Informacje31 lipca 2015, 21:30,

Jesteś Bogiem w ramach Kina Plenerowego w Piasecznie

Kolejny pokaz filmowy w ramach Kina Plenerowego już 31 lipca 2015 roku o godzinie 21.30 na parkingu pomiędzy ul. Sierakowskiego a Zgoda w Piasecznie. Zapraszamy na film Jesteś Bogiem w reżyserii Leszka Dawida, który przedstawia historię “Magika” – lidera legendarnej grupy Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu.

Jesteś Bogiem w ramach Kina Plenerowego w Piasecznie

Trzej przyjaciele, Magik, Rahim i Fokus, zakładają grupę Paktofonika. Nie podejrzewają, że ich utwory zmienią oblicze polskiego hip-hopu, stając się głosem młodego pokolenia. Ekranizacja zdobyła liczne nagrody i nominacje na największych polskich festiwalach filmowych. W roli Piotra Łuszcza - Magika (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - Rahima (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - Fokusa (Tomasz Schuchardt).

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=2843&start=255
Informacje27 lipca 2015, 09:00,

Będzie ścieżka edukacyjno-przyrodnicza w Zalesiu Górnym

W poniedziałek 27 lipca przedstawiciele Powiatu Piaseczyńskiego podpisali umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie budowy ścieżki edukacyjno-przyrodniczej w Ośrodku Wisła Zalesiu Górnym.

Będzie ścieżka edukacyjno-przyrodnicza w Zalesiu Górnym

Ścieżka zlokalizowana będzie na odcinku 236 m pasażu pieszo-rowerowego prowadzącego z parkingu do pomostu, wzdłuż zachodniej linii brzegowej stawu. Tam właśnie zainstalowane zostaną tablice-gry dydaktyczne, prezentujące leśne zasoby przyrodnicze: drzewa, ptaki czy grzyby. Wraz z tablicami pojawią się elementy małej architektury: drewniane ławy i kosze na śmieci, stojaki na rowery.

Ścieżka będzie uzupełnieniem wyznaczonego przez Nadleśnictwo Chojnów szlaku dydaktyczno-turystycznego o długości 4,2 km, zlokalizowanego po wschodniej stronie stawu, przy obiekcie „Zimne Doły”. Będą z niej korzystać nie tylko goście Ośrodka Wisła, ale także uczniowie okolicznych szkół i wszyscy miłośnicy ciekawych form rekreacji i edukacji ekologicznej.

Łączna wartość inwestycji, realizowanej w ramach Programu „Wspieranie rozwoju terenowej infrastruktury edukacyjnej”, to 31 tys. zł, z czego ponad 25 tys. zł to kwota dofinansowania.

Danuta J. Samek - Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019