Artykuł partnerski13 kwietnia, 05:39,

Jak rozliczyć PIT online? Przydatne wskazówki

Jak rozliczyć PIT online? Przydatne wskazówki

Chcesz szybko i łatwo spełnić swój podatkowy obowiązek? Wypełnij i wyślij PIT online za pomocą programu e-pity. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym załatwisz wszystko w dosłownie kilka minut. Sprawdź jakie to proste!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Od połowy lutego każdego roku wszystkim podatnikom towarzyszy jedna myśl — znów trzeba będzie rozliczyć PIT. Brzmi jak prawdziwy problem, prawda? I właśnie tak składanie deklaracji podatkowej widzi większość osób. Konieczność wypełniania i wysyłania formularzy kojarzy się ze stratą czasu i czynnością niezwykle mozolną, a niekiedy nawet trudną. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo przez lata rzeczywiście tak było. Co więcej, aby dostarczyć PIT, trzeba było udać się bezpośrednio do urzędu skarbowego i czekać tam w długich kolejkach. Na szczęście to już Ci nie grozi. Nie musisz obawiać się żadnych trudności, ponieważ obecnie z łatwością wypełnić PIT online. I to bez wychodzenia z domu! Zobacz jak to zrobić. 

Do kiedy składać PIT online? 

Zanim dowiesz się, w jak wypełnić formularz PIT online, powinieneś zorientować się, w jakim terminie właściwie wysłać deklarację. W kwestiach podatkowych nie ma miejsca na żarty i opóźnienia. Każde niedopatrzenie może bowiem przysporzyć Ci naprawdę sporych nieprzyjemności. Dlatego też pamiętaj, by rozliczenie PIT za 2020 rok dostarczyć do odpowiedniego urzędu skarbowego w terminie. Każdy podatnik ma czas na to aż do końca kwietnia. W tym roku będzie to wypadający w piątek 30 dzień miesiąca.

Najlepiej jednak, jeśli nie będziesz czekać aż do ostatniej chwili. Miej to z głowy już dziś i wypełnij swój formularz w programie Twój e PIT. Zajmie Ci to maksymalnie kilkanaście minut. 

PIT online - jaki druk wybrać? 

Chcesz rozliczyć PIT online? W takim razie w pierwszej kolejności powinieneś wybrać odpowiedni formularz. Podatek dochodowy może przyjmować różne formy, które wymagają z kolei zastosowania zupełnie innego formularza. Wybór formularza PIT nie zawsze jest łatwym zadaniem, jednak w większości przypadków nie powinno to przysporzyć problemów. Jeśli chodzi o główne, czyli roczne zeznania podatkowe, najczęściej wybieranymi drukami jest PIT 36 oraz PIT 37. 

PIT 36 online wypełnić powinny osoby, które w poprzednim roku uzyskały przychody z tytułu prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dotyczy to więc wszystkich przedsiębiorców prowadzących jednoosobową firmę. Warto podkreślić, że deklaracja PIT 36 przeznaczona jest dla osób, które zdecydowały się na opodatkowanie swej działalności na zasadach ogólnych, czyli według skali. Formularz ten należy wypełnić także, gdy źródłem dochodu jest umowa najmu lub dzierżawy. 

Jesteś zatrudniony na umowę o pracę? W takim razie powinieneś wypełnić PIT 37 online, w czym pomoże Ci program PIT. Taki formularz przeznaczony jest dla wszystkich podatników, którzy swój dochód otrzymali za pośrednictwem płatnika. Ponadto dotyczy on także emerytów, rencistów, osoby pobierające stypendia i inne świadczenia oraz zasiłki. 

Jak rozliczyć PIT w programie e-pity? 

W tym roku możesz wypełnić swój e PIT w kilka minut. To wszystko dzięki usłudze, jaką jest Twój e PIT. Obsługa programu e-pity jest niezwykle prosta i intuicyjna — dzięki temu z całą procedurą poradzi sobie dosłownie każdy. Wystarczy, że wczytasz do niego swój e PIT i uzupełnisz wszystkie brakujące pola. W tym oczywiście obowiązujące Cię ulgi oraz przysługujące Ci koszty. I to właściwie tyle! Teraz pozostaje Ci już tylko sprawdzić, czy wszystkie dane zostały wprowadzone prawidłowo i wysłać PIT do odpowiedniego urzędu skarbowego. 

 

autor/źródło: e-pity.pl

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Informacje7 kwietnia, 07:32,

Sprawdzamy wartość energetyczną czarnego bzu. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdzamy wartość energetyczną czarnego bzu. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdziliśmy kaloryczność czarnego bzu. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w czarnym bzie pochodzą w 3% z białka, 91% z węglowodanów i 6% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Black lilac)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma czarny bez lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w czarnym bzie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Czarny bez - kalorie i wartości odżywcze

Czarny bez zawiera 73 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma kiwi. Byliśmy zaskoczeni

Na przykład garść owoców czarnego bzu (43 g) to około 31 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść owoców czarnego bzu (43 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 1.5 łyżeczki cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 4 minuty, pływać przez 4 minuty lub biegać przez 3 minuty.

Czy czarny bez tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w czarnym bzie stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii owoców pod względem kaloryczności. Spożywanie czarnego bzu wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne bzu czarnego

Bez czarny wyróżnia się przede wszystkim wysoką zawartością witaminy C, co z jednej strony determinuje jego korzystny wpływ na odporność, a z drugiej – stymuluje syntezę kolagenu i bardzo korzystnie wpływ na skórę.

Bez czarny zawiera ponadto witaminę A, B1 i B2, żelazo, magnez, wapń, sód i potas, kwasy organiczne, garbniki i antocyjany oraz karotenoidy. Wiele z tych substancji wykazują wysoki potencjał antyoksydacyjny, a zatem czarny bez skutecznie spowalnia starzenie i zapobiega wielu chorobom.

Znajduje zatem zastosowanie w lecznictwie oraz kosmetologii. Napary z bzu łagodzą podrażnienia i oczyszczają skórę, a olejek z bzu idealnie wygładza cellulit.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w czarnym bzie?

Owoce czarnego bzu zawierają 0.66 g białka na 100g.
Garść owoców czarnego bzu (43 g) zawiera ok. 0.3 g białka.

Ile węglowodanów jest w owocach czarnego bzu?

Owoce czarnego bzu zawierają 18.4 g węglowodanów na 100g.
Garść owoców czarnego bzu (43 g) zawiera ok. 7.9 g węglowodanów.

Ile waży czarny bez?

Garść owoców czarnego bzu waży ok. 43g.
Szklanka czarnego bzu waży ok. 145g.

Ile błonnika jest w owocach czarnego bzu?

Owoce czarnego bzu zawierają w sobie 7 g błonnika na 100g.
Garść owoców czarnego bzu (43 g) zawiera ok. 3 g błonnika. Odpowiada to ok. 10% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie