Artykuł partnerski8 stycznia 2020, 14:09,

Upadłość konsumencka – skutki postępowania

Upadłość konsumencka – skutki postępowania

Upadłość konsumencka oznacza postępowanie upadłościowe wobec osób fizycznych, które utraciły zdolność do wywiązania się z wymagalnych zobowiązań pieniężnych i nie prowadzą działalności gospodarczej. Dzięki temu konsument może poradzić sobie ze swoimi długami. Jednak należy zaznaczyć, że ogłoszenie upadłości wiąże się z pewnym ryzykiem. Jakie są skutki tego postępowania?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Korzyści wynikające z upadłości konsumenckiej

Najważniejsze informacje dotyczące ogłoszenia upadłości konsumenckiej można znaleźć w ustawie z dnia 28 marca 2003 roku Prawo upadłościowe (Dz.U. 2003 Nr 60 poz. 535). Postępowanie upadłościowe dąży do całkowitego lub częściowego umorzenia zadłużenia konsumenta. Nie ulega wątpliwości, że jest to korzystniejsze rozwiązanie niż egzekucja, wskutek której mogą pojawić się dodatkowe koszty obciążające dłużnika. W przypadku ogłoszenia upadłości konsumenckiej należy uiścić opłatę za złożenie wniosku w wysokości 30 zł. Natomiast pozostałe wydatki pokrywane są ze środków Skarbu Państwa. Dzięki upadłości konsumenckiej można uniknąć windykacji oraz uzyskać oddłużenie. 

Wśród zobowiązań, które podlegają umorzeniu, znajdują się między innymi: zobowiązania wobec instytucji bankowych i pozabankowych, zaległości podatkowe, zadłużenie wynikające z niezapłaconych rachunków za media lub wynajmu nieruchomości, a także zobowiązania wobec kontrahentów czy nawet osób prywatnych. Natomiast w momencie umorzenia zadłużenia następuje wykreślenie dłużnika z rejestru KRD.

Skutki upadłości konsumenckiej

Decydując się na ogłoszenie upadłości konsumenckiej, należy mieć na uwadze również wiążące się z nim skutki. Wśród nich można wymienić przede wszystkim utratę kontroli nad własnym majątkiem. W przypadku upadłości konsumenckiej przechodzi on do masy upadłości, którą zarządza syndyk. Jest to osoba zajmująca się likwidacją majątku i zaspokojeniem z otrzymanych w ten sposób środków roszczeń wierzycieli. W takiej sytuacji dłużnik ma obowiązek wskazać i wydać cały majątek wraz z wynagrodzeniem. Do dyspozycji upadłego pozostaje w takiej sytuacji kwota wolna od zajęcia, czyli równowartość minimalnego wynagrodzenia netto. Syndyk ma prawo spieniężyć również nieruchomość, w której mieszka dłużnik. Jednak w takiej sytuacji otrzyma on środki finansowe na wynajem na okres do dwóch lat. 

Jednym ze skutków upadłości konsumenckiej, który ma wpływ również na małżonka upadłego, jest natychmiastowa wymagalność zobowiązań. W takiej sytuacji każde aktywne zobowiązanie – nawet regulowane terminowo – należy spłacić w całości. Dotyczy to również kredytów zaciągniętych wspólnie ze współmałżonkiem. Należy jednak zaznaczyć, że oddłużenie odbywa się z pomocą syndyka. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej wpływa również na inne postępowania sądowe oraz  czynności prawne, takie jak: przyjęcie spadku, darowizny.

Jak ogłosić upadłość konsumencką?

Aby ogłosić upadłość konsumencką, należy złożyć odpowiedni wniosek w ciągu 30 dni od momentu pojawienia się ku temu podstaw. Dłużnik powinien zgromadzić również niezbędną dokumentację dotyczącą wierzytelności oraz majątku, którą wraz z wnioskiem należy dostarczyć do sądu rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania dłużnika. Bez wątpienia postępowanie upadłościowe to skomplikowany proces. Dlatego przed podjęciem decyzji warto udać się po wsparcie, które gwarantuje kancelaria radcy prawnego. Uzyskamy od niego wszelkie niezbędne informacje, pomoc w przygotowaniu dokumentacji oraz wsparcie podczas postępowania.

autor/źródło: kancelaria-slaski.pl

Napisz komentarz

Informacje31 grudnia 2019, 07:32,

Jaka jest zawartość kalorii w awokado? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w awokado? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność awokado. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w awokado pochodzą w 5% z białka, 20% z węglowodanów i 76% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma awokado, ile waży awokado lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w awokado, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Avocado - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy orzechy nerkowca mają dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Awokado - kalorie i wartości odżywcze

Awokado zawiera 160 kcal na 100g.

Przykładowo średniej wielkości awokado (220 g) to około 352 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 15% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości awokado (220 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 6.5 jabłek, 4.5 szklanki coli, 3.5 plastry sera żółtego, 3 kromki chleba, 2.5 szklanki mleka, 18.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 50 minut, pływać przez 41 minut lub biegać przez 35 minut.

Czy awokado tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w awokado jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii owoców. Spożywanie awokado wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne awokado

Tym, co wyróżnia awokado na tle innych owoców, jest wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, zwłaszcza omega - 3. To także bogate źródło witamin E, K, C czy z grupy B oraz antyutleniaczy, luteiny, steroli oraz licznych minerałów. Jakie prozdrowotne właściwości awokado wynikają z tak bogatego składu odżywczego?

  • awokado reguluje gospodarkę lipidową, obniża poziom cholesterolu we krwi
  • awokado wspomaga pracę układu sercowo – naczyniowego, normalizuje ciśnienie krwi
  • ten owoc bez obawy mogą jeść osoby chore na cukrzycę – awokado cechuje się małą zawartością węglowodanów, ponadto spowalnia trawienie węglowodanów normalizując poziom glukozy we krwi
  • dzięki wysokiej zawartości antyutleniaczy i witamin awokado dba o cerę i włosy, a luteina wzmacnia wzrok
  • regularne spożycie awokado sprzyja redukcji stresu
  • kwasy omega 3 wzmacniają odporność, spowalniają procesy starzenia oraz zapobiegają stanom zapalnym i alergicznym

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w awokado?

Owoce awokado zawierają 2 g białka na 100g.
Średniej wielkości awokado (220 g) zawiera ok. 4.4 g białka.

Ile węglowodanów jest w owocach awokado?

Owoce awokado zawierają 8.53 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości awokado (220 g) zawiera ok. 18.8 g węglowodanów.

Ile waży awokado?

Średniej wielkości awokado (część jadalna po obraniu) waży ok. 220g.

Ile błonnika jest w owocach awokado?

Owoce awokado zawierają w sobie 6.7 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości awokado (220 g) zawiera ok. 14.7 g błonnika. Odpowiada to ok. 49% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie