Informacje27 marca 2015, 19:00,

Festiwal Bajek, Baśni i Opowieści - Czarodzieje Słowa w Piasecznie

27 marca 2015 roku o godz. 19.00 odbędzie się Festiwal Bajek, Baśni i Opowieści CZARODZIEJE SŁOWA pn.: Skarby Czarodziejskiego Bębna. Usłyszymy prastare historie rodem z Afryki i mądrości zawarte w ludowych baśniach z ust jednego z najlepszych opowiadaczy w Burkina Faso. Nie zabraknie śmiechu i zabawy. Występują: Alassane Baguian oraz Michał Malinowski. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, Kościuszki 49. Wstęp wolny.

Festiwal Bajek, Baśni i Opowieści - Czarodzieje Słowa w Piasecznie

Skarby Czarodziejskiego Bębna - przedstawienie opowieści w ramach Festiwalu Bajek, Baśni i Opowieści CZARODZIEJE SŁOWA. Usłyszymy prastare historie rodem z Afryki i mądrości zawarte w ludowych baśniach z ust jednego z najlepszych opowiadaczy w Burkina Faso. Nie zabraknie śmiechu i zabawy. Występują: Alassane Baguian oraz Michał Malinowski. Alassane Baguian dit Petit Menteur - czarodziej słowa z Burkina Faso to jeden z najbardziej utalentowanych młodych opowiadaczy na kontynencie afrykańskim. W jego historiach są przekazywane wielopokoleniowe mądrości ludów Afryki Zachodniej. Bajarz pochodzi z Ouagadougou stolicy Burkina Faso z plemienia Mossi, jednego z najliczniejszych w tamtym regionie. Swą historię opowiadania rozpoczął w 1997 roku w radiu i w telewizyjnym programie "Dobrej Niedzieli" (fr. "Bon dimanche"). Początkowo pracował jako wolontariusz, jednak później stało się to jego pasją, w której odkrył swoje powołanie. Obecnie Alassane regularnie występuje w Ouagadougou oraz za granicą. Dzięki zaskakującej bystrości, refleksowi i błyskotliwości opowiadania przylgnął do niego przydomek "Petit Menteur" (z fr. "Mały Kłamczuszek"). Jego opowieści to nie tylko słowa, ale barwny, głośny, dynamiczny spektakl, pełen gestów, muzyki i tańca. Allasan podczas swoich wystąpień gra na tradycyjnych instrumentach: bębnach, ksylofonie czy afrykańskiej lutni. Tańczy i śpiewa w trzech rdzennych afrykańskich językach, a publiczność jak zahipnotyzowana powtarza wraz z nim kilka słów refrenu. Jego żywa interpretacja tradycyjnych, ale i uniwersalnych motywów nadaje im zupełnie nowy wymiar. Porywa słuchaczy nawiązując z nimi od pierwszych wypowiedzianych słów niesamowitą więź. Nawet prosta opowieść o trzech kózkach jest w stanie wywołać silne emocje i sprowokować publiczność do żywej reakcji i włączenia się w nurt opowieści.... Mango Bisap to zespół młodych artystów pochodzących z plemion Bobo i Bogole z Afryki Zachodniej. Prezentują tradycyjne afrykańskie pieśni, muzykę oraz tańce. Pomimo młodego wieku zachwycają publiczność swoimi występami, które przenoszą widzów w magiczny świat afrykańskiej kultury.

Festiwal Czarodzieje Słowa 2015 - opowieści pozwalają poznać świat lepiej niż niejeden teleskop, dlatego, wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym najmłodszych, pomagamy im poznać świat i uczyć się w inspirujący, ciekawy sposób. Naukowe zagadki Szeherezady, a także opowieści z dziedziny matematyki, chemii, biologii i wielu innych przedmiotów, pokazują najmłodszym, ze nauka może być ciekawym i inspirującym przeżyciem i niezwykłą przygodą. Multidyscyplinarne opowiadania, które łączą w sobie inspiracje naukami ścisłymi, humanistycznymi i pełną paletą działań kreatywnych, pomagają znaleźć właściwą, dostosowaną indywidualnie metodę nauki i poznawania świata. Dzięki zastosowaniu autorskiej metody opowiadania MuBaBaO, uczestnicy Festiwalu będą mieli szansę na kreatywne spędzenie czasu, rozbudzenie w sobie zmysłu tworzenia i kreacji, jak również zbudowanie nowych umiejętności pozyskiwania wiedzy, którą mogą wykorzystać, ucząc się i przygotowując do kolejnych naukowych wyzwań. W ramach warsztatów MuBaBaO proponuje warsztaty opowiadania autorską metodą MuBaBaO oraz szereg inspirujących przedstawień i opowieści ze świata nauki!

Martin, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=6442
Informacje29 marca 2015, 12:00,

Stwórz własnoręcznie świąteczne dekoracje na warsztatach plastycznych w galerii handlowej Auchan Piaseczno

Wielkanoc przypada już za niespełna dwa tygodnie. Warto więc rozpocząć świąteczne przygotowania. Wszystkich, którzy chcieliby własnoręcznie stworzyć świąteczne dekoracje, Centrum Handlowe Auchan Piaseczno zaprasza na warsztaty plastyczne. Powstaną podczas nich kolorowe pisanki, radosne króliki oraz kurczaczki. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Pierwsze oznaki wiosny możemy zauważyć już od kilku dni, wielu z nas rozpoczęło przygotowania do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji Centrum Handlowe Auchan Piaseczno, już w najbliższy weekend, zaprasza na rodzinne warsztaty plastyczne.

Do dyspozycji najmłodszych i tych starszych uczestników będą styropianowe figurki oraz kolorowe farby, flamastry, bibułki oraz inne elementy dekoracyjne. Powstaną z nich świąteczne pisanki, króliczki oraz kurczaczki. Warsztaty do doskonała okazja, żeby spędzić czas w rodzinnym gronie i wspólnie przygotować dekoracje, które będzie można zabrać do domu i ozdobić nimi świąteczne stoły. Atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych gości będzie wspólne ozdabianie pisanek w rozmiarze XXL, które pozostaną w galerii handlowej, jako świąteczny akcent.

Wielkanocne warsztaty odbędą się 29 marca 2015 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno, przy ulicy Puławskiej 46 w Piasecznie, w godzinach 12:00 - 18:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=1263&start=120