Informacje6 grudnia 2011, 00:00,

IV FESTIWAL POEZJI ŚPIEWANEJ SZTUKATORZY 2011


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


10 i 11 grudnia 2011 roku zapraszamy na dwa grudniowe rozśpiewane wieczory, czyli: Festiwal Poezji Śpiewanej SZTUKATORZY 2011. Tegoroczna edycja „Sztukatorów” zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. Dlatego już dziś zapraszamy na koncert finałowy. Ze względu na rekordową liczbę uczestników (32 wykonawców z 42 zarejestrowanych zgłoszeń) koncert rozłożony zostanie na dwa dni: 10 grudnia, sobota, godz. 18.00 kategoria młodzież i dorośli; natomiast 11 grudnia, niedziela, godz. 17.00 kategoria dziecięca. Oba koncerty odbędą się na sali rekreacyjnej Szkoły Podstawowej. Uczestnicy i organizatorzy liczą na mocny doping publiczności.

FESTIWAL POEZJI ŚPIEWANEJ SZTUKATORZY

Wyjątkowy w tej edycji konkursu jest udział kilku osób spoza szeroko rozumianego Zalesia. Z radością witamy w gronie wykonawców Jazgarzew, Piaseczno, Konstancin i Warkę. Raduje nas też imponująca liczba wykonawców dorosłych i bardzo ciekawy, zróżnicowany dobór repertuaru. Obok znanych i często goszczących na „Sztukatorach” piosenek z repertuaru Marka Grechuty, Starego Dobrego Małżeństwa, Grzegorza Turnaua czy Kabaretu Starszych Panów usłyszymy wygrzebane z muzycznych zakamarków piosenki takich tekściarzy jak K.I. Gałczyński, J. Tuwim, K.K. Baczyński, W. Belon, A. Osiecka, J. Cygan, M. Zabłocki, W. Młynarski czy wykonawców jeszcze nie prezentowanych w naszym konkursie jak: Ewa Demarczyk, Elżbieta Wojnowska, Ela Adamiak, Tadeusz Woźniak, Jaromir Nohavica. Wyróżnikiem wszystkich utworów jest niebanalny tekst i ogólna wartość artystyczna. Obok piosenek lirycznych zagości piosenka kabaretowa, piosenka aktorska a nawet – piosenka całkowicie autorska: własne teksty, kompozycja i wykonanie!

FESTIWAL POEZJI ŚPIEWANEJ SZTUKATORZY

Wszyscy uczestnicy przygotowują się obecnie do występu podczas warsztatów prowadzonych przez muzyków. Wybrane przez siebie utwory z nurtu poezji śpiewanej zaprezentują podczas koncertu. Oceny pod względem trafności doboru repertuaru i autorskiego, oryginalnego wykonania dokona jury oraz publiczność - wg własnego upodobania. Warto przyjść w grudniowe wieczory 10 i 11 na koncert finałowy Sztukatorów, by ogrzać się przy herbacie i poezji śpiewanej.
autor/źródło: Agata Kamińska
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje30 listopada 2011, 00:00,

Linia L-3 w wybranych kursach dojedzie do Walendowa


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Od 1 grudnia od początku kursowania linii dziennych, linia L-3 w wybranych kursach będzie dojeżdżała do Walendowa. W związku z tym dla linii L-3 uruchomione zostaną nowe przystanki, funkcjonujące jako warunkowe: £AZY 04 zlokalizowany na ul. £ączności w £azach; KONWALIOWA 01 i 02 zlokalizowane na ul. Brzozowej w Walendowie; OS. WALENDIA 01 zlokalizowany na ul. Brzozowej w Walentowie.

ZTM Warszawa
autor/źródło: Konrad Klimczak - Zespół Prasowy Zarządu Transportu Miejskiego
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie