Informacje31 maja 2020, 07:32,

Ile kalorii jest w wyćwiklinie? My już wiemy

Ile kalorii jest w wyćwiklinie? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność wyćwiklina. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w wyćwiklinie pochodzą w 31% z białka, 58% z węglowodanów i 11% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma wyćwiklin biały, ile waży wyćwiklin biały lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w wyćwiklinie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Basella - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w frankfurterce driobiowej. Dane zasakakują

Wyćwiklin biały - kalorie i wartości odżywcze

Wyćwiklin biały zawiera 19 kcal na 100g.

Przykładowo garść liści wyćwiklinu (15 g) to około 3 kalorii (kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść liści wyćwiklinu (15 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. mniej niż pół łyżeczki cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 1 minutę, pływać przez 1 minutę lub biegać przez 1 minutę.

Czy wyćwiklin biały tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Mała ilość kalorii w wyćwiklinie stawia ten produkt w grupie niskokolorycznych w kategorii warzyw. Spożywanie wyćwiklina wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród warzyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w wyćwiklinie?

Liście wyćwiklinu zawierają 1.8 g białka na 100g.
Garść liści wyćwiklinu (15 g) zawiera ok. 0.3 g białka.

Ile węglowodanów jest w liściach wyćwiklinu?

Liście wyćwiklinu zawierają 3.4 g węglowodanów na 100g.
Garść liści wyćwiklinu (15 g) zawiera ok. 0.5 g węglowodanów.

Ile waży wyćwiklin biały?

Garść liści wyćwiklinu waży ok. 15g.
Szklanka wyćwiklina waży ok. 40g.

Ile błonnika jest w liściach wyćwiklinu?

0 g błonnika - liście wyćwiklinu nie zawierają błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski4 czerwca 2020, 10:04,

Trening w domu - co wykorzystać do ćwiczeń?

Trening w domu - co wykorzystać do ćwiczeń?

Nie masz czasu, nie lubisz chodzić na siłownię? A może po prostu trening w domu to dla Ciebie optymalne rozwiązanie i najłatwiej Ci o motywację? Niezależnie od tego, z jakiego powodu lubisz ćwiczyć w domu, to warto zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt lub wykorzystać to, co aktualnie masz pod ręką.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

  1. Trening bez specjalnego sprzętu
  2. Trening w domu ze sprzętem
  3. Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać?

Trening bez specjalnego sprzętu

Jeśli nie masz specjalistycznego sprzętu do ćwiczeń, to w internecie znajdziesz szereg różnych propozycji treningów, które z łatwością wykonasz tylko i wyłącznie z obciążeniem własnego ciała. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, to możesz sobie prowizoryczny sprzęt wykonać z rzeczy, które masz dostępne pod ręką. Zamiast tradycyjnych hantelek możesz użyć butelek z wodą 0,5 l. Jeśli lubisz trening z większym obciążeniem, wykorzystaj baniak o pojemności 5 litrów. Rewelacyjnie nadaje się do zastąpienia ketllebell. Pompki na poręczach? Do tego ćwiczenia możesz użyć dwóch krzeseł. Tylko pamiętaj, aby były stabilne. Jeśli ćwiczymy z nierozwagą łatwo o kontuzję, nawet podczas ćwiczeń bez sprzętu. Pamiętaj, zawsze mierz siły na zamiary. Lepiej nie wykonać, jakiegoś ćwiczenia niż zrobić sobie krzywdę. Natomiast najpopularniejsze ćwiczenia w domu bez sprzętu to; przysiady, brzuszki, wykroki, skłony, tzw. krzesło (oparcie się o ścianę w siadzie, z ugiętymi nogami pod kątem 90 stopni), wymachy nóg. To tylko kilka podstawowych ćwiczeń. Można by wymienić ich ponad setkę. 

Trening w domu ze sprzętem

Dobór sprzętu do ćwiczeń powinieneś uzależnić od kilku czynników. Kluczowym jest z pewnością miejsce. Przestrzeń, jaką możesz przeznaczyć na posiadanie sprzętu, od razu umożliwia Ci wybór przyrządów z danej grupy. Powinieneś też zwrócić uwagę na rodzaj treningów, jaki zamierzasz wykonywać w domu, a także swój stopień zaawansowania w ćwiczeniach. Sprzęt do ćwiczeń w domu powinien zajmować Ci, jak najmniej miejsca i najlepiej, żeby był wielofunkcyjny. Oczywiście jeśli masz możliwość to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś stworzył sobie mini siłownie, czy specjalny pokój, w którym będziesz trzymał sprzęt. Większość ćwiczących w domu, nie ma jednak takiej możliwości. 

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać?

Na rynku sprzętu fitness do użytku domowego znajdziemy spory wybór. Dla zaawansowanych, średnio zaawansowanych, jak i początkujących. Dobrym pomysłem jest zakup taśm oporowych, ponieważ umożliwiają wykonanie treningu na kilka różnych partii ciała jednocześnie. Taśmy oporowe mają różną rozciągliwość i odpowiada ona za obciążenie w kilogramach. Każda z taśm ma kolor, który określa stopień trudności. Kolory odpowiadające obciążeniu mogą się od siebie różnić zależnie od producenta. Dlatego warto czytać opis, zanim zasugerujemy się samym kolorem. Takie taśmy można kupić w komplecie lub osobno. Zatem jeśli jesteś początkującym użytkownikiem taśm, powinieneś wybrać tę najlżejszą. W miarę zaawansowania dokupić pozostałe. Jeśli wiesz, że szybko adaptujesz się do obciążenia kup od razu cały komplet.

Kolejny w kolejce jest drążek do podciągania, który z łatwością zamontujesz w ramie od drzwi. Wielofunkcyjne twistery, też są dobrą opcją. Szczególnie te z linkami w komplecie. Dzięki czemu oprócz brzucha i stabilności możesz ćwiczyć biceps. Hantle do domowego użytku są dobre, pod warunkiem, że masz je gdzie przechowywać. Jedną z lepszych opcji, która zapewni Ci jednocześnie trening cardio i siłowy są pasy do ćwiczeń TRX. Zależnie od firmy mogą mieć różne nazwy. Z pasami ćwiczysz przy obciążeniu własnego ciała. Najważniejszą ich cechą jest chyba fakt, że masz prawie całą siłownię w jednym sprzęcie. Pasy do ćwiczeń w domu możesz zamontować na dwa sposoby. Pierwszy to specjalny hak sufitowy do lin i pasów crossfit (zamontujesz go również w ścianie). Drugi sposób, który nie wymaga specjalnych zdolności to montaż na drzwiach. Z reguły w komplecie do pasów jest dołączona specjalna kotwica do drzwi. Jeśli masz sporo miejsca, zainwestuj w sprzęt cardio, który pozwoli Ci utrzymać kondycję i spalić tkankę tłuszczową. Najczęściej wybierane są rowery stacjonarne lub orbitreki. 

autor/źródło: Artykuł partnera

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie