Informacje28 maja, 07:32,

Ile kalorii jest w cieście marchewkowym? My już wiemy

Ile kalorii jest w cieście marchewkowym? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność ciasta marchewkowego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w cieście marchewkowym pochodzą w 5% z białka, 74% z węglowodanów i 21% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma ciasto marchewkowe, ile waży ciasto marchewkowe lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w cieście marchewkowym, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Carrot cake - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Kalorie w serze camembert. Sprawdziliśmy ile ich jest

Ciasto marchewkowe - kalorie i wartości odżywcze

Ciasto marchewkowe zawiera 415 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 17% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g ciasta marchewkowego można porównać do kalorii, które zawiera np. 7.5 jabłek, 5 szklanek coli, 4 plastry sera żółtego, 3.5 kromki chleba, 3 szklanki mleka, 21.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 59 minut, pływać przez 49 minut lub biegać przez 42 minuty.

Czy ciasto marchewkowe tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w cieście marchewkowym jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii słodyczy. Spożywanie ciasta marchewkowego wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród słodyczy.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w cieście marchewkowym?

Ciasto marchewkowe zawiera 5.1 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w cieście marchewkowym?

Ciasto marchewkowe zawiera 79.2 g węglowodanów na 100g.

Ile waży ciasto marchewkowe?

Jesteśmy w trakcie ważenia ciasta marchewkowego. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g ciasta marchewkowego.

Ile błonnika jest w cieście marchewkowym?

0 g błonnika - ciasto marchewkowe nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski1 czerwca, 14:39,

Jak ubrać dziecko na letni spacer?

Jak ubrać dziecko na letni spacer?

Dziecko, które jest ubrane adekwatnie do temperatury czuje się wygodnie i komfortowo. Nie tylko wychłodzeniem należy się martwić - przegrzanie również jest niebezpieczne dla maluszka. Jak więc ubierać dziecko latem? Oto kilka wskazówek.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Dziecko, które jest ubrane adekwatnie do temperatury czuje się wygodnie i komfortowo. Nie tylko wychłodzeniem należy się martwić - przegrzanie również jest niebezpieczne dla maluszka. Jak więc ubierać dziecko latem? Oto kilka wskazówek. 

Jak ubierać dzieci latem? 

Babcie i ciocie od zawsze mają tendencję do przegrzewania dzieci. Wystarczy wyjść na ulicę w słoneczny i upalny dzień, aby zobaczyć czerwone i spocone maluchy. Najwyraźniej czują się podobnie jak dorośli - jest im po prostu za gorąco.  

Wybierając ubranie dla dziecka warto mieć świadomość, że dzieci poniżej drugiego roku życia posiadają zupełnie inną niż dorośli - mniej wydajną termoregulację. Jak podkreślają pediatrzy, jeśli mama ubiera się lekko – dziecko również powinno być tak ubrane. Zrezygnujmy więc z nadmiaru warstwa i ubierania dziecka na cebulkę.  

Zastanawiasz się - jak ubrać dziecko na spacer? Przede wszystkim ubrania dla maluszka powinny być wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów. Sztuczne tkaniny tylko wzmagają przegrzanie malucha. Pamiętaj także, aby stópki dziecka były zakryte, ponieważ mają one duży wpływ na cały organizm dziecka.  

Kiedy zakładać dziecku czapkę? 

Jest kilka sytuacji, w których dziecko powinno mieć założoną czapkę. Po pierwsze – po kąpieli. Zazwyczaj kąpiel małego dziecka odbywa się w dość mocno nagrzanym pomieszczeniu. Jeśli więc po kąpieli przenosimy dziecko w inne miejsce, w którym panuje inna - trochę niższa temperatura, warto wówczas założyć maluszkowi czapeczkę. Nakrycie głowy możemy zdjąć po około pół godziny. Jeśli zaś w pokoju, do którego przenosimy dziecko jest ciepło, z czapki możemy zrezygnować. 

Po drugie, należy zakładać dziecku czapkę na spacerze. Nawet jeśli na zewnątrz jest ciepło, warto zabezpieczyć maluszka nawet przed lekkimi podmuchami wiatru. W przypadku wyjścia z dzieckiem na balkon, także warto zakładać czapkę, którą najlepiej dobrać według pory roku i pogody. Latem noworodek powinien więc mieć cienką bawełnianą czapkę, starsze dzieci – kapelusik. Jesienną i zimową porą niezbędna będzie zaś ciepła czapka, która zakryje uszy.  

Na rynku jest wiele różnego rodzaju nakryć głowy, które można dobierać wedle własnych upodobań. Pamiętajmy jednak, że czapki dziecięce powinny być przede wszystkim wygodne i dobrane odpowiednio do dziecka. Dla większych dzieci, zamiast czapki idealnie sprawdzi się np. turban dla dziecka Jamiks – ozdobny, ale także niezwykle komfortowy.  

W pomieszczeniach, gdzie temperatura nie przekracza 15 stopni, dziecko również powinno mieć na sobie czapkę, aby nie dopuścić do wychłodzenia. Jeśli dziecko przebywa w cieniu, a na dworze jest bezwietrznie - możesz zastanowić się nad rezygnacją z czapki. 

Dziecko ubrane w odpowiedni sposób będzie się czuło komfortowo i wygodnie. Dzięki przewiewnym i naturalnym materiałom, letnie spacery staną się przyjemne, zarówno dla mamy, jak również dla dziecka. 

autor/źródło: jamiks.shop.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie