Informacje27 lipca 2015, 09:00,

Będzie ścieżka edukacyjno-przyrodnicza w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W poniedziałek 27 lipca przedstawiciele Powiatu Piaseczyńskiego podpisali umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie budowy ścieżki edukacyjno-przyrodniczej w Ośrodku Wisła Zalesiu Górnym.

Będzie ścieżka edukacyjno-przyrodnicza w Zalesiu Górnym

Ścieżka zlokalizowana będzie na odcinku 236 m pasażu pieszo-rowerowego prowadzącego z parkingu do pomostu, wzdłuż zachodniej linii brzegowej stawu. Tam właśnie zainstalowane zostaną tablice-gry dydaktyczne, prezentujące leśne zasoby przyrodnicze: drzewa, ptaki czy grzyby. Wraz z tablicami pojawią się elementy małej architektury: drewniane ławy i kosze na śmieci, stojaki na rowery.

Ścieżka będzie uzupełnieniem wyznaczonego przez Nadleśnictwo Chojnów szlaku dydaktyczno-turystycznego o długości 4,2 km, zlokalizowanego po wschodniej stronie stawu, przy obiekcie „Zimne Doły”. Będą z niej korzystać nie tylko goście Ośrodka Wisła, ale także uczniowie okolicznych szkół i wszyscy miłośnicy ciekawych form rekreacji i edukacji ekologicznej.

Łączna wartość inwestycji, realizowanej w ramach Programu „Wspieranie rozwoju terenowej infrastruktury edukacyjnej”, to 31 tys. zł, z czego ponad 25 tys. zł to kwota dofinansowania.

Danuta J. Samek - Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=11313
Informacje28 lipca 2015, 08:00,

Kino pod Gwiazdami Piknik Filmowy w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Sztuka iluzji, quizy wiedzy filmowej, tropienie bajkowych postaci, kinowe kalambury – a na dobranoc filmowe pokazy plenerowe z pingwinami w roli głównej, oraz spotkanie z agentem 007 w najlepszej odsłonie. Bank BGŻ BNP PARIBAS zaprasza małych i dużych na Rodzinny Piknik Filmowy w Górze Kalwarii (28 lipca 2015 roku, przy Zespole Basenowym Ośrodka Sportu i Rekreacji).

Kino pod Gwiazdami Piknik Filmowy w Górze Kalwarii

Przedpołudnie i popołudnie upłynie pod znakiem konkursów. Największe wyzwanie to „Widziałem, powiedziałem – wygrałem”, czyli quiz wiedzy filmowej. Najmłodsi będą też tropić bajkowe postaci i zabawią się w magiczne kalambury. Wysoko postawiona poprzeczka czeka na uczestników „Filmowego podróżowania”. Najodważniejsze z rodzin udowodnią, że pakowanie wakacyjnego plecaka zajmuje im nie dłużej, niż wysłanie smsa. Ścigać będzie można się w układaniu bajkowych kloców na czas i konkursie sprawdzającym dykcję.

Wypełniając ankietę konkursową w oddziale lub podczas pikniku, pełnoletni uczestnicy akcji mają szanse na wygranie nagrody głównej - samochodu KIA RIO – ufundowanego przez Kia Motors Polska. Wizytówką Rodzinnego Pikniku Filmowego jest również czarodziejski cylinder i różdżka. Radek Hoffman – iluzjonista - zaprosi zgromadzonych do świata magii. Za pomocą pięciu zmysłów potrafię wykreować złudzenie, że posiadamy też szósty – obiecuje. To profesjonalista z krwi i kości, który wiedzę oraz pasję wykorzystał do powołania pierwszego w Polsce Muzeum Sztuki Iluzji.

Kino pod Gwiazdami Piknik Filmowy w Górze Kalwarii

Dzień pełen wrażeń zakończą pokazy filmowe. Wytwórnia DreamWorks o gustach zarówno dzieci, jak i dorosłych wie prawie wszystko i chętnie to wykorzystuje. „Pingwiny z Madagaskaru” to fantastyczne żarty językowe, a dla nieco młodszych niespodziewane zwroty akcji, spektakularne upadki Szeregowego, Skippera, Rico i Kowalskiego. Niepokorne nieloty mocno nabroją.

Mężczyźni chcą, być jak on, a kobiety - być z nim. Gdy za oceanem trwają zdjęcia do nowego filmu o przygodach 007, organizatorzy przypominają „Skyfall”, prezent na 50. urodziny asa Jej Królewskiej Mości. Śpiewająca tytułową piosenkę Adele ma rację, bo tym razem niebo wali się Bondowi na głowę. Publiczność Kina pod Gwiazdami przekona się, z jakim skutkiem.

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

Kino pod Gwiazdami Piknik Filmowy w Górze Kalwarii

Podczas tego lata Filmowe Pikniki zostaną zorganizowane w 56 miejscowościach w całym kraju. Pierwszy, inauguracyjny odbył się 2 lipca podczas Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Do zobaczenia już 28 lipca w Górze Kalwarii. Kino pod Gwiazdami Banku BGŻ BNP Paribas to najlepsza zabawa!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=11304

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie