Artykuł partnerski8 stycznia 2020, 14:11,

Medycyna estetyczna, czyli jakie zabiegi na twarz?

Medycyna estetyczna, czyli jakie zabiegi na twarz?

Każda kobieta chce wyglądać pięknie. Najlepiej, jeśli zatem zachowa zdrowy, piękny wygląd skóry, jak najdłużej. Jakie zabiegi może przeprowadzić w salonach medycyny estetycznej, by poprawić jakość swojej skóry i sprawić sobie prezent? Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zabiegi przeprowadzone w salonach kosmetycznych kojarzą nam się ze skomplikowaną operacją, która trwa kilka godzin i kosztuje wiele. Tymczasem, współczesny rozwój medycyny estetycznej pozwala przeprowadzać je w zupełnie inny sposób.

Dlaczego zabiegi medycyny estetycznej są tak przyjemne?

Ponieważ taki zabieg trwa krótko i jest właściwie całkowicie bezbolesny. Umawiamy się na określony dzień i godzinę, kładziemy na wygodnym łóżku i oddajemy się w ręce specjalisty. Zabiegi w klinice medycyny estetycznej przeprowadza się z pomocą lasera, co oznacza, że na skórę działa tylko fala ultradźwiękowa. Już po kilkunastu minutach efekt zabiegi zaczyna być widoczny. 

Jakie zabiegi medycyny estetycznej na twarz?

Oczywiście wybór konkretnego zabiegu, zależy od tego, jakie mamy potrzeby. Jednym z częściej wybieranych, będzie laserowe usuwanie zmarszczek, czyli szybki lifting, dzięki któremu każda kobieta będzie czuła się zdecydowanie lepiej. Tak wygładzona skóra jest znacznie lepiej przygotowana do nałożenia kosmetyku, wygląda również na odświeżoną i promienną.

Innymi zabiegami na twarz będzie usuwanie zmian skórnych powstałych w wyniku opalania, a także bruzd i blizn, które pozostały po trądziku lub innych operacjach.

Podczas niektórych z zabiegów medycyny estetycznej stosuje się np. technologię HIFU, które można przeprowadzać przez cały rok, a efekt wypłycenia lub likwidacji zmarszczek jest zachwycający.

Modne są także zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, czy toksyny botulinowej, nie tylko na twarz, ale również na dekolt i szyję. 

Zastanawiasz się, jaki zabieg medycyny estetycznej na twarz, zastosować u siebie? Najlepiej skonsultuj swoją decyzję ze specjalistą, aby efekt końcowy był zachwycający. Im rzetelniej przygotujesz się do zabiegu, tym bardziej będziesz zadowolona ze swojego wyglądu.

 

autor/źródło: fortemed.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski8 stycznia 2020, 14:09,

Upadłość konsumencka – skutki postępowania

Upadłość konsumencka – skutki postępowania

Upadłość konsumencka oznacza postępowanie upadłościowe wobec osób fizycznych, które utraciły zdolność do wywiązania się z wymagalnych zobowiązań pieniężnych i nie prowadzą działalności gospodarczej. Dzięki temu konsument może poradzić sobie ze swoimi długami. Jednak należy zaznaczyć, że ogłoszenie upadłości wiąże się z pewnym ryzykiem. Jakie są skutki tego postępowania?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Korzyści wynikające z upadłości konsumenckiej

Najważniejsze informacje dotyczące ogłoszenia upadłości konsumenckiej można znaleźć w ustawie z dnia 28 marca 2003 roku Prawo upadłościowe (Dz.U. 2003 Nr 60 poz. 535). Postępowanie upadłościowe dąży do całkowitego lub częściowego umorzenia zadłużenia konsumenta. Nie ulega wątpliwości, że jest to korzystniejsze rozwiązanie niż egzekucja, wskutek której mogą pojawić się dodatkowe koszty obciążające dłużnika. W przypadku ogłoszenia upadłości konsumenckiej należy uiścić opłatę za złożenie wniosku w wysokości 30 zł. Natomiast pozostałe wydatki pokrywane są ze środków Skarbu Państwa. Dzięki upadłości konsumenckiej można uniknąć windykacji oraz uzyskać oddłużenie. 

Wśród zobowiązań, które podlegają umorzeniu, znajdują się między innymi: zobowiązania wobec instytucji bankowych i pozabankowych, zaległości podatkowe, zadłużenie wynikające z niezapłaconych rachunków za media lub wynajmu nieruchomości, a także zobowiązania wobec kontrahentów czy nawet osób prywatnych. Natomiast w momencie umorzenia zadłużenia następuje wykreślenie dłużnika z rejestru KRD.

Skutki upadłości konsumenckiej

Decydując się na ogłoszenie upadłości konsumenckiej, należy mieć na uwadze również wiążące się z nim skutki. Wśród nich można wymienić przede wszystkim utratę kontroli nad własnym majątkiem. W przypadku upadłości konsumenckiej przechodzi on do masy upadłości, którą zarządza syndyk. Jest to osoba zajmująca się likwidacją majątku i zaspokojeniem z otrzymanych w ten sposób środków roszczeń wierzycieli. W takiej sytuacji dłużnik ma obowiązek wskazać i wydać cały majątek wraz z wynagrodzeniem. Do dyspozycji upadłego pozostaje w takiej sytuacji kwota wolna od zajęcia, czyli równowartość minimalnego wynagrodzenia netto. Syndyk ma prawo spieniężyć również nieruchomość, w której mieszka dłużnik. Jednak w takiej sytuacji otrzyma on środki finansowe na wynajem na okres do dwóch lat. 

Jednym ze skutków upadłości konsumenckiej, który ma wpływ również na małżonka upadłego, jest natychmiastowa wymagalność zobowiązań. W takiej sytuacji każde aktywne zobowiązanie – nawet regulowane terminowo – należy spłacić w całości. Dotyczy to również kredytów zaciągniętych wspólnie ze współmałżonkiem. Należy jednak zaznaczyć, że oddłużenie odbywa się z pomocą syndyka. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej wpływa również na inne postępowania sądowe oraz  czynności prawne, takie jak: przyjęcie spadku, darowizny.

Jak ogłosić upadłość konsumencką?

Aby ogłosić upadłość konsumencką, należy złożyć odpowiedni wniosek w ciągu 30 dni od momentu pojawienia się ku temu podstaw. Dłużnik powinien zgromadzić również niezbędną dokumentację dotyczącą wierzytelności oraz majątku, którą wraz z wnioskiem należy dostarczyć do sądu rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania dłużnika. Bez wątpienia postępowanie upadłościowe to skomplikowany proces. Dlatego przed podjęciem decyzji warto udać się po wsparcie, które gwarantuje kancelaria radcy prawnego. Uzyskamy od niego wszelkie niezbędne informacje, pomoc w przygotowaniu dokumentacji oraz wsparcie podczas postępowania.

autor/źródło: kancelaria-slaski.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie