Informacje18 stycznia 2016, 17:45,

Zaproszenie rodziców na spotkanie

Szanowni Rodzice, Wychowanie oraz wyedukowanie młodego człowieka jest jednym z najważniejszych zadań jakie spoczywa na każdej ze społeczności. Wszyscy chcielibyśmy, aby szkoły opuszczali ludzie dobrze wykształceni, kulturalni, odważni i odpowiedzialni – odpowiedzialni za los swój, swojej rodziny, społeczności lokalnej, i wreszcie Ojczyzny.

Spełniając statutowy cel Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno, czyli rozpowszechniania idei samorządności oraz poczuwając się do obowiązku wspierania budowy społeczeństwa obywatelskiego, wyrażamy wolę powołania rad szkół we wszystkich ponadpodstawowych placówkach oświatowych tz. publicznych oraz prywatnych gimnazjach, liceach, technikach oraz szkołach zawodowych na terenie Gminy Piaseczno.

Młodzi obywatele potrzebują lekcji prawdziwej demokracji, powinni uczestniczyć w procesie podejmowania decyzji, które często dotyczą ich samych, i brać za nie pełną odpowiedzialność. Ponadto Rada Szkoły jest forum dialogu pomiędzy uczniami, pedagogami oraz rodzicami w placówkach oświatowych. Większość konfliktów wynika z niezrozumienia stanowiska drugiej strony, dlatego chcemy dać możliwość debaty, głębokiej refleksji oraz współdziałania.

Zaangażowanie wszystkich uczestników życia instytucji oświatowej w decyzje dotyczące ich samych pozwala na utożsamianie się z nimi, zwiększa udział w życiu szkoły, pozwala zrozumieć czym jest - wspólnotą ludzi, której przyświeca jeden cel: wykształcenie oraz wychowanie młodego obywatela Rzeczypospolitej w poczuciu demokracji i odpowiedzialności za ojczyznę. Ten młody człowiek w przyszłości ma być wsparciem dla społeczeństwa, jednym z jego filarów. Powinien zatem posiadać nawyk angażujący go w procesy decyzyjne w państwie. Zarówno Młodzieżowa Rada, jak i Gmina Piaseczno chcą wspierać powstawanie takich organów jak rada szkoły, dlatego zapraszamy rodziców uczniów piaseczyńskich szkół gimnazjalnych oraz średnich na spotkanie, które odbędzie się 18.01.2016 o godzinie 17:45 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5. Państwa obecność jest bardzo ważna.

Wiceburmistrz Miasta i Gminy Piaseczno
Hanna Kułakowska-Michalak

Przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno
Piotr Nowak

Informacje15 stycznia 2016, 18:30,

Koncert Po Świąteczne Śpiewy Chór Quasi Coro i uczniowie Be music

15 stycznia 2016 roku o godzinie 18:30 zapraszamy na koncert PO ŚWIĄTECZNE ŚPIEWY Chór Quasi Coro i uczniowie Be music. Miejsce: Klub Kultury w Józefosławiu ul. Urocza 14 II pietro, wjazd od ul. Cyraneczki. Wstęp wolny. Zapraszamy na koncert do Józedosławia.

KONCERT PO ŚWIĄTECZNE ŚPIEWY CHÓR QUASI CORO I UCZNIOWIE BE MUSIC