Informacje6 września 2014, 16:00,

II Festiwal Piosenki Dołującej na Zimnych Dołach w Żabieńcu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Andrzej Poniedzielski po raz drugi poprowadzi Festiwal Piosenki Dołującej, na który zapraszamy w sobotę 6 września na „Zimne Doły” w Żabieńcu. Festiwal z założenia ma formę kabaretową połączoną z przeglądem i nawiązującą do przypisywanego Polakom malkontenctwa i wszechobecnego narzekania na świat wokół nas. Formuła tego wydarzenia pokazuje, że dysponujemy potencjałem twórczym i niezmierzonymi pokładami humoru połączonego z dystansem do siebie samych. „Smutek – to radość inaczej“ - oto motto Festiwalu Piosenki Dołującej, stworzone przez znawcę i orędownika twórczości ponurej Andrzeja Poniedzielskiego. -Wydaje się, że w naszej wersji kultury śródziemnomorskiej smutek to stan absolutnej gotowości organizmu na przyjęcie dowolnej radości. Tak więc człowiek smutny – jest właściwie wstępnie wesoły – twierdzi Poniedzielski.

II Festiwal Piosenki Dołującej na Zimnych Dołach w Żabieńcu

Festiwal składać się będzie z dwóch części. O godz. 16.00 rozpocznie się przegląd zatytułowany „Mikrofon dla wszystkich”, który poprowadzi zalesianin, rewelacyjny muzyk Stanisław Szczyciński. Trzy godziny później zapraszamy zaś na recitale zespołów Parasol Poetica, Transgrajpol i Tomka Wachnowskiego, zakończone koncertem Mirosława Czyżykiewicza. Tą część wydarzenia poprowadzi niezastąpiony w tej roli Andrzej Poniedzielski. Organizatorami festiwalu są Centrum Kultury w Piasecznie, Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Nadleśnictwo Chojnów.

Mirosław Czyżykiewicz - jest kultowym artystą w kręgach piosenki literackiej. Z wykształcenia artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz. Biografia Mirosława Czyżykiewicza jest bardzo bogata, warto wymienić tu chociażby nagrody na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej (FAMA), I nagrodę im. J. Kaczmarskiego za całokształt swojej pracy przyznawanej przez Kapitułę tej nagrody Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a także szereg wspaniałych, niezapomnianych koncertów na festiwalach, przeglądach, w audycjach radiowych.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

II Festiwal Piosenki Dołującej na Zimnych Dołach w Żabieńcu

Cenią go zarówno miłośnicy Stachury, Wysockiego jak i Leonarda Cohena. Czyżykiewicz śpiewa swoje utwory oraz wiersze Josifa Brodskiego, którym jest zafascynowany. Artystę wyróżnia charakterystyczny głos i swoisty typ emocji, gdzie jego własne aranżacje przerywa niespodziewanie krzyk, przejmujący szept, melorecytacja. Jego teksty pozostają niedoścignionym wzorem dla wielu młodych twórców. Ten artysta słowami potrafi oddać to, na co wielu z nas często nie znajduje własnych słów. Nadaje kształt emocjom, które możemy odnaleźć w każdej codzienności. O czym śpiewa Czyżykiewicz? Po prostu: o życiu. Jego pieśni to opis świata, zapis wrażeń, notatka z podróży.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje10 września 2014, 08:00,

Akcja Dorzuć Zeszyt Do Wyprawki Szkolnej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zapraszamy do wsparcia akcji Dorzuć Zeszyt Do Wyprawki Szkolnej, polegającej na zbiórce przedmiotów i artykułów szkolnych dla dzieci, które nie mają szansy na taką wyprawkę jak ich rówieśnicy. Akcja ma charakter ogólnopolski. To już czwarta edycja! W ubiegłym roku mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego hojnie wsparli potrzebujące dzieci, dzięki czemu udało się przygotować ponad 200 wyprawek. W działania angażują się znani sportowcy oraz działacze sportowi i samorządowi.

Akcja Dorzuć Zeszyt Do Wyprawki Szkolnej

Akcja odbywa się w ramach kampanii profilaktyki społecznej „Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”, której patronem ogólnopolskim jest Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek. Akcję w Powiecie Piaseczyńskim koordynują działacze sportowi Piotr Bąkowski i Paweł Dziekanowski. Szczegóły pod numerem telefonu 516-673-288. Wyprawki można przekazywać przekazania pod adresy: Bąkowski Fight Club – Józefosław, ul Urocza 14 oraz Sklep Zoologiczny Kameleon – Piaseczno, ul Fabryczna 2.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie