Artykuł partnerski2 kwietnia 2021, 13:09,

Czy warto wybrać Apple TV?

Czy warto wybrać Apple TV?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że przystawka Apple TV to produkt, który jest pełny sprzeczności. Co prawda, jak na sprzęt z logo nadgryzionego jabłuszka, kosztuje niewiele. Z drugiej strony, czy jest wart każdej złotówki? Czy warto wybrać Apple TV?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Co to jest Apple TV?

Apple TV to niewielkich rozmiarów przystawka do telewizorów typu set-top-box. Wystarczy podłączyć ją do telewizora za pomocą kabla HDMI. To niepozorne urządzenie w kształcie małego prostopadłościanu, potrafi zamienić telewizor w prawdziwe kino domowe. Gdy tylko uruchomimy Apple TV, mamy możliwość przeglądania zasobów sklepu Apple Store. Menu jest bardzo przejrzyste i dodatkowo podzielone na sekcje, co ułatwia przeglądanie. Możemy sprawdzić ofertę filmową, a także muzyczną producenta. Do przystawki dołączony jest dedykowany pilot, za pomocą którego wybieramy odtwarzanie zwiastunów czy zakupioną muzykę. Filmy możemy zarówno kupić, jak i wypożyczyć.

Czy warto wybrać Apple Tv?

Apple TV to doskonały sprzęt dla prawdziwych gadżeciarzy i użytkowników innych urządzeń z logo nadgryzionego jabłuszka. Wystarczy jedno kliknięcie, aby nadać nowy wymiar. Ta niewielkich rozmiarów przystawka daje dostęp do najnowszych hitów filmowych i telewizyjnych, seriali, ulubionej muzyki czy transmisji sportowych na żywo. Umożliwia również przeglądanie zdjęć na ekranie telewizora. Apple TV pozwala wypożyczać, a także kupować filmy i seriale z iTunes Store. Tym samym zamienia telewizor w kino domowe. A nie ma nic przyjemniejszego niż seans z drugą połówką, rodziną czy przyjaciółmi! Do tego dochodzą aplikacje oraz szerokie zasoby Youtube, które dają jeszcze więcej możliwości. Posiadając iPhone'a, możesz w szybki i banalny sposób wyświetlić zdjęcia ze smartfonu na telewizorze.

Którą wersję Apple TV wybrać?

Apple po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferując kilka wariantów przystawki. Na chwilę obecną w sprzedaży znajdziesz:

  • Apple TV 3, będąca najtańszą wersją. Zapłacisz za nią zaledwie kilka stówek. Urządzenie pozwala na oglądanie filmów oraz programów TV w wysokiej rozdzielczości 1080p HD. Napędza go jednordzeniowy procesor A5. Dodatkowo posiada moduł Wi-Fi oraz łączność Bluetooth 4.0. Niestety nie wspiera on materiałów jakości 4K, więc sprawdzi się u nieco mniej wymagających użytkowników. Za to warto dodać, że oferuje wsparcie dla dźwięku Dolby Digital 5.1.
  • Apple TV 4. generacji to nowszy model od poprzednika. Wyposażono go w lepszy procesor A8 oraz szybszy moduł Wi-Fi. Do tego oferuje wsparcie dla dźwięku Dolby Digital 7.1. Ulepszono również pilot Apple TV, dzięki któremu mamy jeszcze więcej możliwości!
  • Apple TV 4K 5-generacji to bez wątpienia najlepszy model ze wszystkich dostępnych. Jak już sama nazwa wskazuje, obsługuje rozdzielczość 4K. Napędza go niezawodny procesor A10X Fusion, który pozwala na korzystanie z aplikacji dostępnych w App Store, a także korzystanie z interaktywnych gier. Co więcej, możemy nawet dokupić do niego słuchawki oraz kontrolery. Dzięki tej niewielkiej przystawce zamienisz telewizor w prawdziwe kino domowe!

Więcej informacji znajdziesz na https://idream.pl/tv/appletv.html

autor/źródło: idream.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski29 marca 2021, 20:21,

PIT – nowe ulgi podatkowe w 2021

PIT – nowe ulgi podatkowe w 2021

Jak co roku, rozliczając swój PIT możemy skorzystać z rozmaitych ulg podatkowych. Warto wiedzieć, że w związku z panującą obecnie pandemią koronawirusa, resort finansów wprowadził cztery nowe ulgi. Zobaczmy, na czym polegają i kto może z nich skorzystać.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Odliczenie darowizn ofiarowanych na cele walki z pandemią COVID-19

Pierwszą nową ulgą podatkową jest ta, którą można odliczyć jeżeli przekazaliśmy darowiznę na rzecz walki z pandemią. Ulga ta jest skierowana głównie do przedsiębiorców. Z ulgi mogą skorzystać zarówno podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych, czyli CIT, jak i podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, czyli PIT. Darowizny mogą przybierać formę pieniężną, ale również materialną.

Aby móc odliczyć darowiznę od podatku, musi być ona przekazana na rzecz konkretnych podmiotów określonych w przepisach:

  • podmioty wykonujące działalność leczniczą, wpisane do wykazu, o którym mowa w art. 7 ustawy z 2.3.2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (t.j. Dz.U. z 2020 roku poz. 1842)
  • Agencja Rezerw Materiałowych,
  • Centralna Baza Rezerw Sanitarno-Epidemicznych,
  • domy dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży,
  • noclegownie i schroniska dla osób bezdomnych.

Nie wiesz czy Twoja darowizna może być odliczona od podatku? To pomoże doradca podatkowy.

Ulga dla ozdrowieńców z COVID-19

Mowa tu o ozdrowieńcach, którzy przekazali swoją krew i osocze innym osobom. Wysokość ulgi oblicza się mnożąc ilość faktycznie oddanego osocza lub krwi przez przyjęty dla tej ulgi przelicznik, w postaci obowiązującego ekwiwalentu pieniężnego za 1 litr pobranej krwi, czyli przez 130 zł.

Aby skorzystać z ulgi, należy posiadać zaświadczenie które potwierdza ilość bezpłatnie oddanej krwi lub jej składników. Co ważne, odliczona kwota nie może przekraczać 6% dochodu/przychodu darczyńcy. Jeśli chcesz wiedzieć, ile faktycznie wyniesie kwota odliczenia, skontaktuj się z osobą wykonującą zawód o nazwie doradca podatkowy.

Ulga za straty działalności gospodarczej

Z ulgi za straty, które powstały w wyniku pandemii COVID-19 mogą skorzystać przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, którzy są czynnymi podatnikami podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podatku dochodowego od osób prawnych.

W przypadku osób fizycznych, zgodnie z art. 52 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przedsiębiorca może jednorazowo obniżyć dochody lub przychody otrzymane w roku 2019 o kwotę poniesionej straty jeżeli całkowite przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej za rok 2020 będą niższe o minimum 50% od łącznych przychodów uzyskanych za rok 2019. Limit kwoty, która może zostać obniżona to 5 milionów złotych.

W przypadku osób prawnych zaś, zgodnie z art. 38 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jeśli przedsiębiorca poniesie straty w roku podatkowym 2019 lub 2020 na skutek COVID-19, wynoszące minimum 50% w porównaniu z rokiem poprzednim to może on zmodyfikować straty z zeznania CIT-8 za rok 2019. Tutaj limit kwoty również wynosi 5 milionów złotych.

Ulga B+R

Ulga B+R, czyli ulga na działalność badawczo-rozwojową została wprowadzona do naszego systemu prawnego 1 stycznia 2016 roku, jednak swoją obecną formę uzyskała w związku z ustawą z dnia 31 marca 2020 roku o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Działalność badawczo-rozwojowa to działalność twórcza, które obejmuje badania naukowe lub prace rozwojowe. Ważne, by była podejmowana w sposób systematyczny w celu zwiększenia zasobów wiedzy oraz wykorzystania zasobów wiedzy do tworzenia nowych zastosowań. W kontekście COVID-19 działalność ta, musi mieć na celu opracowanie produktów niezbędnych do przeciwdziałania pandemii. Przedsiębiorstwa, które wpisują się w tego typu działalność w związku ze zmianami mogą liczyć na preferencyjną stawkę podatku w wysokości 5%.

 

autor/źródło: doradztwokrawczyk.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie