Artykuł partnerski1 czerwca 2020, 14:37,

Podróże z pupilem - zalecenia, wskazówki, porady

Podróże z pupilem - zalecenia, wskazówki, porady

Miłośnicy psów, zazwyczaj nie wyobrażają sobie bez nich wakacji czy urlopu. Zabierają więc zwierzaki wszędzie tam, gdzie sami się wybierają. Przed rozpoczęciem urlopu, warto wziąć pod lupę kilka istotnych kwestii, dotyczących podróżowania z psem czy kotem.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Miłośnicy psów, zazwyczaj nie wyobrażają sobie bez nich wakacji czy urlopu. Zabierają więc zwierzaki wszędzie tam, gdzie sami się wybierają. Przed rozpoczęciem urlopu, warto wziąć pod lupę kilka istotnych kwestii, dotyczących podróżowania z psem czy kotem. Pomyśl o zakwaterowaniu, wyborze odpowiedniego miejsca, kwestiach transportu czy przepisach, obowiązujących na danym obszarze. Oto kilka wskazówek, jak przygotować się do wakacji ze zwierzakiem oraz jak spędzić je w taki sposób, aby były przyjemne i komfortowe nie tylko dla człowieka, ale także dla czworonoga. 

Gdzie pojechać na wakacje ze zwierzakiem? 

Zbliża się urlop, a Ty nie wiesz, co zrobić ze swoim pupilem, podczas wypoczynku? Opcje oczywiście są dwie - możesz zostawić psa lub kota na miejscu, pod opieką kogoś zaufanego, lub zabrać zwierzaka ze sobą. Planowanie wakacji z pupilem nie musi być niemożliwe. Coraz więcej miejsc jest już przyjaznych zwierzętom, co pozwala na zabieranie ich ze sobą. Powstają specjalne hotele, gdzie możesz przebywać ze zwierzakiem. Niektóre z nich wyposażone są w legowiska,dry bed, czy klatki dla psów, dzięki czemu pupil wedle swoich preferencji może znaleźć posłanie, które najbardziej mu odpowiada. 

Są ludzie, którzy jednak nie wyobrażają sobie wakacji bez swojego ukochanego pupila i muszą zabrać go ze sobą. W tej sytuacji, kluczowe jest odpowiednie zaplanowanie celu podróży, wybór noclegu oraz miejsc, do których się udasz. Jeśli chcesz, możesz zabrać pupila ze sobą praktycznie wszędzie, ale pomyśl także o jego komforcie psychicznym i fizycznym. Nawet najkrótsze przeloty samolotem są odradzane w przypadku psów czy kotów. Zazwyczaj zwierzaki powyżej 5 kg podczas podróży samolotem, musza przebywać w luku bagażowym, natomiast mniejsze zwierzęta - są zamknięte w torbach transportowych, które znajdują się często pod siedzeniem opiekuna. Taki obrót spraw, może być niezwykle stresujący dla zwierzaków - nowe odgłosy, obcy ludzie, nieznane sytuacje i zmiana ciśnienia. Nie warto narażać zwierzaka na tak duży stres, szczególnie jeśli pupil jest płochliwy i źle czuje się w nowych sytuacjach.  

Podróże ze zwierzętami - zaplanuj każdy szczegół

Jeśli planujesz podróż samochodem – nieco łatwiejsza jest logistyka podróży. Zaplanuj jednak odpowiednią ilość przerw, zabierz zapas wody i smakołyków oraz co najważniejsze - pamiętaj o odpowiednim transporterze lub klatce dla pupila, szczególnie jeśli planujesz dłuższą podróż. Dodatkowo, zaleca się zbyt długich podróży samochodem, szczególnie wtedy, jeśli zwierzę nie ma możliwości załatwiania potrzeb fizjologicznych i poruszania się. Odpowiednio zaplanuj więc trasę i przerwy. Pamiętaj także o tym, aby nocleg, który wybierzesz, był przyjazny zwierzętom.  

Podróże z psem i podróże z kotem mogą być przyjemnością, zarówno dla właściciela, jak również czworonoga. Wystarczy tylko odpowiednio przemyśleć wyjazd i wybrać miejsce, które będzie odpowiednie dla zwierzaka. 

autor/źródło: canilove.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski1 czerwca 2020, 14:36,

Jak przynieść ulgę zmęczonym stopom?

Jak przynieść ulgę zmęczonym stopom?

Nie musisz odbywać długi tras na piechotę, aby twoje nogi były opuchnięte i obolałe. Nawet, jeśli na co dzień poruszasz się samochodem lub innym środkiem komunikacji, twoje stopy mają prawo być zmęczone. Jak przynieść ulgę zmęczonym stopom po całym dniu? Oto kilka wskazówek.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Nie musisz odbywać długi tras na piechotę, aby twoje nogi były opuchnięte i obolałe. Nawet, jeśli na co dzień poruszasz się samochodem lub innym środkiem komunikacji, twoje stopy mają prawo być zmęczone. Jak przynieść ulgę zmęczonym stopom po całym dniu? Oto kilka wskazówek. 

Zmęczone stopy – jak o nie zadbać? 

Na nogach spoczywa ciężar całego ciała, to one niosą nas każdego dnia. Szczególnie, jeśli są zamknięte w niewygodnych, zbyt ciasnych butach, powodujących otarcia, ważne jest, aby wieczorem przynieść im ulgę w postaci zabiegów pielęgnacyjnych czy masażu. Ból, pojawiający się w stopach może mieć wiele przyczyn – czasami jest to problem źle dobranego obuwia lub wcześniejszych urazów. Bóle nóg mogą także oznaczać kłopoty z nerkami, co skutkuje pojawieniem się na nogach bolesnych żylaków. Problemy z nogami mogą pojawiać się podczas wysokich temperatur – latem, gdy żyły ulegają rozszerzeniu, a krew i limfa zalegają w dolnych partiach kończyn.  

Najprostszym sposobem dbania o nogi jest codzienna chłodna kąpiel, która przyniesie ukojenie nawet najbardziej zmęczonym nogom. Chłodna woda to prawdziwe lekarstwo dla zmęczonych i opuchniętych nóg - zmniejsza obrzęk i pobudza przepływ krwi w żyłach. Do kąpieli można dodać odrobinę soli morskiej i kilka kropel olejku eterycznego.  

Jak ulżyć zmęczonym stopom? 

Bolące i opuchnięte nogi to częsty problem tych, którzy wiele godzin spędzają za biurkiem w pozycji siedzącej. Po tak spędzonym dniu w pracy, mogą pojawiać się obrzęki i nieprzyjemny ból kończyn. Jak ulżyć zmęczonym stopom? Idealnie nadają się do tego specjalne kremy i balsamy chłodzące, które w składzie głównie posiadają mentol, mający właściwości schładzające skórę. Balsamy i kremy do stóp z pewnością przyniosą efekty w połączeniu z kąpielą i masażem.  

Łatwym i szybkim sposobem na zmęczone nogi będzie także zimny kompres z kostek lodu, zawiniętych w ręcznik. Za pomocą tego sposobu także skutecznie zmniejszysz obrzęk nóg, gdy pod ręką nie masz akurat żelu lub kremu chłodzącego.  

Kąpiel i masaż - ulga dla zmęczonych stóp 

Warto zwrócić szczególną uwagę na stopy podczas upałów. Dobrym rozwiązaniem będzie naprzemienny zimny i ciepły prysznic, który skutecznie poprawi krążenie i zmniejszy ryzyko obrzęków. Zamiast wieczornej gorącej kąpieli, warto też wciąż prysznic z użyciem letniej wody. Pamiętać należy także o zabiegach pielęgnacyjno-relaksacyjnych, takich jak peeling i maska na stopy, dzięki którym pozbędziemy się martwego naskórka, a stopy staną się gładkie i przyjemnie miękkie. 

Ulgą w bólu może okazać się także masaż - możemy go wykonać samodzielnie, przy pomocy np. specjalnych przyrządów lub akcesoriów lub poprosić kogoś np. partnera. Masaż powinien składać się z delikatnych ruchów - masujemy każdy palec i kolejno także poduszki stóp. Najlepiej wykonywać masaż od strony palców w kierunku środka stopy.   

Przydatne w walce ze zmęczonymi stopami, okazać mogą także podkolanówki uciskowe i pończochy uciskowe 2 stopnia bez palców.  

autor/źródło: relaxsansklep.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie