Informacje13 stycznia 2016, 20:38,

Kacper Rogala z Piaseczna uhonorowany na Gali Związku Motorowego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W miniony weekend ośmioletni Kacper Rogala z Piaseczna został kilkukrotnie wyróżniony podczas uroczystej gali Polskiego Związku Motorowego, która odbyła się w hotelu Sheraton w Warszawie.

KACPER ROGALA Z PIASECZNA UHONOROWANY NA GALI ZWIĄZKU MOTOROWEGO

W sezonie 2015 Kacper został Mistrzem Polski, zdobywcą Pucharu Rok Cup Poland oraz II V-ce Mistrzem Polski Młodzików. Uczestniczył również w prestiżowych zawodach Rotax Micro Max Festival w Portimao (Portugalia) jako jedyny zawodnik z Polski, gdzie zdobył 14 miejsce wśród dużo starszych zawodników z całego świata. Już za kilka dni Kacper weźmie udział w uroczystej gali sportowej organizowanej przez Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, gdzie zostanie wyróżniony za swoje osiągnięcia. Kacper otrzymał również niedawno wyróżnienie od Starosty Piaseczyńskiego.

KACPER ROGALA Z PIASECZNA UHONOROWANY NA GALI ZWIĄZKU MOTOROWEGO

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=32&t=11075
Informacje18 stycznia 2016, 17:45,

Zaproszenie rodziców na spotkanie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Szanowni Rodzice, Wychowanie oraz wyedukowanie młodego człowieka jest jednym z najważniejszych zadań jakie spoczywa na każdej ze społeczności. Wszyscy chcielibyśmy, aby szkoły opuszczali ludzie dobrze wykształceni, kulturalni, odważni i odpowiedzialni – odpowiedzialni za los swój, swojej rodziny, społeczności lokalnej, i wreszcie Ojczyzny.

Spełniając statutowy cel Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno, czyli rozpowszechniania idei samorządności oraz poczuwając się do obowiązku wspierania budowy społeczeństwa obywatelskiego, wyrażamy wolę powołania rad szkół we wszystkich ponadpodstawowych placówkach oświatowych tz. publicznych oraz prywatnych gimnazjach, liceach, technikach oraz szkołach zawodowych na terenie Gminy Piaseczno.

Młodzi obywatele potrzebują lekcji prawdziwej demokracji, powinni uczestniczyć w procesie podejmowania decyzji, które często dotyczą ich samych, i brać za nie pełną odpowiedzialność. Ponadto Rada Szkoły jest forum dialogu pomiędzy uczniami, pedagogami oraz rodzicami w placówkach oświatowych. Większość konfliktów wynika z niezrozumienia stanowiska drugiej strony, dlatego chcemy dać możliwość debaty, głębokiej refleksji oraz współdziałania.

Zaangażowanie wszystkich uczestników życia instytucji oświatowej w decyzje dotyczące ich samych pozwala na utożsamianie się z nimi, zwiększa udział w życiu szkoły, pozwala zrozumieć czym jest - wspólnotą ludzi, której przyświeca jeden cel: wykształcenie oraz wychowanie młodego obywatela Rzeczypospolitej w poczuciu demokracji i odpowiedzialności za ojczyznę. Ten młody człowiek w przyszłości ma być wsparciem dla społeczeństwa, jednym z jego filarów. Powinien zatem posiadać nawyk angażujący go w procesy decyzyjne w państwie. Zarówno Młodzieżowa Rada, jak i Gmina Piaseczno chcą wspierać powstawanie takich organów jak rada szkoły, dlatego zapraszamy rodziców uczniów piaseczyńskich szkół gimnazjalnych oraz średnich na spotkanie, które odbędzie się 18.01.2016 o godzinie 17:45 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5. Państwa obecność jest bardzo ważna.

Wiceburmistrz Miasta i Gminy Piaseczno
Hanna Kułakowska-Michalak

Przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno
Piotr Nowak

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie