Artykuł partnerski1 czerwca 2020, 14:39,

Jak ubrać dziecko na letni spacer?

Jak ubrać dziecko na letni spacer?

Dziecko, które jest ubrane adekwatnie do temperatury czuje się wygodnie i komfortowo. Nie tylko wychłodzeniem należy się martwić - przegrzanie również jest niebezpieczne dla maluszka. Jak więc ubierać dziecko latem? Oto kilka wskazówek.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Dziecko, które jest ubrane adekwatnie do temperatury czuje się wygodnie i komfortowo. Nie tylko wychłodzeniem należy się martwić - przegrzanie również jest niebezpieczne dla maluszka. Jak więc ubierać dziecko latem? Oto kilka wskazówek. 

Jak ubierać dzieci latem? 

Babcie i ciocie od zawsze mają tendencję do przegrzewania dzieci. Wystarczy wyjść na ulicę w słoneczny i upalny dzień, aby zobaczyć czerwone i spocone maluchy. Najwyraźniej czują się podobnie jak dorośli - jest im po prostu za gorąco.  

Wybierając ubranie dla dziecka warto mieć świadomość, że dzieci poniżej drugiego roku życia posiadają zupełnie inną niż dorośli - mniej wydajną termoregulację. Jak podkreślają pediatrzy, jeśli mama ubiera się lekko – dziecko również powinno być tak ubrane. Zrezygnujmy więc z nadmiaru warstwa i ubierania dziecka na cebulkę.  

Zastanawiasz się - jak ubrać dziecko na spacer? Przede wszystkim ubrania dla maluszka powinny być wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów. Sztuczne tkaniny tylko wzmagają przegrzanie malucha. Pamiętaj także, aby stópki dziecka były zakryte, ponieważ mają one duży wpływ na cały organizm dziecka.  

Kiedy zakładać dziecku czapkę? 

Jest kilka sytuacji, w których dziecko powinno mieć założoną czapkę. Po pierwsze – po kąpieli. Zazwyczaj kąpiel małego dziecka odbywa się w dość mocno nagrzanym pomieszczeniu. Jeśli więc po kąpieli przenosimy dziecko w inne miejsce, w którym panuje inna - trochę niższa temperatura, warto wówczas założyć maluszkowi czapeczkę. Nakrycie głowy możemy zdjąć po około pół godziny. Jeśli zaś w pokoju, do którego przenosimy dziecko jest ciepło, z czapki możemy zrezygnować. 

Po drugie, należy zakładać dziecku czapkę na spacerze. Nawet jeśli na zewnątrz jest ciepło, warto zabezpieczyć maluszka nawet przed lekkimi podmuchami wiatru. W przypadku wyjścia z dzieckiem na balkon, także warto zakładać czapkę, którą najlepiej dobrać według pory roku i pogody. Latem noworodek powinien więc mieć cienką bawełnianą czapkę, starsze dzieci – kapelusik. Jesienną i zimową porą niezbędna będzie zaś ciepła czapka, która zakryje uszy.  

Na rynku jest wiele różnego rodzaju nakryć głowy, które można dobierać wedle własnych upodobań. Pamiętajmy jednak, że czapki dziecięce powinny być przede wszystkim wygodne i dobrane odpowiednio do dziecka. Dla większych dzieci, zamiast czapki idealnie sprawdzi się np. turban dla dziecka Jamiks – ozdobny, ale także niezwykle komfortowy.  

W pomieszczeniach, gdzie temperatura nie przekracza 15 stopni, dziecko również powinno mieć na sobie czapkę, aby nie dopuścić do wychłodzenia. Jeśli dziecko przebywa w cieniu, a na dworze jest bezwietrznie - możesz zastanowić się nad rezygnacją z czapki. 

