Informacje10 grudnia 2016, 17:00,

IX Festiwal Poezji Śpiewanej Sztukatorzy w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


10 grudnia 2016 roku od godz. 17:00 Zalesie Górne znów zasłucha się w dźwiękach poezji za sprawą IX Festiwalu Poezji Śpiewanej "Sztukatorzy". Festiwal odbędzie się w Zespole Szkół Publicznych w Zalesiu Górnym, ul. Sarenki 20. Wstęp wolny.

IX FESTIWAL POEZJI ŚPIEWANEJ SZTUKATORZY W ZALESIU GÓRNYM
Czym ten festiwal różni się od innych? Przede wszystkim swoją formułą i społecznym zaangażowaniem mieszkańców w przygotowania. Nie jest kierowany do zawodowych muzyków, tylko do amatorów kochających poezję i śpiew. Festiwal "Sztukatorzy" od lat cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników muzyki. Składa się z dwóch części - najpierw uczestnicy pod okiem muzyków i instruktorów śpiewu ćwiczą wybrane przez siebie utwory z nurtu poezji śpiewanej, następnie prezentują je podczas koncertu finałowego. Oceniani są przez jury i publiczność. Do występu przygotowuje się 24 wykonawców pod okiem zawodowych muzyków. W każdej z kategorii wiekowej przyznane zostaną nagrody. Poetyckie piosenki ze świetnym tekstem i akompaniamentem oraz rozchodzący się po sali zapach domowego ciasta i herbaty tworzą niezapomnianą atmosferę.

FESTIWAL POEZJI ŚPIEWANEJ SZTUKATORZY W ZALESIU GÓRNYM

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje7 grudnia 2016, 21:35,

8 nowych radiowozów dla piaseczyńskich policjantów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Policjanci z Komendy Powiatowej w Piasecznie otrzymali 8 nowych radiowozów. Zakup pojazdów służbowych był możliwy dzięki wsparciu ze środków budżetowych Policji oraz samorządu piaseczyńskiego. Podczas wczorajszego oficjalnego przekazania, które odbyło się na placu przed Pałacem Mostowskich, udział wzięli samorządowcy, policjanci oraz zaproszeni goście.

8 NOWYCH RADIOWOZÓW DLA PIASECZYŃSKICH POLICJANTÓW

Podczas wczorajszej uroczystości samorządowcy oficjalnie przekazali policjantom kluczyki do 97 pojazdów służbowych, w tym 84 radiowozów oznakowanych i 13 nieoznakowanych. Dzięki finansowemu wsparciu władz samorządowych Warszawy łącznie zakupiono 55 radiowozów. Miasto przekazało na ten cel kwotę w wysokości 1.675.105 zł. Jednostki samorządów terytorialnych z terenu działania Komendy Stołecznej Policji dofinansowały zakup 42 samochodów, na co wydały łącznie 1.376.712 zł. Komenda Główna Policji wydatkowała ze środków budżetowych Policji kwotę ponad 3.156.000 zł.

Zakupione radiowozy posiadają dobre parametry techniczne oraz są wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom bezpieczeństwo. Nowe samochody marek: kia, opel i skody, zakupione w tegorocznej akcji Sponsoring, przekazane zostały do użytkowania policjantom we wszystkich komendach rejonowych, powiatowych oraz komisariatach specjalistycznych stołecznego garnizonu, jak również do wydziałów KSP.

Komendant Stołeczny Policji inspektor Robert Żebrowski podziękował za finansowe wsparcie zarówno władzom samorządowym a także Komendzie Głównej Policji. Podkreślał również dobrą współpracę z władzami samorządowymi, czego przykładem jest wsparcie Policji umożliwiające przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. – Cieszymy się, że mamy takich wypróbowanych partnerów w działaniach na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy oraz powiatów i gmin podwarszawskich. Dziękujemy za dobrą i długofalową współpracę przy realizacji programów profilaktycznych, których celem jest zapobieganie przestępczości, za wspólne organizowanie debat lokalnych. (…) Deklaruję, że stołeczni policjanci będą każdego dnia spłacać ten ogromny dług wdzięczności swoją sumienną służbą na rzecz społeczności garnizonu stołecznego – powiedział.

8 NOWYCH RADIOWOZÓW DLA PIASECZYŃSKICH POLICJANTÓW

Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że przekazywane pojazdy służbowe stanowią kolejne wsparcie w ciągu ostatnich lat dla stołecznych funkcjonariuszy. Dodała także, że poziom bezpieczeństwa w stolicy od wielu lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, co jest zasługą policjantów. – Nowe radiowozy to znacząca pomoc dla skutecznie działającej Policji. Uważam, że są to bardzo dobrze zainwestowane przez samorząd środki, podobnie jak pieniądze przekazywane na m.in. służby ponadnormatywne w Policji czy nowy sprzęt dla laboratorium – powiedziała.

Następnie głos zabrał starosta otwocki, Mirosław Pszonka, który powiedział: – Mamy świadomość, że Policja nie mogłaby osiągnąć sukcesów w walce z przestępczością działając w osamotnieniu. Dlatego wspieramy Was w wielu obszarach. (…) Czujemy się odpowiedzialni za bezpieczeństwo mieszkańców – dlatego niech nowe radiowozy jak najlepiej służą Wam – policjantom w wykonywaniu powierzonych zadań.

Dyrektor Biura Logistyki Komendy Głównej Policji insp. dr Małgorzata Borowik podziękowała samorządowcom za codzienne wsparcie. – Współpraca między Policją a samorządami jest przez nas bardzo doceniana. Wiem z własnego doświadczenia, jak ważne jest dla policjantów to, że mogą wykorzystywać podczas codziennej służby, m.in. nowe radiowozy.

Policjanci z Komendy w Piasecznie otrzymali łącznie 8 nowych pojazdów służbowych zakupionych przy następującym finansowym wsparciu samorządu:
- Samochód marki KIA oraz Opel Corsa – finansowego wsparcia wysokości 55 tysięcy zł udzieliło Starostwo Powiatowe w Piasecznie.
- Dwa samochody marki KIA- zakupiono dzięki finansowemu wsparciu Burmistrza Konstancina-Jeziorny w wysokości 65 tysięcy złotych.
- Samochód marki opel corsa- zakupiono dzięki finansowemu wsparciu Wójta Gminy Prażmów w wysokości 22,5 tysiąca złotych.
- Samochód marki KIA oraz Opel Astra – zakupiono dzięki finansowemu wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno w wysokości 63,5 tysiąca złotych.
- Samochód marki Opel Corsa – zakupiono dzięki finansowemu wsparciu Wójta gminy Lesznowola w wysokości 22,5 tysiąca złotych.

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

8 NOWYCH RADIOWOZÓW DLA PIASECZYŃSKICH POLICJANTÓW

Na zakończenie uroczystości radiowozy poświęcili: kapelan stołecznych policjantów ks. Józef Jachimczak oraz Naczelny Prawosławny Kapelan Policji – ks. Andrzej Bołbot.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie