Informacje10 września 2014, 08:00,

Akcja Dorzuć Zeszyt Do Wyprawki Szkolnej

Zapraszamy do wsparcia akcji Dorzuć Zeszyt Do Wyprawki Szkolnej, polegającej na zbiórce przedmiotów i artykułów szkolnych dla dzieci, które nie mają szansy na taką wyprawkę jak ich rówieśnicy. Akcja ma charakter ogólnopolski. To już czwarta edycja! W ubiegłym roku mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego hojnie wsparli potrzebujące dzieci, dzięki czemu udało się przygotować ponad 200 wyprawek. W działania angażują się znani sportowcy oraz działacze sportowi i samorządowi.

Akcja Dorzuć Zeszyt Do Wyprawki Szkolnej

Akcja odbywa się w ramach kampanii profilaktyki społecznej „Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”, której patronem ogólnopolskim jest Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek. Akcję w Powiecie Piaseczyńskim koordynują działacze sportowi Piotr Bąkowski i Paweł Dziekanowski. Szczegóły pod numerem telefonu 516-673-288. Wyprawki można przekazywać przekazania pod adresy: Bąkowski Fight Club – Józefosław, ul Urocza 14 oraz Sklep Zoologiczny Kameleon – Piaseczno, ul Fabryczna 2.

Informacje31 sierpnia 2014, 09:05,

31 sierpnia 2014 roku odbędzie się 70. rocznica walk powstańczych w Lasach Chojnowskich, pacyfikacji wsi Chojnów przez hitlerowców i rozstrzelania 23 mieszkańców Chojnowa, w tym 5 Braci Czapskich Pomniki Pamięci Żołnierzy AK Pułku BASZTA i rozstrzelanych mieszkańców wsi. Miejsce: Leśna Polana, ul. Klonowa (w pobliżu domu rodziny Czapskich), Pilawa godz. 12.00. Uroczystość z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.
- Msza święta polowa
- odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej poświęconej rozstrzelanym mieszkańcom
- wystąpienia okolicznościowe i złożenie wieńców
- pieśni powstańcze – Piaseczyńska Orkiestra Dęta