Dziecko ubrane w odpowiedni sposób będzie się czuło komfortowo i wygodnie. Dzięki przewiewnym i naturalnym materiałom, letnie spacery staną się przyjemne, zarówno dla mamy, jak również dla dziecka. 

autor/źródło: jamiks.shop.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski1 czerwca 2020, 14:37,

Podróże z pupilem - zalecenia, wskazówki, porady

Podróże z pupilem - zalecenia, wskazówki, porady

Miłośnicy psów, zazwyczaj nie wyobrażają sobie bez nich wakacji czy urlopu. Zabierają więc zwierzaki wszędzie tam, gdzie sami się wybierają. Przed rozpoczęciem urlopu, warto wziąć pod lupę kilka istotnych kwestii, dotyczących podróżowania z psem czy kotem.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Miłośnicy psów, zazwyczaj nie wyobrażają sobie bez nich wakacji czy urlopu. Zabierają więc zwierzaki wszędzie tam, gdzie sami się wybierają. Przed rozpoczęciem urlopu, warto wziąć pod lupę kilka istotnych kwestii, dotyczących podróżowania z psem czy kotem. Pomyśl o zakwaterowaniu, wyborze odpowiedniego miejsca, kwestiach transportu czy przepisach, obowiązujących na danym obszarze. Oto kilka wskazówek, jak przygotować się do wakacji ze zwierzakiem oraz jak spędzić je w taki sposób, aby były przyjemne i komfortowe nie tylko dla człowieka, ale także dla czworonoga. 

Gdzie pojechać na wakacje ze zwierzakiem? 

Zbliża się urlop, a Ty nie wiesz, co zrobić ze swoim pupilem, podczas wypoczynku? Opcje oczywiście są dwie - możesz zostawić psa lub kota na miejscu, pod opieką kogoś zaufanego, lub zabrać zwierzaka ze sobą. Planowanie wakacji z pupilem nie musi być niemożliwe. Coraz więcej miejsc jest już przyjaznych zwierzętom, co pozwala na zabieranie ich ze sobą. Powstają specjalne hotele, gdzie możesz przebywać ze zwierzakiem. Niektóre z nich wyposażone są w legowiska,dry bed, czy klatki dla psów, dzięki czemu pupil wedle swoich preferencji może znaleźć posłanie, które najbardziej mu odpowiada. 

Są ludzie, którzy jednak nie wyobrażają sobie wakacji bez swojego ukochanego pupila i muszą zabrać go ze sobą. W tej sytuacji, kluczowe jest odpowiednie zaplanowanie celu podróży, wybór noclegu oraz miejsc, do których się udasz. Jeśli chcesz, możesz zabrać pupila ze sobą praktycznie wszędzie, ale pomyśl także o jego komforcie psychicznym i fizycznym. Nawet najkrótsze przeloty samolotem są odradzane w przypadku psów czy kotów. Zazwyczaj zwierzaki powyżej 5 kg podczas podróży samolotem, musza przebywać w luku bagażowym, natomiast mniejsze zwierzęta - są zamknięte w torbach transportowych, które znajdują się często pod siedzeniem opiekuna. Taki obrót spraw, może być niezwykle stresujący dla zwierzaków - nowe odgłosy, obcy ludzie, nieznane sytuacje i zmiana ciśnienia. Nie warto narażać zwierzaka na tak duży stres, szczególnie jeśli pupil jest płochliwy i źle czuje się w nowych sytuacjach.  

Podróże ze zwierzętami - zaplanuj każdy szczegół

Jeśli planujesz podróż samochodem – nieco łatwiejsza jest logistyka podróży. Zaplanuj jednak odpowiednią ilość przerw, zabierz zapas wody i smakołyków oraz co najważniejsze - pamiętaj o odpowiednim transporterze lub klatce dla pupila, szczególnie jeśli planujesz dłuższą podróż. Dodatkowo, zaleca się zbyt długich podróży samochodem, szczególnie wtedy, jeśli zwierzę nie ma możliwości załatwiania potrzeb fizjologicznych i poruszania się. Odpowiednio zaplanuj więc trasę i przerwy. Pamiętaj także o tym, aby nocleg, który wybierzesz, był przyjazny zwierzętom.  

Podróże z psem i podróże z kotem mogą być przyjemnością, zarówno dla właściciela, jak również czworonoga. Wystarczy tylko odpowiednio przemyśleć wyjazd i wybrać miejsce, które będzie odpowiednie dla zwierzaka. 

autor/źródło: canilove.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie