.

Na czym można zaoszczędzić?

Dzięki świadomym i przemyślanym rozwiązaniom, możliwe jest nie tylko ograniczenie kosztów, ale również podniesienie efektywności firmy. Warto wprowadzać nowoczesne rozwiązania w kontaktach z klientami. Wykorzystuj telefonię internetową, wirtualne centrale czy komunikatory do wideokonferencji. Zaoszczędzisz w ten sposób czas oraz ograniczysz koszty związane z podróżami służbowymi.

Idealnym rozwiązaniem, które pomaga obniżyć wydatki firmowe, jest wirtualne biuro (https://biuro-wirtualne-warszawa.eu/). To usługa pozwalająca korzystać z pomieszczenia w atrakcyjnej lokalizacji, bez podnoszenia kosztów jego wynajmu i bez zatrudniania pracowników do jego obsługi. Ponieważ, zatrudnieni tam profesjonaliści zajmą się wszystkimi niezbędnymi zadaniami, za niewielki miesięczny abonament. Szczegóły: https://wirtualne-biuro-warszawa.eu/wirtualne-biuro-warszawa/.

Dodatkowym pomysłem na cięcie kosztów, może być nabycie sprzętu z drugiej ręki. Jest to alternatywa dla zakupu nowych, często kosztownych maszyn. Warto również pomyśleć o minimalizacji kosztów IT oraz usług z nimi związanych. Zamiast zatrudniać specjalistę, można podpisać usługę serwisową, a kupno drogiego oprogramowania zastąpić bezpłatnymi programami dostępnymi w internecie.

autor/źródło: wirtualne-biuro-warszawa.eu