Informacje18 maja 2012, 00:00,

INDONEZJA - wystawa fotografii Joanny Tkaczuk


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zapraszam mieszkańców na wystawę fotografii Joanny Tkaczuk: INDONEZJA. Wernisaż wystawy odbędzie się 1 czerwca 2012 roku o godz. 18.00 w Przystanku Kultura, przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wystawę będzie można oglądać do końca sierpnia 2012 roku, w godzinach pracy piaseczyńskiego Przystanku Kultura.

INDONEZJA - WYSTAWA FOTOGRAFII JOANNY TKACZUK

Joanna Tkaczuk urodziła się 29 kwietnia 1990. Od najmłodszych lat interesowała się rysunkiem. Zawsze fascynowała ją możliwość obrazowania rzeczywistość. Gdy w wieku 13 lat dostała od Wujka swój pierwszy aparat fotograficzny stwierdziła, że jest to idealne medium dla niej Już w liceum organizowała wystawy swoich prac na szkolnym korytarzu. W tym czasie także zajmowała się fotografią analogową i procesem wywoływania zdjęć w ciemni fotograficznej. Studia rozpoczęła w 2009r w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w £odzi na kierunku Fotografia. Pierwsze dwa lata ukończyła z wyróżnieniem. W styczniu 2012r. wyjechała w podróż fotograficzną do Indonezji.

JOANNA TKACZUK

Miesiąc spędzony w Dżakarcie artystka wspomina jak wizytę na innej planecie: Indonezja to szok kulturowy. Sam lot z Warszawy i siedemnastostopniowego mrozu do upalnej i wilgotnej Dżakarty, pory dnia zmieniające się za oknem samolotu to niesamowite uczucie. Jawa to najbardziej zatłoczona wyspa świata, każda uliczka i plac są tak zatłoczone, że trzeba dosłownie przeciskać się między ludźmi, motorami i bajajami. Ruch na drogach jest nieprawdopodobny – na jednym pasie ruchu mieści się samochód, taksówka i cztery motocykle. Miałam wrażenie, jakbym przeniosła się do innego świata. To uczucie potęgują zachowania, do których tu, w Polsce, nie jesteśmy przyzwyczajeni. Indonezyjczyków cechuje wyjątkowa życzliwość. Przez cały pobyt czułam na sobie spojrzenia lokalnych mieszkańców, ale nie było w tym żadnej wrogości – byli po prostu ciekawi białej blondynki, która w Indonezji jest egzotycznym widokiem. Nawet moja bezczelność, kiedy fotografowałam ludzi z małej odległości, nie wywoływała negatywnych emocji a wręcz uśmiech. Wiele osób szukało ze mną kontaktu, pozdrawiało na ulicach, próbowało się porozumieć mimo bariery językowej.

Indonezja jest pierwszą indywidualną wystawą Joanny Tkaczuk. Jej prace można oglądać w Przystanku Kultura w Piasecznie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2012 roku.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje15 maja 2012, 00:00,

Australia, Nowa Zelandia - Klub Podróżnika


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Klub Podróżnika w Konstancinie zaprasza na spotkanie i pokaz slajdów braci Gontarz - grupy ekspedycyjnej Wazari: AUSTRALIA NOWA ZELANDIA. Zaproszeni goście opowiedzą nam o swojej wyprawie do Australii i Nowej Zelandii. Spotkanie odbędzie się 17 maja 2012 roku o godz. 19.00 w KDK przy ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Zapraszamy!

AUSTRALIA, NOWA ZELANDIA - KLUB PODRÓżNIKA W KONSTANCINIE

AUSTRALIA zaprawieni w walce z warunkami atmosferycznymi po wyprawie rowerowej na Islandii, tym razem zmierzyli się z trudami australijskiej i nowozelandzkiej zimy. W ciągu 63 dni przemierzyli ponad 14000 km. Rowerami pokonali górzyste tereny Antypodów, z kolei samochodem wjechali w głąb pustyni Simpson’a , Sturt’a oraz Tirari. Przy pomocy kajaków dostali się na bezludne wyspy w rejonie Whitsunday, gdzie poznali piękno podwodnego Świata . Śladami Strzeleckiego weszli na Górę Kościuszki, a także na wzór Mark’aInglisa’a próbowali zdobyć niedostępny zimą-najwyższy szczyt Nowej Zelandii - Mt. Cook.
autor/źródło: Olek Ryszka - Klub Podróżnika w Konstancinie

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie