Informacje17 maja 2020, 07:32,

Sprawdzamy ile kalorii ma musli. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdzamy ile kalorii ma musli. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdziliśmy kaloryczność musli. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w musli pochodzą w 12% z białka, 71% z węglowodanów i 17% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma musli, ile waży musli lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w musli, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Muesli - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii jest w krewetce? My już wiemy

Musli - kalorie i wartości odżywcze

Musli zawiera 378 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 16% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g musli można porównać do kalorii, które zawiera np. 7 jabłek, 4.5 szklanki coli, 3.5 plastry sera żółtego, 3.5 kromki chleba, 3 szklanki mleka, 19.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 54 minuty, pływać przez 45 minut lub biegać przez 38 minut.

Czy musli tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Musli to produkt o jednej z najwyższych ilości kalorii w kategorii produkty zbożowe. Spożywanie musli wydaje się być nie najlepszym wyborem dla osób na diecie. Bardzo łatwo znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów zbożowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w musli?

Musli zawiera 11.2 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w musli?

Musli zawiera 63.9 g węglowodanów na 100g.

Ile waży musli?

Jesteśmy w trakcie ważenia musli. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g musli.

Ile błonnika jest w musli?

Musli zawiera w sobie 9.7 g błonnika na 100g.
100g musli zawiera ok. 9.7 g błonnika. Odpowiada to ok. 32% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje16 maja 2020, 07:32,

Czy kakao ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy kakao ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność kakao. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w kakao pochodzą w 18% z białka, 53% z węglowodanów i 28% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma kakao, ile waży kakao lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w kakao, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Cocoa - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii jest w krewetce? My już wiemy

Kakao - kalorie i wartości odżywcze

Kakao zawiera 228 kcal na 100g.

Na przykład łyżka kakao (10 g) to około 23 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera łyżka kakao (10 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1 łyżeczka cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 3 minuty, pływać przez 3 minuty lub biegać przez 2 minuty.

Czy kakao tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w kakao stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii przypraw pod względem kaloryczności. Spożywanie kakao wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród przypraw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w kakao?

Ziarna kakao zawierają 19.6 g białka na 100g.
Łyżka kakao (10 g) zawiera ok. 2 g białka.

Ile węglowodanów jest w ziarnach kakao?

Ziarna kakao zawierają 57.9 g węglowodanów na 100g.
Łyżka kakao (10 g) zawiera ok. 5.8 g węglowodanów.

Ile waży kakao?

Łyżka kakao waży ok. 10g.
Łyżeczka kakao waży ok. 5g.

Ile błonnika jest w ziarnach kakao?

Ziarna kakao zawierają w sobie 37 g błonnika na 100g.
Łyżka kakao (10 g) zawiera ok. 3.7 g błonnika. Odpowiada to ok. 12% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie