Informacje25 czerwca, 07:32,

Ile kalorii jest w piwie? My już wiemy

Ile kalorii jest w piwie? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność piwa. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w piwie pochodzą w 11% z białka, 89% z węglowodanów i 0% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma piwo, ile waży piwo lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w piwie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Beer - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma jagoda? Nie uwierzysz

Piwo - kalorie i wartości odżywcze

Piwo zawiera 43 kcal na 100g.

Przykładowo szklanka piwa (215 g) to około 92 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera szklanka piwa (215 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4.5 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 13 minut, pływać przez 11 minut lub biegać przez 9 minut.

Czy piwo tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Piwo to produkt o jednej z najniższych zawartości kalorii wśród alkoholi. Spożywanie piwa wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród alkoholi.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w piwie?

Piwo zawiera 0.46 g białka na 100g.
Szklanka piwa (215 g) zawiera ok. 1 g białka.

Ile węglowodanów jest w piwie?

Piwo zawiera 3.55 g węglowodanów na 100g.
Szklanka piwa (215 g) zawiera ok. 7.6 g węglowodanów.

Ile waży piwo?

Szklanka piwa waży ok. 215g.

Ile błonnika jest w piwie?

0 g błonnika - piwo nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje24 czerwca, 07:32,

Zawartość kalorii w jabłku. Dane zasakakują

Zawartość kalorii w jabłku. Dane zasakakują

Sprawdziliśmy kaloryczność jabłka. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w jabłku pochodzą w 2% z białka, 96% z węglowodanów i 3% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma jabłko, ile waży jabłko lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w jabłku, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Apple - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma jagoda? Nie uwierzysz

Jabłko - kalorie i wartości odżywcze

Jabłko zawiera 52 kcal na 100g.

Przykładowo średniej wielkości jabłko (240 g) to około 125 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości jabłko (240 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 6.5 łyżeczek cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 18 minut, pływać przez 15 minut lub biegać przez 13 minut.

Czy jabłko tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zawartość kalorii w jabłku jest niska w porównaniu do innych produktów z kategorii owoców. Spożywanie jabłka wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Jabłko to niskokaloryczny i soczysty owoc, który wyróżnia się wysoką zawartością pektyn, czyli rozpuszczalnej frakcji błonnika pokarmowego. Dzięki temu zapewnia długotrwałe uczucie sytości, wspomagając odchudzanie, a jednocześnie obniż poziom cholesterolu we krwi, zapobiegając rozwojowi miażdżycy. Jabłka mają niski indeks glikemiczny, zawierają sporo witaminy C, potasu, beta - karotenu, minerałów czy antyoksydantów. Wartości odżywcze są różne dla poszczególnych odmian jabłek, co nie zmienia faktu, że każda z nich jest bardzo zdrowa.
 

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w jabłku?

Jabłka zawierają 0.26 g białka na 100g.
Średniej wielkości jabłko (240 g) zawiera ok. 0.6 g białka.

Ile węglowodanów jest w jabłkach?

Jabłka zawierają 13.81 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości jabłko (240 g) zawiera ok. 33.1 g węglowodanów.

Ile waży jabłko?

Średniej wielkości jabłko (część jadalna po obraniu) waży ok. 240g.

Ile błonnika jest w jabłkach?

Jabłka zawierają w sobie 2.4 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości jabłko (240 g) zawiera ok. 5.8 g błonnika. Odpowiada to ok. 19% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie