Informacje5 kwietnia 2020, 07:32,

Jaka jest zawartość kalorii w marakui? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność marakui. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w marakui pochodzą w 8% z białka, 86% z węglowodanów i 6% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma marakuja, ile waży marakuja lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w marakui, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Passion fruit - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma mleko? Nie uwierzysz

Marakuja - kalorie i wartości odżywcze

Marakuja zawiera 97 kcal na 100g.

Przykładowo średniej wielkości marakuja (40 g) to około 39 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 2% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości marakuja (40 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 0.5 szklanki coli, 2 łyżeczki cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 6 minut, pływać przez 5 minut lub biegać przez 4 minuty.

Czy marakuja tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Ilość kalorii w marakui jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii owoców. Spożywanie marakui wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Marakuja jak każdy owoc wyróżnia się duża zawartością antyutleniaczy – uskutecznia zatem walkę z procesami starzenia oraz licznymi chorobami. Marakuja to bogate źródło witamin z grupy B, witamin A, C i E, minerałów: potasu, miedzi, żelaza i fosforu. Niezwykle cenny jest naturalny olejek eteryczny z marakui, obfitujący w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminę K i skwalen. Jego potencjał antyoksydacyjny jest dwukrotnie wyższy niż olejku arganowego, zatem szeroko jest on stosowany w kosmetyce jako skuteczny środek na naczynka, zmarszczki czy utratę wiotkości skóry.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w marakui?

Owoce marakui zawierają 2.2 g białka na 100g.
Średniej wielkości marakuja (40 g) zawiera ok. 0.9 g białka.

Ile węglowodanów jest w owocach marakui?

Owoce marakui zawierają 23.38 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości marakuja (40 g) zawiera ok. 9.4 g węglowodanów.

Ile waży marakuja?

Średniej wielkości marakuja (część jadalna po obraniu) waży ok. 40g.

Ile błonnika jest w owocach marakui?

Owoce marakui zawierają w sobie 10.4 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości marakuja (40 g) zawiera ok. 4.2 g błonnika. Odpowiada to ok. 14% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Artykuł partnerski9 kwietnia 2020, 08:25,

Gdzie szukać pracy w Piasecznie?

Praca w Piasecznie czeka na każdego. Wystarczy dobrze poszukać. Kończysz studia i szukasz pracy w stolicy? A może nie jesteś zadowolony z obecnego zajęcia i chcesz spróbować czegoś nowego? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi dzięki, którym z łatwością wkroczysz na miejscowy rynek pracy. W dzisiejszych czasach najwięcej możliwości czeka na Ciebie w Internecie. Pracę możesz znaleźć w zasadzie od zaraz. Zanim jednak zajmiesz się tym na poważnie przygotuj dobre CV, które przykuję uwagę każdego pracodawcy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Gdzie szukać pracy w Piasecznie ?

Nie od dziś wiadomo, że o pracę najłatwiej jest w dużych miastach. Warszawa stoi dla Ciebie otworem pod warunkiem, że będziesz dobrze szukał. Zacznij od największych portali ogłoszeniowych w Polsce. Pracowników w Internecie tylko na terenie samej stolicy oraz miast takich jak Piaseczno szukają tysiące dużych i małych firm. Zadanie ułatwią Ci filtry dostępne w serwisach. Wystarczy wybrać odpowiednie kategorie. Oczywiście wcześniej ustal jakie zajęcia Cię interesują i do których z nich masz odpowiednie kwalifikacje. Zanim zdecydujesz się na kontakt i wysłanie wcześniej przygotowanego CV wnikliwie przeczytaj ogłoszenie. Zastanów się czy odpowiada Ci lokalizacja firmy w której chcesz rozpocząć pracę i, czy dojazd do niej jest dla Ciebie dogodny. Zwróć uwagę na szczegóły oferty. Jeżeli w ogłoszeniu dobrze widziane jest napisanie listu motywacyjnego, warto to zrobić. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. To szansa na danie możliwości potencjalnemu nowemu pracodawcy na poznanie Twoich mocnych stron, a także motywacji, które Tobą kierują przy wyborze właśnie tego ogłoszenia. Wykazanie się taką inicjatywą już na starcie da Ci przewagę nad innymi osobami ubiegającymi się o to samo stanowisko. To Twoja szansa na pokazanie, że zależy Ci na pracy. Stworzysz też wrażenie osoby pracowitej i ambitnej.

W poszukiwaniu pracy nie ograniczaj się tylko do poświęconych tej tematyce portali ogłoszeniowych. O nowe stanowisko często warto zawalczyć między innymi na Facebook. Ten najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie jest istną kopalnią ofert o pracę. Podobniej jak w przypadku portali branżowych trzeba po prostu dobrze szukać. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy Praca Piaseczno wyskoczą liczne grupy na których wstawiane są posty dotyczące ogłoszeń o pracę. Również na tym portalu możesz zamieścić własne ogłoszenie mówiące o tym, że szukasz pracy i poprosić znajomych o jego udostępnienie. W ten sposób pracę znalazła niezliczona liczba osób. Gwarancji nie ma, ale zawsze warto spróbować.

autor/źródło: joob.pl