Artykuł partnerskiPopularny: 700 odsłon30 grudnia 2019, 12:17,

Jak dobrać druty do włóczki – przewodnik

Jak dobrać druty do włóczki – przewodnik

Niejedna doświadczona i zaawansowana dziewiarka może pochwalić się asortymentem jak z pasmanterii. Znajdziemy u nich kilka, a nawet kilkanaście par drutów, kilometry włóczek i kordonków, a wszystko przeznaczone do czegoś innego, choć często same nie wiedzą jeszcze do czego. Dopiero zaczynasz przygodę z robótkami ręcznymi i szukasz pierwszych drutów? A może chcesz dowiedzieć się, jak dobrać druty do włóczki? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Korzystaj z zaleceń

Sklep z włóczkami to miejsce często stworzone przez miłośników robótek ręcznych i takie też osoby zazwyczaj obsługują klientów. Idąc tam, możemy poprosić o pomoc i radę w doborze odpowiedniej grubości drutów do włóczki, a nawet do naszego projektu. Na stronie: https://centrumwloczek.pl znajdziemy ofertę włóczek i kordonków najlepszych producentów oraz adresy sklepów, w których można zakupić m.in.: włóczka puffy, kordonek stokrotka czy kordonek maxi. W specyfikacji każdego motka widnieją informacje na temat zalecanej grubości drutów – podobnie jak na etykiecie.

Grubość drutów

Druty to bardzo proste narzędzie, dzięki któremu stworzymy niespotykane i oryginalne wyroby: swetry, szaliki, czapki, obrusy, a nawet zabawki. Jednak czy jedna para wystarczy? Zazwyczaj, kupując nawet te tanie włóczki, na etykiecie znajdziemy informację, jaka grubość drutów polecana jest do danej grubości splotu i materiału. Ma to znaczenie i warto z tych informacji korzystać – dzięki nim efekt końcowy będzie idealny – ani zbyt zbity, ani rozlazły, robótka nie będzie też sztywna. To właśnie takie komplikacje mogą powstać po zastosowaniu nieodpowiedniej grubości narzędzia. Bardziej gęsta robótka wyjdzie nam, gdy użyjemy cieńszych niż zalecane, a luźniejszy ścieg uzyskamy biorąc o rozmiar grubsze.

Rodzaje drutów

Na rynku znajdziemy dwa główne rodzaje drutów: proste, ostro zakończone po jednej ze stron, a po drugiej kulką zapobiegającą zsuwaniu się robótki, oraz takie na żyłce, która łączy dwa druty, i na której gromadzi się przerabiane oczka. Oprócz tego podczas wyboru drutów towarzyszyć może dylemat materiału, z jakiego zostały wykonane. Prym wiodą druty akrylowe i plastikowe (lekkie, niewyginające się pod wagą materiału, lecz łatwo zsuwa się z nich włóczka), drewniane i bambusowe (lekkie, ale przy cięższych robótkach mogą się wyginać, ich cena też jest wyższa), aluminiowe i stalowe (idealne do ciężkich materiałów, chociaż nie są tak lekkie, jak pozostałe rodzaje). Idealne druty powinny dobrze trzymać się w dłoniach, być niezbyt długie i mieć nieostrą końcówkę, by nie kaleczyć wełny.

Na pierwszy, własnoręcznie wykonany projekt idealny będzie szalik – stworzyć go można, posiadając jedynie podstawowe umiejętności, a w razie niepowodzenia z łatwością rozprujemy i będziemy mogły tworzyć od początku. To też szansa na wypróbowanie różnych grubości czy rodzajów drutów i wybranie tych, które najlepiej leżą nam w dłoniach. Pamiętajmy, że dzierganie ma być przede wszystkim przyjemnością i relaksem dla głowy, a nie powodować stres, że coś nam nie wyjdzie.

autor/źródło: centrumwloczek.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski30 grudnia 2019, 12:14,

Testy opon ADAC – czemu to najlepsze wsparcie, gdy nie wiemy, które opony wybrać?

Testy opon ADAC – czemu to najlepsze wsparcie, gdy nie wiemy, które opony wybrać?

Zima nie zawitała jeszcze w Polsce na dobre, stąd część kierowców jeszcze nie zdecydowała się na zmianę swoich opon na zimowe. Powinna zrobić to jednak czym prędzej – w końcu, gdy pojawi się pierwszy obfity śnieg, to właśnie odpowiednie opony pozwolą zadbać nam o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Jeżeli zajdzie taka potrzeba, zalecamy oczywiście wymianę kompletu opon na nowe, jeżeli obecny ma już swoje najlepsze lata za sobą. Jak jednak wybrać odpowiednie opony, zwłaszcza jeżeli niekoniecznie możemy pozwolić sobie na zakup tych, które należą do segmentu premium? Takie pytanie zadaje sobie naprawdę wielu kierowców – wybór ten jest jednak tym trudniejszy, gdyż w obecnych czasach mamy dostęp do naprawdę ogromnego wyboru, przez co wybranie tego najlepszego rozwiązania naprawdę nie jest proste.

Naszym zdaniem idealnym wsparciem podczas podejmowania naprawdę istotnych zakupowych decyzji będzie właśnie test ADAC, a właściwie jego wyniki. To dzięki nim uda nam się wybrać opony, które będą nie tylko po prostu dobrym wyborem w danym przedziale cenowym, ale będą również dopasowane do specyficznych wymagań, jeżeli takie posiadamy. Idealnym przykładem może być zamieszkiwanie w terenach górskich, gdzie drogi często są zaśnieżone – wtedy istotny będzie fakt, jak dana opona zachowuje się właśnie na śniegu, nie natomiast na błocie pośniegowym, które to częściej będzie pojawiać się w dużych miastach. Dokładna analiza wyników testu ADAC – która nie jest trudna – sprawi, że zakupimy opony, które faktycznie spełnią nasze oczekiwania.

https://www.oponyprofi.pl/

Jeżeli natomiast będziecie poszukiwać miejsca, gdzie wybrane opony możecie kupić – nie zapomnijcie o sklepie Oponyprofi.pl – mają oni w swojej ofercie ogromny wybór opon, które sprzedają w naprawdę atrakcyjnych cenach. Więcej o pełnej ofercie można dowiedzieć się na ich stronie internetowej, na którą już teraz serdecznie zapraszamy!

Kliknij TUTAJ i wybierz idealne opony dla samochodów marki Ford. 

Testy ADAC – informacje podstawowe

ADAC to najsłynniejsze, niemieckie stowarzyszenie motoryzacyjne. Zrzesza ono ponad 18 milionów członków i działa już niemal 117 lat! Jedną z ich inicjatyw jest właśnie wykonywanie corocznych testów opon, zarówno tych zimowych, jak i letnich – wszystko po to, by dostarczyć kupującym informacji o tym, które z nich będą dla nich najlepsze. Poza tym prowadzą oni liczne szkolenia, działają na rzecz poprawy infrastruktury drogowej czy prowadzą inne testy, np. fotelików dziecięcych do samochodów. Testy opon, które są przez nich wykonywane, zaliczane są nie tylko do naprawdę rzetelnych, ale również prestiżowych. Wysoka ocena w testach ADAC znaczy bardzo wiele i jest powodem do dumy.

Kliknij TUTAJ i wybierz idealne opony dla samochodów marki Nissan. 

Testy ADAC – skala

Poszczególne aspekty, które są badane (o nich niżej), jak i ocena końcowa jest wartością od 0,5 do 5,5. Pamiętajmy w tym miejscu, że mamy do czynienia z organizacją niemiecką, stąd też niższa ocena będzie lepsza, natomiast 5,5 to najgorszy wyniki, jaki opona może otrzymać. Same oceny należą do naprawdę surowych, stad wynik od 1,5 do 2,5 jest naprawdę godny podziwu.

Testy ADAC – składowe oceny

Na końcową notę danej opony wpływa aż 7 elementów, na które składają się:

• żywotność opony (10% noty końcowej)
• zużycie paliwa (10% noty końcowej)
• emitowany hałas i komfort podczas jazdy (5% noty końcowej)
• zachowanie na nawierzchni suchej (15% noty końcowej)
• zachowanie na nawierzchni mokrej (30% noty końcowej)
• zachowanie na ośnieżonej nawierzchni (20% noty końcowej)
• zachowanie na oblodzonej nawierzchni (10% noty końcowej).

Co ważne, aby otrzymać naprawdę wysoką oceną końcową, konieczne jest otrzymanie wysokich wyników w każdym z przedstawionych 7 elementów. Jeżeli więc okaże się, że opona jest naprawdę wybitna w kilku z nich, jednak w innych otrzymuje oceny bardzo niskie, np. balansujące w okolicach 5, nie otrzyma ona wysokiej oceny końcowej, nie będzie ona również polecana jako opona godna zakupu. Oczywiste jest, że poszczególne opony lepiej lub gorzej będą sprawdzać się w poszczególnych warunkach i my jako klienci powinniśmy pod tym kątem je dobierać, jednak każda opona powinna spełniać podstawowe normy na każdej nawierzchni i po prostu zapewniać nam na niej jak największe bezpieczeństwo.

Kliknij TUTAJ i wybierz idealne opony dla samochodów marki Toyota. 

ADAC – oczekiwanie na przyszłość oraz prawdziwa niezależność

Testy ADAC wyróżnia jeszcze przynajmniej kilka aspektów. Jednym z nich jest fakt, że wspominana już wyżej ocena dobra (od 1,5 do 2,5) to obecnie maksimum, które można otrzymać, i to pomimo faktu, że ocena bardzo dobra (od 0,5 do 1,5) na skali istnieje. Jest ona jednak zarezerwowana dla opon… przyszłości, takich, które jeszcze obecnie nie występują, jednak zakłada się, że będą one na tyle innowacyjne, że dopiero one będą mogły zasłużyć na tak wysokie oceny.

Dodatkowo, kiedy sprawdzamy testy poszczególnych opon, możemy być pewni, że są one w 100% niezależne. Po pierwsze, to ADAC wybiera które opony chce testować w danym roku, nie sugerują się oni tym, na czym zależałoby producentom, stąd też w danym roku trafimy na testy nie tylko nowości, ale również opon, które na rynku dostępne są już od przynajmniej kilku lat.

Dodatkowo, poszczególne opony nie są dostarczane przez producentów czy dystrybutorów danych opon, lecz są kupowane na rynku przez ADAC, w takich miejscach, w jakich kupiłby je przeciętny klient – stąd pewność, że opony są dokładnie takie same, jak inne, nie zostały zaś specjalnie dostosowane do testów przez producenta.

Widać więc, że wyniki testu ADAC są naprawdę rzetelne oraz są znakomitym wsparciem podczas zakupu opon. Przypominamy jednocześnie, że jeżeli chcecie zakupić poszczególne opony w naprawdę atrakcyjnych cenach, nie zapomnij sprawdzić ich dostępności w sklepie Oponyprofi.pl!

autor/źródło: Oponyprofi.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie