Informacje29 maja, 07:32,

Kalorie w bagietce. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w bagietce. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność bagietki. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w bagietce pochodzą w 14% z białka, 67% z węglowodanów i 19% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma bagietka, ile waży bagietka lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w bagietce, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Baguette - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy kakao ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Bagietka - kalorie i wartości odżywcze

Bagietka zawiera 310 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości bagietka (150 g) to około 465 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 19% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości bagietka (150 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 8.5 jabłek, 5.5 szklanek coli, 4.5 plastry sera żółtego, 4 kromki chleba, 3.5 szklanki mleka, 24 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 66 minut, pływać przez 55 minut lub biegać przez 47 minut.

Czy bagietka tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w bagietce stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii pieczyw pod względem kaloryczności. Spożywanie bagietki wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród pieczyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w bagietce?

Bagietki zawierają 10.86 g białka na 100g.
Średniej wielkości bagietka (150 g) zawiera ok. 16.3 g białka.

Ile węglowodanów jest w bagietkach?

Bagietki zawierają 52.04 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości bagietka (150 g) zawiera ok. 78.1 g węglowodanów.

Ile waży bagietka?

Średniej wielkości bagietka (część jadalna po obraniu) waży ok. 150g.

Ile błonnika jest w bagietkach?

Bagietki zawierają w sobie 2 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości bagietka (150 g) zawiera ok. 3 g błonnika. Odpowiada to ok. 10% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje28 maja, 07:32,

Ile kalorii jest w cieście marchewkowym? My już wiemy

Ile kalorii jest w cieście marchewkowym? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność ciasta marchewkowego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w cieście marchewkowym pochodzą w 5% z białka, 74% z węglowodanów i 21% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma ciasto marchewkowe, ile waży ciasto marchewkowe lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w cieście marchewkowym, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Carrot cake - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Kalorie w serze camembert. Sprawdziliśmy ile ich jest

Ciasto marchewkowe - kalorie i wartości odżywcze

Ciasto marchewkowe zawiera 415 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 17% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g ciasta marchewkowego można porównać do kalorii, które zawiera np. 7.5 jabłek, 5 szklanek coli, 4 plastry sera żółtego, 3.5 kromki chleba, 3 szklanki mleka, 21.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 59 minut, pływać przez 49 minut lub biegać przez 42 minuty.

Czy ciasto marchewkowe tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w cieście marchewkowym jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii słodyczy. Spożywanie ciasta marchewkowego wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród słodyczy.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w cieście marchewkowym?

Ciasto marchewkowe zawiera 5.1 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w cieście marchewkowym?

Ciasto marchewkowe zawiera 79.2 g węglowodanów na 100g.

Ile waży ciasto marchewkowe?

Jesteśmy w trakcie ważenia ciasta marchewkowego. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g ciasta marchewkowego.

Ile błonnika jest w cieście marchewkowym?

0 g błonnika - ciasto marchewkowe nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie