Informacje27 stycznia 2009, 00:00,

Gmina Piaseczno przed kolejnymi wyborami na Burmistrza?

Gazeta Wyborcza poinformowała, że Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził właśnie, że Wojewoda Mazowiecki nie naruszył procedury, wydając półtora roku temu decyzję pozbawiającą mandatu Józefa Zalewskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Burmistrz może jeszcze odwołać się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Jeżeli ten podtrzyma wyrok niższej instancji, w Piasecznie będą musiały odbyć się przedterminowe wybory burmistrza. Do wyborów gminą będzie rządzić komisarz. Więcej informacji, można przeczytać w informacji na stronie internetowej: miasta.gazeta.pl/warszawa

Poprzednie informacje powiązane tematycznie: Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski musi odejść (2007-02-24), Piaseczyńscy radni bronią burmistrza (2007-03-20), Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski stracił mandat (2007-04-04), Sprawę Burmistrza Piaseczna Zalewskiego rozstrzygnie sąd (2007-04-21), Czy Piaseczno będzie bez Burmistrza Józefa Zalewskiego? (2007-09-14), Mieszkańcy Piaseczna pytają o losy Burmistrza Zalewskiego (2007-10-14), Czy Piaseczno będzie miało Komisarza - losy Burmistrza (2007-10-25), Komisarz w Piasecznie - wybory na Burmistrza Piaseczna (2007-11-12), Piaseczno przed wyborami na nowego Burmistrza Piaseczna (2007-11-16), Burmistrz Józef Zalewski wraca do Urzędu Gminy Piaseczno (2007-12-02), oraz Co będzie z Burmistrzem Gminy Piaseczno Zalewskim? (2008-01-03). Rozmowa na forum mieszkańców gminy Piaseczno: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje28 stycznia 2009, 00:00,

Restauracja MA£A ITALIA włoska enklawa w Piasecznie

Z przyjemnością informujemy, że 7 lutego 2009 roku zostanie otwarta nowa restauracja Mała Italia w Piasecznie. Restauracja Mała Italia znajduje się przy ul. Kniaziewicza 45, lok. 21 w Piasecznie (w budynku Central Park od ul. Jana Pawła). W związku ze zbliżającymi się Walentynkami, właściciele restauracji planują specjalną ofertę na Dzień Zakochanych. O szczegółach, będzie można dowiedzieć się po otwarciu w restauracji.

Restauracja Mała Italia Piaseczno

Restauracja Mała Italia to efekt długich rozmów przy winie, które właściciele restauracji przeprowadzili w czasie ich winno-kulinarnej podróży przez 5 krajów Europy Wschodniej. Właściciele stwierdzili, że w Piasecznie brakuje restauracji, która dałaby mieszkańcom "warszawską" jakość, przy nie koniecznie "warszawskiej" cenie. Uznali, że Piaseczno zasługuje na gastronomię w dobrym wydaniu i w związku z tym, już 7 lutego zostanie otwarta nowa restauracja Mała Italia w centrum Piaseczna.

Zobacz restaurację MA£A ITALIA

Mała Italia, będzie oferowała dania z naciskiem na kuchnię włoską. Z uwagi na bliskie sąsiedztwo planowanej kręgielni Centr-Room, w meny nowej restauracji przewidziano także Bowling Menu (burger, frytki, kanapka klubowa, stek itp.). Dzieci również, znajdą w menu coś dla siebie m.in.: fileciki z kurczaka z frytkami, paluszki rybne i lody. W godzinach 12:00-14:00 planowany jest "happy hours" z cenami z menu -20%.

Restauracja Mała Italia w Piasecznie     Restauracja Mała Italia w Piasecznie
kliknij, aby powiększyć zdjęcia Restauracji Mała Italia

W Restauracji Mała Italia, planowana jest organizacja cyklicznych spotkań z winem: Akademia Wina. Będzie to wieczór, od krótkiego wstępu do degustacji, do kilkugodzinnej podróży przez regiony, odmiany, rodzaje, roczniki i style. Podczas spotkań, poruszane będą m.in. kwestie: czym różni się degustacja od picia wina, jak powstaje wino, skąd bierze się jego barwa, dojrzewanie wina, typy butelek, dobór win do potraw, oraz gdzie, jak i kiedy kupować wino. Więcej informacji o spotkaniach: Akademia Wina.

Restauracja Mała Italia

ul. Kniaziewicza 45, lok. 21
tel.: (022) 211-17-74 (rezerwacja)
e-mail: malaitalia@republika.pl