Artykuł partnerski21 stycznia 2020, 10:05,

Gdzie prawidłowo zainstalować klimatyzator?

Gdzie prawidłowo zainstalować klimatyzator?

Klimatyzacja jest coraz chętniej wykorzystywana nie, tylko jeśli chodzi o powierzchnie biurowe, ale też w prywatnych mieszkaniach. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, której misją jest chłodnictwo i klimatyzacja, aby zainstalować dobrej jakości klimatyzator. Osobną kwestią pozostaje jednak dylemat – gdzie najkorzystniej jest zainstalować urządzenie?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Wybierz miejsce

Wybierając miejsce do zainstalowania klimatyzatora, pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, że nadmuch powietrza w sensie odczuwalnym występuje w odległości 2-3 metrów od urządzenia. Umieść go zatem w taki sposób, aby w tym miejscu nie było łóżka, sofy ani innego miejsca do spania lub długiego odpoczynku. Ponadto, wybierając miejsce instalacji klimatyzatora, warto wybrać miejsce oddalone od wszystkich urządzeń grzewczych. Wszystko, co wytwarza ciepło lub parę, jest złym sąsiadem dla klimatyzatora. Niepożądane jest również, aby meble przeszkadzały w przepływie powietrza, w przeciwnym razie urządzenie nie będzie wystarczająco skuteczne.

Przy wyborze sposobu prawidłowej instalacji klimatyzacji w pomieszczeniu brana jest również pod uwagę lokalizacja okien. Jeśli mieszkasz od słonecznej strony, to przepływ schłodzonego powietrza powinien przebiegać prostopadle do dopływu ciepła z okien, w którym to przypadku temperatura będzie rozkładana najbardziej równomiernie. Nie zaleca się również umieszczania systemu podziału naprzeciw drzwi do pokoju, aby schłodzone powietrze nie przedostawało się do innych pomieszczeń.

 

 

Co jeszcze musimy wiedzieć o klimatyzacji?

Podczas instalowania klimatyzatora pod sufitem należy również wziąć pod uwagę niezbędny odstęp - co najmniej 15 cm od sufitu, aby zapewnić przestrzeń dla przepływu powietrza - mówią eksperci z climeo.pl Ponieważ większość podzielonych systemów nie zapewnia przepływu powietrza z ulicy, a jedynie chłodzi istniejące, lepiej jest umieścić klimatyzator w tym samym pomieszczeniu z wentylatorem dla zdrowego mikroklimatu - dostarczy on świeże powietrze, a klimatyzator schłodzi go do pożądanej temperatury.

Jeśli zdecydujesz się zainstalować klimatyzator w sypialni, najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie go nad łóżkiem - w tym przypadku strefa największego zimna będzie na zewnątrz łóżka, a powietrze podczas snu będzie optymalne. W kuchni należy wziąć pod uwagę fakt, że jeśli strumień powietrza dostanie się do innych pomieszczeń, to zapachy z kuchni przejdą przez całe mieszkanie. Jeśli masz kuchenkę gazową, umieszczenie klimatyzatora naprzeciwko również nie wskazane, ponieważ powietrze z niego zdmuchnie płomień. W kuchni często brakuje miejsca, aby zainstalować system podzielony zgodnie ze wszystkimi zasadami, w tym przypadku możesz wybrać instalację narożną lub kompaktową.

autor/źródło: climeo.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski21 stycznia 2020, 10:04,

Jak zaoszczędzić na pierwszym serwerze zakładając e-biznes?

Jak zaoszczędzić na pierwszym serwerze zakładając e-biznes?

Niektórzy sądzą, że na serwerze nie warto oszczędzać – i częściowo mają rację. Jednak samodzielny hosting może pochłonąć duże nakłady finansowe, sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych. Oprócz tego dochodzi kwestia bezpieczeństwa, uzyskania certyfikatu SSL, zasilania awaryjnego, chłodzenia sprzętu… Nie musisz się jednak tym przejmować, wynajmując serwer lub decydując się na hosting www.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Jaki jest najtańszy hosting internetowy?

Przed tobą są trzy opcje: możesz zainwestować w serwer wirtualny lub dedykowany albo zdecydować się na hosting www (https://www.sprintdatacenter.pl/tani-hosting-www). Hosting jest usługą współdzielenia dysku wraz z innymi użytkownikami i zazwyczaj, zależnie od tego, jak dużo danych chcesz umieścić na stronie, usługodawca może Ci zaoferować od 10 GB do nawet 200 GB miejsca na dysku. W Sprint Data Center płacisz też za szereg innych zalet – na przykład, za system antyspamowy czy też automatyczny backup raz dziennie. Optymalna opcja dla dopiero co wzrastających film kosztuje zaledwie 50 zł rocznie – najdroższa zaś to koszt 180 zł rocznie. Jak widać, hosting nie jest opcją drogą, a spełnia swoje zadanie w lepszym niż znakomitym stopniu.

Dlaczego warto zainwestować w VPS?

Wynajem serwera to zmartwienie średnich i większych firm – dlatego też wiążą się z większymi kosztami. Im większa ilość zasobów, tym drożeje ich utrzymanie. Jednak są to i tak koszty mniejsze, niż samodzielne stawianie własnego serwera w warunkach domowych, zwłaszcza wtedy, gdy się na tym nie znasz. Wynajmując serwer VPS (https://www.sprintdatacenter.pl/serwer-wirtualny-tani-vps) musisz jednak wiedzieć, jakie rozszerzenie parametrów będzie satysfakcjonujące i optymalne. Decydując się na serwer wirtualny od Sprint Data Center, masz gwarancję bezpieczeństwa i wydajności – każdy VPS Cloud to wysokiej dostępności przestrzeń dyskowa ulokowana w chmurze. Umieszczone w niej dane dla twojego bezpieczeństwa zostały 3-krotnie zreplikowane. Nie należy też zapominać o możliwości rozbudowy – wybierz 2-rdzeniowy bestseller MEDIUM z naszej oferty, dostosowany do mniejszych sklepów i serwisów (koszt to zaledwie 40 zł na miesiąc) i wraz z rozwojem firmy zmieniaj niezbędne parametry (najdroższa opcja to 4-rdzeniowy pakiet EXTREME za 96 zł miesięcznie).

Dla naprawdę wymagających

Sprint Data Center (https://www.sprintdatacenter.pl/) ma też 9 serii (łącznie 144 modele) serwerów dedykowanych, dostosowanych do najbardziej wymagających. Serwery dedykowane to wysokiej klasy maszyny, których wynajęcie to gwarancje wydajności i niezawodności. Wszystkie napotkane problemy rozwiąże dostępne całą dobę przez 7 dni w tygodniu wsparcie techniczne. W cenie wynajmu otrzymujesz również ochronę przed atakami DDoS i 10 TB transferu miesięcznie – najtańsza seria ECO to koszt od 113 zł – zależnie od modelu. W średniej wielkości firmie, która potrzebuje dużej mocy, dobrze sprawdzi się też jeden z uniwersalnych modeli z serii SOS (od 124 zł).

autor/źródło: sprintdatacenter.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie