Informacje10 sierpnia 2008, 00:00,

Inwestor Wejchert Golf Club chce ulgi w lokalnych opłatach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


O tym, że Spółka Wejchert Golf Club, planuje wybudować pole golfowe w Brześcach (gmina Góra Kalwaria), informowaliśmy Was zaraz po ukazaniu się informacji w gazecie Nad Wisłą - w kwietniu 2008 roku. W najnowszej gazecie Nad Wisła nr 15 (257) z 7 sierpnia 2008 roku, pojawiła się informacja, że Spółka Wejchert Golf Club - oczekuje, że przynajmniej na pięć lat rada miejska zwolni ją z lokalnych podatków. Dziś za obszar o powierzchni ok. 110 ha inwestor płaci gminie 11 tys. zł na rok. Ale kiedy przedsięwzięcie wejdzie w decydującą fazę realizacji, opłaty mogą sięgnąć ponad 700 tys. zł.

Pole golfowe w Brześcach Wejchert Golf Club

Włodarze Gminy Góra Kalwaria zaczęli niedawno debatę nad generalnymi ulgami dla inwestorów, bo dopomina się o nie już kilku z nich. Ale radni wcale nie są zwolennikami głębokiego cięcia podatków dla przedsiębiorstw sprowadzających się na teren gminy. Kasa magistratu świeci pustkami, a każdy nowy płatnik podatków jest na wagę złota. – Musimy zachować granice rozsądku. Nie po to wydajemy pieniądze na rozbudowę kanalizacji i utwardzanie dróg, żeby teraz inwestorzy nie płacili podatków. Oni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że bliskość Warszawy kosztuje – mówi burmistrz Samborska.

Na posiedzeniu komisji finansów i budżetu rady miejskiej zastanawiano się, jakie gmina będzie mieć korzyści z powstania pola golfowego. Radni doszli do wniosku, że poza wątpliwym prestiżem, o którym stale mówi inwestor, gmina zyska niewiele. Ani wyjątkowego impulsu do rozwoju, ani dużej liczby nowych miejsc pracy. - Co więcej, pole golfowe trzeba cały czas podlewać. Kiedy spółka wykopie dwie swoje studnie głębinowe, nasze ujęcie wody w Brześcach może wyschnąć - obawia się wiceszef rady miejskiej Zbigniew Bugno. Zdaniem komisji ze spółką Wejchert Golf Club należy negocjować obniżkę podatków, ale tylko na pewien okres i tylko dla części sportowej; dla części gruntów z rezydencjami nie powinno być ulg. Inne komisje wypowiedziały się w podobnym tonie.

Rada Miejska Gminy Góra Kalwaria, już raz poszła na rękę spółce Wejchert Golf Club. Przesunęła na obrzeża przyszłego pola golfowego ulicę Reja, by nie przebiegała przez środek działki, na której ma powstać inwestycja. Inwestor nie zadeklarował jednak, że pomoże w wybudowaniu drogi. Zamiast tego radni ze zdumieniem przeczytali w utrzymanym w ostrym tonie piśmie od spółki, że "od spełnienia warunków podstawowych uzależniamy rozpoczęcie inwestycji w Brześcach za ponad 22 mln euro" oraz: "podejmując tę inwestycję, liczyliśmy na życzliwość gminy. Jednak obecną sytuacją jesteśmy rozczarowani". Czy Wejchert Golf Club otrzyma ulgę podatkową od gminy?

Informacje powiązane tematycznie: Wejchert Golf Club wybuduje pole golfowe w Brześcach (2008-04-11), oraz czy zostanie wybudowane pole golfowe w Brześcach? (2008-01-14). Rozmowa na prywatnym forum e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria: Pole golfowe w Brześcach. Zachęcamy do przyłączenia się do rozmowy na forum.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje2 sierpnia 2008, 00:00,

Orkiestra Dęta OSP P£OŚNICA Letnia Kapeliada Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie, oraz Agencja Koncertowa Alex Concert serdecznie zapraszają mieszkańców na koncert orkiestr dętych: PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA Piaseczno 2008. W najbliższą niedzielę 3 sierpnia 2008 roku o godzinie 12:15, odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi: M£ODZIEżOWA ORKIESTRA DęTA OSP P£OŚNICA. Koncert poprowadzi Małgorzata Chmielewska. Koncert odbędzie się Placu Kisiela vis a vis Urzędu Gminy Piaseczno.

II PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP P£OŚNICA. Dyrygent Jan Wiśniewski. Orkiestra powstała w 1979 roku z inicjatywy obecnego kapelmistrza, Jana Wiśniewskiego. Osiągnięcia: orkiestra koncerty w Decinie w Czechach (Europejski Festiwal Orkiestr Dętych 2000 i 2001); zdobywa czołowe I miejsca w Wojewódzkim Konkursie Orkiestr Dętych województwa warmińsko-mazurskiego (od 1999), najwyższa lokatę w XVIII Regionalnym Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP w Ciechocinku (2006). Serdecznie zapraszamy na występ Młodzieżowej Orkiestra Dęta OSP P£OŚNICA w Piasecznie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie