Informacje26 sierpnia 2007, 00:00,

Firma TDP Piaseczno dyskryminuje i straszy pracowników

W gazecie Kurier Południowy (nr 32) pojawiły się kolejne doniesienia o sytuacji, jaka panuje w firmie TDP Piaseczno. Okazuje się, że koncern Videocon (właściciel TDP Sp. z o.o.) rozpoczął etap zmniejszania pensji pracowników. Cięcia dotyczą osób z wyższego szczebla administracyjnego. Pracownicy skarżą się na sposób, w jaki przedstawiciele Videocon prowadzą z nimi rozmowy w związku z wyrównywaniem struktur płacowych.

Thomson TDP w Piasecznie
kliknij aby powiększyć

Jedna z pracownic firmy TDP Piaseczno poinformowała redakcję gazety Kurier Południowy, że pracownicy są zastraszani i naciskani podczas indywidualnych rozmów z właścicielami firmy TDP w Piasecznie. Większość ludzi godzi się na obniżkę pensji, ale część nie może już tego wytrzymać i odchodzi z firmy. Pracownicy TDP Piaseczno twierdzą, że w ich firmie stosowany jest mobbing (według art. 943 § 2. kodeksu pracy mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników).

Pracownicy poinformowali, że osoby, które nie godzą się na obniżki pensji wysyłane są na postój. Oprócz tego przy obniżaniu pensji, dochodzi do dyskryminacji ze względu na płeć. Przykładowo kobiecie zaproponowano obniżkę pensji o 28%, a mężczyźnie na podobnym stanowisku - obniżkę tylko o 10%. Pracownicy firmy TDP Piaseczno mają sporo zastrzeżeń, co do wyrównywania (zmniejszania) płac, oraz sposobów rozmowy z nimi. Sprawą zainteresowały się już Związki Zawodowe NSZZ Solidarność, którzy w związku ze skargami pracowników chcą nadzorować przebieg tych rozmów z pracownikami. W artykule Anny żuber w Kurierze Południowym został również zacytowany jeden z listów pracowników TDP Piaseczno. Jeżeli macie coś do dodania, to zapraszamy do komentowania informacji.

Osoby, które są zainteresowane sprawą TDP Piaseczno zapraszamy do zapoznania się z poprzednimi informacjami w naszym serwisie: Videocon nie restrukturyzuje Thomson TDP Piaseczno (2007-07-06), Hinduski Videocon i gigantyczna inwestycja w Piasecznie (2007-05-22), Masowe zwolnienia w Thomson Displays w Piasecznie (2007-04-21). Czekamy na Wasze komentarze, oraz zapraszamy do rozmowy na naszym prywatnym forum, w temacie: masowe zwolnienia w TDP Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje20 sierpnia 2007, 00:00,

Konstancińska Grupa Bicyklowa zaprasza na wycieczkę

Konstancińska Grupa Bicyklowa zaprasza na wycieczkę po okolicach Konstancina Jeziorny, która odbędzie się 1 września 2007 roku, od godziny 12:00. Osoby zainteresowane wycieczką z KGB spotykają się o 12:00 w Klarusewie przy przystanku autobusowym. Trasa wycieczki po okolicach Konstancina będzie miała około 45 km.

Konstancińska Grupa Bicyklowa informuje, że w programie wycieczki będzie zwiedzanie z siodełka roweru pięknych nowoczesnych oraz starych willi w Konstancienie, a także w Zalesiu Górnym. Konstancińska Grupa Bicyklowa KGB gwarantuje liczne niespodzianki np.: lasy, jeziora, błotka, żwiry, piaski, niezapomniane widoki. W połowie wycieczki zaplanowane zostało ognisko dla uczestników, tak wiec organizator prosi zaopatrzyć się w kiełbaski. Zapraszamy wszystkich na wycieczkę z Konstancińską Grupą Bicyklową KGB.

Informacja o wycieczce Konstancińskiej Grupy Bicyklowej pochodzi z forum grono.net Zapraszamy również do zapoznania się ze stroną internetową Konstancińskiej Grupy Bicyklowej KGB, która dostępna jest pod adresem: www.kgbkonstancin.vgh.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin Jeziorna