Artykuł partnerski30 grudnia 2019, 12:14,

Testy opon ADAC – czemu to najlepsze wsparcie, gdy nie wiemy, które opony wybrać?

Testy opon ADAC – czemu to najlepsze wsparcie, gdy nie wiemy, które opony wybrać?

Zima nie zawitała jeszcze w Polsce na dobre, stąd część kierowców jeszcze nie zdecydowała się na zmianę swoich opon na zimowe. Powinna zrobić to jednak czym prędzej – w końcu, gdy pojawi się pierwszy obfity śnieg, to właśnie odpowiednie opony pozwolą zadbać nam o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Jeżeli zajdzie taka potrzeba, zalecamy oczywiście wymianę kompletu opon na nowe, jeżeli obecny ma już swoje najlepsze lata za sobą. Jak jednak wybrać odpowiednie opony, zwłaszcza jeżeli niekoniecznie możemy pozwolić sobie na zakup tych, które należą do segmentu premium? Takie pytanie zadaje sobie naprawdę wielu kierowców – wybór ten jest jednak tym trudniejszy, gdyż w obecnych czasach mamy dostęp do naprawdę ogromnego wyboru, przez co wybranie tego najlepszego rozwiązania naprawdę nie jest proste.

Naszym zdaniem idealnym wsparciem podczas podejmowania naprawdę istotnych zakupowych decyzji będzie właśnie test ADAC, a właściwie jego wyniki. To dzięki nim uda nam się wybrać opony, które będą nie tylko po prostu dobrym wyborem w danym przedziale cenowym, ale będą również dopasowane do specyficznych wymagań, jeżeli takie posiadamy. Idealnym przykładem może być zamieszkiwanie w terenach górskich, gdzie drogi często są zaśnieżone – wtedy istotny będzie fakt, jak dana opona zachowuje się właśnie na śniegu, nie natomiast na błocie pośniegowym, które to częściej będzie pojawiać się w dużych miastach. Dokładna analiza wyników testu ADAC – która nie jest trudna – sprawi, że zakupimy opony, które faktycznie spełnią nasze oczekiwania.

https://www.oponyprofi.pl/

Jeżeli natomiast będziecie poszukiwać miejsca, gdzie wybrane opony możecie kupić – nie zapomnijcie o sklepie Oponyprofi.pl – mają oni w swojej ofercie ogromny wybór opon, które sprzedają w naprawdę atrakcyjnych cenach. Więcej o pełnej ofercie można dowiedzieć się na ich stronie internetowej, na którą już teraz serdecznie zapraszamy!

Kliknij TUTAJ i wybierz idealne opony dla samochodów marki Ford. 

Testy ADAC – informacje podstawowe

ADAC to najsłynniejsze, niemieckie stowarzyszenie motoryzacyjne. Zrzesza ono ponad 18 milionów członków i działa już niemal 117 lat! Jedną z ich inicjatyw jest właśnie wykonywanie corocznych testów opon, zarówno tych zimowych, jak i letnich – wszystko po to, by dostarczyć kupującym informacji o tym, które z nich będą dla nich najlepsze. Poza tym prowadzą oni liczne szkolenia, działają na rzecz poprawy infrastruktury drogowej czy prowadzą inne testy, np. fotelików dziecięcych do samochodów. Testy opon, które są przez nich wykonywane, zaliczane są nie tylko do naprawdę rzetelnych, ale również prestiżowych. Wysoka ocena w testach ADAC znaczy bardzo wiele i jest powodem do dumy.

Kliknij TUTAJ i wybierz idealne opony dla samochodów marki Nissan. 

Testy ADAC – skala

Poszczególne aspekty, które są badane (o nich niżej), jak i ocena końcowa jest wartością od 0,5 do 5,5. Pamiętajmy w tym miejscu, że mamy do czynienia z organizacją niemiecką, stąd też niższa ocena będzie lepsza, natomiast 5,5 to najgorszy wyniki, jaki opona może otrzymać. Same oceny należą do naprawdę surowych, stad wynik od 1,5 do 2,5 jest naprawdę godny podziwu.

Testy ADAC – składowe oceny

Na końcową notę danej opony wpływa aż 7 elementów, na które składają się:

• żywotność opony (10% noty końcowej)
• zużycie paliwa (10% noty końcowej)
• emitowany hałas i komfort podczas jazdy (5% noty końcowej)
• zachowanie na nawierzchni suchej (15% noty końcowej)
• zachowanie na nawierzchni mokrej (30% noty końcowej)
• zachowanie na ośnieżonej nawierzchni (20% noty końcowej)
• zachowanie na oblodzonej nawierzchni (10% noty końcowej).

Co ważne, aby otrzymać naprawdę wysoką oceną końcową, konieczne jest otrzymanie wysokich wyników w każdym z przedstawionych 7 elementów. Jeżeli więc okaże się, że opona jest naprawdę wybitna w kilku z nich, jednak w innych otrzymuje oceny bardzo niskie, np. balansujące w okolicach 5, nie otrzyma ona wysokiej oceny końcowej, nie będzie ona również polecana jako opona godna zakupu. Oczywiste jest, że poszczególne opony lepiej lub gorzej będą sprawdzać się w poszczególnych warunkach i my jako klienci powinniśmy pod tym kątem je dobierać, jednak każda opona powinna spełniać podstawowe normy na każdej nawierzchni i po prostu zapewniać nam na niej jak największe bezpieczeństwo.

Kliknij TUTAJ i wybierz idealne opony dla samochodów marki Toyota. 

ADAC – oczekiwanie na przyszłość oraz prawdziwa niezależność

Testy ADAC wyróżnia jeszcze przynajmniej kilka aspektów. Jednym z nich jest fakt, że wspominana już wyżej ocena dobra (od 1,5 do 2,5) to obecnie maksimum, które można otrzymać, i to pomimo faktu, że ocena bardzo dobra (od 0,5 do 1,5) na skali istnieje. Jest ona jednak zarezerwowana dla opon… przyszłości, takich, które jeszcze obecnie nie występują, jednak zakłada się, że będą one na tyle innowacyjne, że dopiero one będą mogły zasłużyć na tak wysokie oceny.

Dodatkowo, kiedy sprawdzamy testy poszczególnych opon, możemy być pewni, że są one w 100% niezależne. Po pierwsze, to ADAC wybiera które opony chce testować w danym roku, nie sugerują się oni tym, na czym zależałoby producentom, stąd też w danym roku trafimy na testy nie tylko nowości, ale również opon, które na rynku dostępne są już od przynajmniej kilku lat.

Dodatkowo, poszczególne opony nie są dostarczane przez producentów czy dystrybutorów danych opon, lecz są kupowane na rynku przez ADAC, w takich miejscach, w jakich kupiłby je przeciętny klient – stąd pewność, że opony są dokładnie takie same, jak inne, nie zostały zaś specjalnie dostosowane do testów przez producenta.

Widać więc, że wyniki testu ADAC są naprawdę rzetelne oraz są znakomitym wsparciem podczas zakupu opon. Przypominamy jednocześnie, że jeżeli chcecie zakupić poszczególne opony w naprawdę atrakcyjnych cenach, nie zapomnij sprawdzić ich dostępności w sklepie Oponyprofi.pl!

autor/źródło: Oponyprofi.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski30 grudnia 2019, 11:59,

Wyprzedaże po nowym roku

Wyprzedaże po nowym roku

Okres końca starego i początku nowego roku to tradycyjnie już czas wyprzedaży w wielu sklepach. Na uwagę zasługują szczególnie wyprzedaże na jakie trafić można w dużych marketach i dyskontach. Dzięki nim można kupić wiele niezbędnych w domu przedmiotów o wiele taniej niż zazwyczaj. Tego rodzaju sieci najczęściej pod koniec roku całkowicie pozbywają się zalegającego towaru – zwłaszcza różnego rodzaju artykułów przemysłowych. Bardzo ciekawe promocje przygotowały dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego zwłaszcza Biedronka, Lidl i Auchan.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Noworoczne wyprzedaże w Biedronce

Po nowym roku w Biedronce taniej będzie można kupić przede wszystkim różnego rodzaju sprzęt sportowy. W tej znanej i lubianej przez Polaków sieci znaleźć można regularnie różnego rodzaju sprzęt do ćwiczeń – mniej, lub bardziej skomplikowane maszyny i narzędzia. Jednak Biedronka, tak samo jak podobne do niej dyskonty co roku pozbywa się starego asortymentu i organizuje promocje, które najczęściej trwają aż do wyczerpania zapasów. Na ich miejsce pojawią się wkrótce oczywiście zupełnie nowe, niesprzedawane dotąd urządzenia. Na ofercie skorzystają więc wszyscy amatorzy różnorodnych sportów i ćwiczeń fizycznych.

W najbliższym czasie w ofercie Biedronki przeceniona ma zostać również odzież narciarska. Warto więc zaopatrzyć się w oferowane na przecenie spodnie, kurtki, czapki, narciarskie skarpetki i wiele innych produktów. Tym bardziej, że dla Biedronki produkuje tego rodzaju rzeczy jeden z doskonale znanych wszystkim lokalnych producentów.

Wyprzedaże w Lidlu

W Lidlu od końca ubiegającego roku trwa cały czas wielka wyprzedaż artykułów przemysłowych, wśród których znaleźć można wiele przydatnych narzędzi, różnego rodzaju akcesoria domowe, oraz inne artykuły tego typu. Warto tutaj zajrzeć, bo w przypadku niektórych produktów cena została obniżona aż o osiemdziesiąt procent. Najwięcej skorzystać można na zakupie drogich elektronarzędzi. Przyjrzenie się ofercie dyskontu pozwala stwierdzić, że na zakupie tego rodzaju narzędzi można będzie zaoszczędzić jeszcze przez jakiś czas nawet kilkaset złotych.

Podobnie jak w biedronce, również w Lidlu można spodziewać się w najbliższym czasie przeceny odzieży narciarskiej. Doświadczenie pokazuje, że początek przecen, to zdecydowanie najlepszy okres na kupowanie narciarskiej odzieży i akcesoriów. Ceny tego typu produktów są z reguły bardzo wysokie, więc kupowanie ich w szczycie sezonu wiąże się zazwyczaj z dość wysokimi kosztami. Z kolei czekanie na koniec wyprzedaży sprawia, że w klepach nie pozostaje już wiele do kupienia. Warto zatem korzystać właśnie teraz, kiedy możemy w promocyjnych cenach wyposażyć się w ten przydatny zimą sprzęt.

Czego szukać na półkach a Auchanie?

W noworocznej ofercie Auchana znaleźć można przede wszystkim przecenione kosmetyki. Według przygotowanych przez sklep materiałów ilość produktów objętych promocją jest w tym momencie bardzo duża. Warto się tym zainteresować, tym bardziej, że dla Auchana produkują niejednokrotnie znane i chętnie wybierane marki. W największych sklepach sieci można spodziewać się w najbliższym czasie również bardzo interesujących przecen na sprzęt AGD i RTV. Warto rozważyć tego rodzaju zakupy. Pod względem cen – początek roku to zdecydowanie najlepszy na to okres.

autor/źródło: gazetkapromocyjna.com.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie