Informacje12 września 2009, 00:00,

Jarmark Piaseczyński w mieście i Parku Miejskim Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno, Muzeum Regionalne w Piasecznie oraz Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna serdecznie zapraszają mieszkańców na V JARMARK PIASECZYńSKI, który nawiązuje do tradycji organizowanych w naszym mieście od XVI wieku targów wielkich. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 września 2009 roku od godziny 12:00 do 19:00 w Parku Miejskim przy Chyliczkowskiej w Piasecznie. Każdego roku impreza organizowana jest w oparciu o kulturę poszczególnych regionów naszego kraju. W tym roku hasłem przewodnim jest folklor Beskidu żywieckiego.

Jarmark Piaseczyński w mieście i Parku Miejskim Piaseczno

Podczas Jarmarku, który rozpocznie się o godz. 12.00, odbędą się pokazy zespołów folkowych z regionu Mazowsza i naszych tegorocznych gości. Ponadto w programie przewidziane są walki rycerskie, występy teatralne, pokazy dawnego rzemiosła. W parku zostaną rozstawione kramy, na których będzie można nabyć rękodzieło i inne wyroby ludowe oraz spróbować potraw regionalnych. Na odwiedzających będą czekać ponadto wioska rycerska oraz atrakcje dla najmłodszych gości.

Ciekawe wydarzenia czekają na mieszkańców także poza Parkiem Miejskim. Muzeum Regionalne w Piasecznie organizuje w godz. 11-17 dzień otwarty dla zwiedzających. Poza ekspozycją stałą będzie możliwość odwiedzenia wystawy prac Tamary Maj. Obchodząca w tym roku jubileusz 25-lecia artystka w swoich dziełach używa różnych technik m.in. tkanin, collage, oraz obiektów. Zapraszamy również na zwiedzanie Piaseczna z przewodnikiem, który oprowadzi chętnych śladami walk i wojen w naszym mieście.

Jarmark Piaseczyński program imprezy (Park Miejski):
12.00-12.20 - Rozpoczęcie V Jarmarku Piaseczyńskiego, Hejnał Piaseczna
12.30-13.00 - Koncert Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej
13.10-13.30 - Kuźnia Artystyczna z Wilanowa - tańce wilanowskie
13.35-13.45 - Pokaz gry na ligawie - Adam Szczepanik
14.00-15.00 - Kapela Góralska HORA
15.15-15.45 - "Leśne Echo" z Chojnowa
16.00-16.45 - Kapela Góralska BESKID
16.50-17.20 - Piaseczyńskie Stowarzyszenie Rycerskie Eodem Tempore
17.30-17.50 - Rozstrzygnięcie konkursu "Tożsamość Piaseczna" i wręczenie nagród
18.00-18.45 - Koncert Góralskiej Kapeli BESKID
19.00 - Zakończenie V Jarmarku Piaseczyńskiego

Jarmark Piaseczyński pozostałe atrakcje:
- wioska rycerska (Piaseczyńskie Stowarzyszenie Rycerskie "Eodem Tempore")
- wioska rzemiosł dawnych
- atrakcje dla dzieci
- stoiska gastronomiczne
- pokaz filmów o Piasecznie
- wybijanie grosza piaseczyńskiego, piaseczyński wypiek - "Baranek Piaseczyński"
- historyczne pocztówki ze stemplem okolicznościowym
- wystawa fotograficzna "Piaseczno - wczoraj, dziś, jutro" część II

Kramy handlowe - jarmark:
Od godz. 12.00 do zmierzchu trwać będzie handel na stoikach handlowych: - stoiska twórców ludowych, tradycyjnego rzemiosła, potraw regionalnych z Beskidu żywieckiego
- wyroby rzemieślnicze, rękodzieło artystyczne, wyroby drewniane, ceramika, ozdoby i biżuteria, bibeloty
- prace plastyczne Grupy Piaseczno
- kuchnia regionalna, słodkie wypieki domowe
- miody i wyroby pszczelarskie
- miody pitne, nalewki
- stoisko organizatorów - sprzedaż publikacji, informacja

Imprezy towarzyszące na terenie miasta Piaseczno:
MUZEUM REGIONALNE W PIASECZNIE (Pl. Piłsudskiego 10) dzień otwarty w Muzeum Regionalnym w Piasecznie - godz. 11.00-17.00, oraz wystawa "Krajobrazy wspomnień" (tkanina, collage, obiekty) 25 lat pracy twórczej Tamary Maj
PIASECZYńSKA KOLEJ W¡SKOTOROWA (ul. Sienkiewicza) bezpłatny przejazd kolejką wąskotorową na trasie Piaseczno - Grójec - Piaseczno. Odjazd godz. 10.00; powrót - godz. 16.00 (przejazd za okazaniem karnetu; karnety do odebrania w Muzeum Regionalnym w dniach 6, 10, 11 września w godzinach pracy muzeum).
ZWIEDZANIE MIASTA Z PRZEWODNIKIEM "W poszukiwaniu przeszłości - śladami walk i wojen w Piasecznie" (zbiórka pod kościołem Św. Anny - godz. 14.00).
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje9 września 2009, 00:00,

Informacje z sekcji kickboxingu UKS Akrobata Tarczyn

Zawodnicy UKS Akrobata wzięli w ostatni weekend udział w gali organizowanej w Puławach przez klub członkowski PZKB - Centrum Tang Soo Do Puławy. Nasi reprezentanci wygrali 5 na 6 stoczonych pojedynków! Najbardziej widowiskowa była zwycięska walka Roberta Michty z czołowym reprezentantem Tang Soo Do - Marcinem Kostyrą. Walkom towarzyszyła przyjacielska sportowa atmosfera.

Sekcja kickboxingu w Tarczynie przy UKS Akrobata

W tym samym czasie trener sekcji Piotr Bąkowski wywalczył brązowy krążek na turnieju Flander Open, który odbył się w Beveren w Belgii. W zawodach brało udział około 250 zawodników z 15 krajów a poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Tym samym zawodnicy z Tarczyna weszli w 2 cześć sezonu startowego. Kolejne wyzwanie czeka ich w Pradze, gdzie w najbliższy weekend wraz z kolegami z KS Piaseczno i KS Nadtsal, wezmą udział w turnieju Czech Open. Wyjazd zawodników sponsoruje firma produkująca sprzęt do sportów walki Runda Zero.

Sekcja ogłosiła także nowy nabór do grupy: www.kickcenter-tarczyn.com
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn