Informacje12 stycznia 2008, 00:00,

Galeria Derya - niezwykła galeria w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Galeria Derya mieści się w domu przy ul. Wiekowej Sosny 44 w Zalesiu Górnym. W galerii wystawione są na sprzedaż gustowne przedmioty, które były modne 100 lat temu i nadal takimi pozostają. Galerii Derya jest domem przedmiotów z duszą, w którym każdy może znaleźć dla siebie przedmioty do wyposażenia swoich wnętrz. W galerii udało się stworzyć galerię rzeczy nieprzemijających. Jeżeli jeszcze tam nie byłeś, to na pewno powinieneś zajrzeć do Galerii przy ul. Wiekowej Sosny 44. Zapraszamy!

Lesław Skuza właściciel Galeria Derya, chce dodatkowo przekształcić to w miejsce spotkań lokalnych artystów i kuźnię nowych talentów. Obecnie szuka kontaktu z wszelkimi lokalnymi artystami. Zależy mu m.in. na nawiązaniu współpracy z ludowymi rzeźbiarzami. W Galerii Derya już można obejrzeć ceramikę użytkową Grażyny Złotowskiej z Zalesia, będą też obrazy Barbary Gerlynk z Gołkowa. W planach mają również uruchomienie warsztatów ceramicznych i artystycznych. Może dzięki temu uda się im wyłapać kilka talentów wśród młodych ludzi. Lesław Skuza chce, by to miejsce żyło i chce odkrywać lokalne talenty. Przekażcie informację o Galerii Derya w Zalesiu Górnym do wszystkich zainteresowanych osób.

¬ródło informacji o niezwykłej galerii w Zalesiu Górnym: gazeta podwarszawska Nad Wisłą, numer 1/243 z 10 stycznia 2008 roku. Na potrzeby tej informacji, treść została zmodyfikowana, przez redaktorów prywatnego serwisu powiatu piaseczyńskiego. Po więcej informacji o Galerii Derya, odsyłam do gazety Nad Wisłą (strona 12), oraz bezpośrednio do Pana Lesława Skuza - właściciela Galerii w Zalesiu Górnym.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje13 stycznia 2008, 00:00,

Warsztat Portret Fotograficzny, czyli Człowiek w Przestrzeni


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Konstanciński Dom Kultury www.kdk-info.pl zaprasza do Otwartej Akademii Sztuki, gdzie prowadzony będzie warsztat fotograficzny, pod nazwą: PORTRET FOTOGRAFICZNY, CZYLI CZ£OWIEK W PRZESTRZENI. Warsztat Otwartej Akademii Sztuki, odbędzie się w poniedziałek, 14 stycznia 2008 roku o godzinie 17:30. Miejsce warsztatów: Pracownia Konstancińskiego Domu Kultury, przy ulicy Jaworskiego 24, Konstancin-Jeziorna. Warsztaty poprowadzi: Tomasz Myśluk - konstanciński fotograf.

WARSZTAT FOTOGRAFICZNY: PORTRET FOTOGRAFICZNY, CZYLI CZ£OWIEK W PRZESTRZENI

Warsztat fotograficzny: Portret Fotograficzny, czyli Człowiek w Przestrzeni, jest adresowany do wszystkich fotografujących, a ci którzy jeszcze tego nie robią też nie powinni się nudzić. Słowo od prowadzącego Tomasza Myśluka: "W programie zajęć przewidziałem wykład na temat rodzajów portretu w fotografii, zajęcia praktyczne dotyczące interpretacji i kreacji wizerunku człowieka oraz projekcję moich przykładowych zdjęć portretowych. Szczególnie jednak liczę na prezentację fotografii przyniesionych przez uczestników warsztatu. Mogą to być zdjęcia rodziny lub znajomych, ale wybrane świadomie ze względu na ich walory lub pojawiające się problemy, będziemy analizować ich kompozycję oraz to, co się "dzieje" na zdjęciu. Powinno to być do 20 zdjęć, pliki JPG w maksymalnej rozdzielczości, na płycie lub pamięci USB. Ci z uczestników, którzy chcieliby zaprezentować swoje fotografie a mają tylko odbitki, proszeni są o przybycie 0,5 godz. wcześniej - skopiujemy je. Ci, którzy nie mają pamięci - mogą wziąć notesy, a posiadający aparaty - mogą je zabrać."

Jest to tylko ogólny zarys działań, ponieważ przebieg warsztatów, będzie dopasowany do potrzeb uczestników, ich wiedzy fotograficznej, zgłaszanych pytań i problemów do rozwiązania. Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztacie fotograficznym, proszone są o wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie Konstancińskiego Domu Kultury: formularz. Zapraszam na warsztat fotograficzny do KDK Konstancin.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński KONSTANCIN

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie