Informacje7 kwietnia, 07:32,

Sprawdzamy wartość energetyczną czarnego bzu. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdzamy wartość energetyczną czarnego bzu. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdziliśmy kaloryczność czarnego bzu. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w czarnym bzie pochodzą w 3% z białka, 91% z węglowodanów i 6% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Black lilac)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma czarny bez lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w czarnym bzie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Czarny bez - kalorie i wartości odżywcze

Czarny bez zawiera 73 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma kiwi. Byliśmy zaskoczeni

Na przykład garść owoców czarnego bzu (43 g) to około 31 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść owoców czarnego bzu (43 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 1.5 łyżeczki cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 4 minuty, pływać przez 4 minuty lub biegać przez 3 minuty.

Czy czarny bez tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w czarnym bzie stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii owoców pod względem kaloryczności. Spożywanie czarnego bzu wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne bzu czarnego

Bez czarny wyróżnia się przede wszystkim wysoką zawartością witaminy C, co z jednej strony determinuje jego korzystny wpływ na odporność, a z drugiej – stymuluje syntezę kolagenu i bardzo korzystnie wpływ na skórę.

Bez czarny zawiera ponadto witaminę A, B1 i B2, żelazo, magnez, wapń, sód i potas, kwasy organiczne, garbniki i antocyjany oraz karotenoidy. Wiele z tych substancji wykazują wysoki potencjał antyoksydacyjny, a zatem czarny bez skutecznie spowalnia starzenie i zapobiega wielu chorobom.

Znajduje zatem zastosowanie w lecznictwie oraz kosmetologii. Napary z bzu łagodzą podrażnienia i oczyszczają skórę, a olejek z bzu idealnie wygładza cellulit.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w czarnym bzie?

Owoce czarnego bzu zawierają 0.66 g białka na 100g.
Garść owoców czarnego bzu (43 g) zawiera ok. 0.3 g białka.

Ile węglowodanów jest w owocach czarnego bzu?

Owoce czarnego bzu zawierają 18.4 g węglowodanów na 100g.
Garść owoców czarnego bzu (43 g) zawiera ok. 7.9 g węglowodanów.

Ile waży czarny bez?

Garść owoców czarnego bzu waży ok. 43g.
Szklanka czarnego bzu waży ok. 145g.

Ile błonnika jest w owocach czarnego bzu?

Owoce czarnego bzu zawierają w sobie 7 g błonnika na 100g.
Garść owoców czarnego bzu (43 g) zawiera ok. 3 g błonnika. Odpowiada to ok. 10% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje6 kwietnia, 08:16,

Sprawdzamy ile kalorii ma kiwi. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdzamy ile kalorii ma kiwi. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdziliśmy kaloryczność kiwi. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w kiwi pochodzą w 6% z białka, 87% z węglowodanów i 7% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Kiwi)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma kiwi lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w kiwi, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Kiwi - kalorie i wartości odżywcze

Kiwi zawiera 61 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Sprawdzamy wartość energetyczną czarnego bzu. Sprawdź ile ma kalorii

Na przykład średniej wielkości kiwi (75 g) to około 46 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 2% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości kiwi (75 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 0.5 szklanki coli, 2 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 7 minut, pływać przez 5 minut lub biegać przez 5 minut.

Czy kiwi tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w kiwi stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii owoców pod względem kaloryczności. Spożywanie kiwi wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Kiwi to skarbnica wielu substancji odżywczych, wśród których niepodzielnie króluje witamina C – już jeden owoc pokrywa całe dzienne na nią zapotrzebowanie! Kiwi wyróżnia się ponadto sporą zawartością witamin z grupy B i E, magnezu, potasu, fosforu i cynku. Jak każdy owoc dostarcza szeregu antyutleniaczy i błonnika, zaś wysoka zawartość kwasów organicznych znalazła zastosowanie w kosmetyce – kiwi to składnik kosmetyków rozjaśniających i wygładzających. A z nasionek kiwi można pozyskać cenny olejek bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w kiwi?

Kiwi zawierają 1 g białka na 100g.
Średniej wielkości kiwi (75 g) zawiera ok. 0.8 g białka.

Ile węglowodanów jest w kiwi?

Kiwi zawierają 14.66 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości kiwi (75 g) zawiera ok. 11 g węglowodanów.

Ile waży kiwi?

Średniej wielkości kiwi (część jadalna po obraniu) waży ok. 75g.

Ile błonnika jest w kiwi?

Kiwi zawierają w sobie 3 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości kiwi (75 g) zawiera ok. 2.3 g błonnika. Odpowiada to ok. 8% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie