Informacje24 czerwca 2020, 07:32,

Zawartość kalorii w jabłku. Dane zasakakują

Zawartość kalorii w jabłku. Dane zasakakują

Sprawdziliśmy kaloryczność jabłka. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w jabłku pochodzą w 2% z białka, 96% z węglowodanów i 3% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma jabłko, ile waży jabłko lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w jabłku, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Apple - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma jagoda? Nie uwierzysz

Jabłko - kalorie i wartości odżywcze

Jabłko zawiera 52 kcal na 100g.

Przykładowo średniej wielkości jabłko (240 g) to około 125 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości jabłko (240 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 6.5 łyżeczek cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 18 minut, pływać przez 15 minut lub biegać przez 13 minut.

Czy jabłko tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zawartość kalorii w jabłku jest niska w porównaniu do innych produktów z kategorii owoców. Spożywanie jabłka wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Jabłko to niskokaloryczny i soczysty owoc, który wyróżnia się wysoką zawartością pektyn, czyli rozpuszczalnej frakcji błonnika pokarmowego. Dzięki temu zapewnia długotrwałe uczucie sytości, wspomagając odchudzanie, a jednocześnie obniż poziom cholesterolu we krwi, zapobiegając rozwojowi miażdżycy. Jabłka mają niski indeks glikemiczny, zawierają sporo witaminy C, potasu, beta - karotenu, minerałów czy antyoksydantów. Wartości odżywcze są różne dla poszczególnych odmian jabłek, co nie zmienia faktu, że każda z nich jest bardzo zdrowa.
 

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w jabłku?

Jabłka zawierają 0.26 g białka na 100g.
Średniej wielkości jabłko (240 g) zawiera ok. 0.6 g białka.

Ile węglowodanów jest w jabłkach?

Jabłka zawierają 13.81 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości jabłko (240 g) zawiera ok. 33.1 g węglowodanów.

Ile waży jabłko?

Średniej wielkości jabłko (część jadalna po obraniu) waży ok. 240g.

Ile błonnika jest w jabłkach?

Jabłka zawierają w sobie 2.4 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości jabłko (240 g) zawiera ok. 5.8 g błonnika. Odpowiada to ok. 19% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje23 czerwca 2020, 07:32,

Kalorie w makaronie razowym. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w makaronie razowym. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność makaronu razowego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w makaronie razowym pochodzą w 14% z białka, 77% z węglowodanów i 8% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma makaron razowy, ile waży makaron razowy lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w makaronie razowym, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Wholemeal pasta - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma jagoda? Nie uwierzysz

Makaron razowy - kalorie i wartości odżywcze

Makaron razowy zawiera 159 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 7% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g makaronu razowego można porównać do kalorii, które zawiera np. 3 jabłka, 2 szklanki coli, 1.5 plastry sera żółtego, 1.5 kromki chleba, 1 szklanka mleka, 8 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 23 minuty, pływać przez 19 minut lub biegać przez 16 minut.

Czy makaron razowy tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Makaron razowy to produkt o małej ilości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii produktów zbożowych). Spożywanie makaronu razowego wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów zbożowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w makaronie razowym?

Makaron razowy zawiera 5.82 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w makaronie razowym?

Makaron razowy zawiera 31.51 g węglowodanów na 100g.

Ile waży makaron razowy?

Jesteśmy w trakcie ważenia makaronu razowego. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g makaronu razowego.

Ile błonnika jest w makaronie razowym?

Makaron razowy zawiera w sobie 4.6 g błonnika na 100g.
100g makaronu razowego zawiera ok. 4.6 g błonnika. Odpowiada to ok. 15% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie