Informacje16 marca 2008, 00:00,

Inauguracja 110-lecia Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa zaprasza 30 marca 2008 roku, na inaugurację 110-lecia Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej. Ze stacji w Piasecznie wyjedzie pociąg inauguracyjny sezon wiosenno - letni, a jednocześnie odbędą się obchody 110-lecia Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej. Uroczystości jubileuszowe trwać będą przez cały rok i zakończą się również specjalną wycieczką 21 października 2008 roku. Serdecznie zapraszamy!

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa 110-lecia Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa podała na swojej stronie internetowej - spis specjalnych imprez, które planują zorganizować w 2008 roku:
30 marca – otwarcie sezonu wiosenno - letniego.
6 kwietnia – Topienie Marzanny.
1 maja – Majówka z Ciuchcią.
22 maja – Boże Ciało i Dzień Kwitnącej Jabłoni.
31 maja / 1 czerwca – Dzień Dziecka.
15 sierpnia – Święto Wojska Polskiego i Najświętszej Maryi Panny.
21 września – pożegnanie sezonu letniego.
21 października – końcowa impreza obchodów jubileuszu PKW.
6/7 grudnia – podróże ze Świętym Mikołajem.
31 grudnia – specjalny Pociąg Sylwestrowy.

Tematyczne pikniki, podobają się turystom, dlatego będzie kontynuowana ich organizacja. Ze względu na dużą popularność wycieczek kolejki wąskotorowej, czasami nie mogą zabrać ze sobą wszystkich chętnych. W związku z tym, Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa prosi o dokonywanie rezerwacji pod numerami telefonu: (022) 756-76-38 lub 0-607-155-188. Więcej informacji o Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej możecie przeczytać na stronie internetowej PKW: www.kolejka-piaseczno.com Zapraszam wszystkich na wycieczki organizowane przez Piaseczyńską Kolej Wąskotorową.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO

Informacje17 marca 2008, 00:00,

Gminna Biblioteka Publiczna w Mysiadle została otwarta

Informuję, że nastąpiło uroczyste otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej w Mysiadle. W ramach prac adaptacyjnych wykonano: czytelnię internetową, pokój cichej pracy, bibliotekę, czytelnię, pomieszczenie gospodarcze, pomieszczenie socjalne, W.C. dla pracowników, W.C. dla osób niepełnosprawnych i korzystających z biblioteki. Biblioteka Publiczna w Mysiadle Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Lesznowoli znajduje się przy ul. Topolowej 2 w Mysiadle.

Biblioteka Publiczna w Mysiadle

Biblioteka Publiczna w Mysiadle, jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 19:00. W uzupełnieniu dodam, że ruszyły również prace adaptacyjne pomieszczeń usytuowanych na parterze budynku zlokalizowanego przy ul. Topolowej 2 w Mysiadle na potrzeby Gminnego Ośrodka Kultury Lesznowola. Serdecznie zachęcam do korzystania z nowo otwartej Biblioteki Publicznej w Mysiadle.
autor/źródło: Marcin KANIA - Radny Gminy Lesznowola www.marcinkania.pl
Tematy:Lesznowola