Artykuł partnerski18 maja 2020, 09:10,

Jak wybrać najlepsze szkolenia dla Twojej firmy?

Jak wybrać najlepsze szkolenia dla Twojej firmy?

Żyjemy w świecie, w którego centrum stawia się wiedzę. Poszerzanie horyzontów i zdobywanie nowych kompetencji stanowi bowiem podstawę dla życia prywatnego i zawodowego. W pracy podnoszenie kwalifikacji przyczynia się do rozwoju pracownika, zwiększania jego kreatywności oraz motywacji do działania. Można tego dokonać na wiele różnych sposobów. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Podnoszenie kompetencji a indywidualne cechy pracownicze

 

Można zdecydować się na szkolenia dofinansowane, organizowane przez akademia przedsiębiorczości lub płatne, z zakresu umiejętności zawodowych lub kontaktów interpersonalnych. Opcji jest naprawdę wiele. Podnoszenie kompetencji w pracy prowadzi do ogólnego rozwoju każdego pracownika. Coraz częściej jest on przeprowadzany jako element Indywidualnego Planu Rozwoju Pracownika (IPR). Co to takiego?

Mówiąc najprościej, jest to konkretny program działań, które ustala się dla pracownika w cyklach rocznych. Podstawą do stworzenia takiego planu rozwoju jest rozmowa między pracownikiem, jego bezpośrednim przełożonym i przedstawicielem działu HR. Podczas niej, korzysta się z różnych narzędzi, jak testy psychologiczne, sesje pytań itp., dzięki którym ustala się wspólnie, jakie kompetencje powinny być rozwijane jako pierwsze.

 

Podnoszenie kompetencji od podszewki

 

Zdobywanie wiedzy może się odbywać na różnych poziomach, z zastosowaniem rozmaitych narzędzi.

Istnieje wiele metod edukacyjnych. Przybierają formę zamkniętą (dedykowaną pracownikom jednej firmy) lub otwartą (ogólno dostępne dla wszystkich). Takie szkolenia prowadzi także agencja marketingowa warszawa.

Najczęściej stosuje się trzy metody zwiększania kompetencji:

  • kursy (językowe, techniczne, programistyczne itp.),
  • szkolenia (obsługa specjalistycznych maszyn, kampanie promocyjne w social mediach lub AdWords),
  •  

Choć wydawać by się mogło, że terminy „kurs” i „szkolenie” są synonimami, to jednak występuje pomiędzy nimi subtelna różnica. Kursy są z góry nastawione na efekt – zdobycie konkretnych, wcześniej nieposiadanych umiejętności, zwiększenie poziomu wiedzy na jakiś temat. Może to być kurs językowy, obsługi specjalistycznego oprogramowania do pracy w biurze architektonicznym itp.

Natomiast szkolenie ma zawsze na celu doskonalenie umiejętności z jakiegoś tematu. Na przykład, jeśli zapiszemy się na szkolenie Facebook Lublin z optymalizacji kampanii promocyjnych, mamy szansę poszerzyć swoją wiedzę, poprawić umiejętności oraz wejść na wyższy poziom znajomości dostępnych narzędzi marketingowych w ramach popularnego medium społecznościowego.

Pozostały jeszcze warsztaty, czyli przekuwanie teoretycznej wiedzy w praktykę. Nieważne bowiem ile książek na dany temat przeczytamy lub ile wykładów nawet najlepszych specjalistów wysłuchamy. Póki nie przetestujemy ich w praktyce, nie mają większej wartości dla rozwoju biznesu i przedsiębiorstwa.

 

Dlaczego warto się szkolić?

 

Wybór szkoleń dla personelu zależy oczywiście od pracodawcy. Aby zoptymalizować działanie firmy, musi być on ściśle powiązany z konkretnymi predyspozycjami zatrudnionych osób. Dlatego tak istotne jest regularne tworzenie Indywidualnych Planów Rozwojowych oraz częste rozmowy z pracownikami. Dzięki temu udaje się najlepiej dopasować typ oraz tematykę zajęć oraz zmaksymalizować przyswajaną wiedzę i kompetencje.

Dlaczego podnoszenie kompetencji zawodowych jest tak ważne? Z punktu widzenia jednostki, pomaga w kompleksowym rozwoju, sprawia, że czujemy się bardziej pewni siebie oraz budujemy pozycję bezkonkurencyjnego eksperta w danej dziedzinie. Zwiększa to na efektywność oraz pozycję w zespole, może też być podstawą do awansu w przyszłości.

Dzięki odpowiedniemu rozwojowi wszystkich pracowników, firma działa sprawniej, uzyskuje coraz lepsze wyniki sprzedażowe i finansowe oraz stabilnie się rozwija.

Szkolenia, kursy i warsztaty podnoszą kompetencje oraz prowadzą do rozkwitu biznesu, poprzez budowanie silnej pozycji na rynku. Dzięki nim, dochodzi do rozwoju jednostkowego i kolektywnego. Można by wręcz rzec, że firma i pracownicy to jedno.

autor/źródło: edutree.pl

Napisz komentarz

Informacje13 maja 2020, 07:32,

Zawartość kalorii w kumkwacie. Dane zasakakują

Zawartość kalorii w kumkwacie. Dane zasakakują

Sprawdziliśmy kaloryczność kumkwata. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w kumkwacie pochodzą w 10% z białka, 81% z węglowodanów i 10% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma kumkwat, ile waży kumkwat lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w kumkwacie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Kumquats - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii jest w krewetce? My już wiemy

Kumkwat - kalorie i wartości odżywcze

Kumkwat zawiera 71 kcal na 100g.

Przykładowo średniej wielkości kumkwat (12 g) to około 9 kalorii (kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości kumkwat (12 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. mniej niż pół łyżeczki cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 1 minutę, pływać przez 1 minutę lub biegać przez 1 minutę.

Czy kumkwat tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zawartość kalorii w kumkwacie jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii owoców. Spożywanie kumkwata wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Kumkwat zawiera przede wszystkim bardzo duże ilości witaminy C – 100 g owocu pokrywa ponad 70% zapotrzebowania na tą witaminę. Kumkwat zawiera także A, E, P czy B2. Inne wartościowe składniki to olejki eteryczne, antyutleniacze oraz potas, wapń, magnez i fosfor. Kumkwat dostarcza optymalnych ilości kalorii i węglowodanów, ponadto zawiera ryboflawinę regulującą przemiany energetyczne, stanowi zatem doskonałe źródło energii, zwłaszcza dla sportowców.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w kumkwacie?

Kumkwaty zawierają 1.88 g białka na 100g.
Średniej wielkości kumkwat (12 g) zawiera ok. 0.2 g białka.

Ile węglowodanów jest w kumkwatach?

Kumkwaty zawierają 15.9 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości kumkwat (12 g) zawiera ok. 1.9 g węglowodanów.

Ile waży kumkwat?

Średniej wielkości kumkwat (część jadalna po obraniu) waży ok. 12g. Garść kumkwatów waży ok. 110g.

Ile błonnika jest w kumkwatach?

Kumkwaty zawierają w sobie 6.5 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości kumkwat (12 g) zawiera ok. 0.8 g błonnika. Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie