Informacje29 marca 2015, 12:00,

Stwórz własnoręcznie świąteczne dekoracje na warsztatach plastycznych w galerii handlowej Auchan Piaseczno

Wielkanoc przypada już za niespełna dwa tygodnie. Warto więc rozpocząć świąteczne przygotowania. Wszystkich, którzy chcieliby własnoręcznie stworzyć świąteczne dekoracje, Centrum Handlowe Auchan Piaseczno zaprasza na warsztaty plastyczne. Powstaną podczas nich kolorowe pisanki, radosne króliki oraz kurczaczki. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Pierwsze oznaki wiosny możemy zauważyć już od kilku dni, wielu z nas rozpoczęło przygotowania do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji Centrum Handlowe Auchan Piaseczno, już w najbliższy weekend, zaprasza na rodzinne warsztaty plastyczne.

Do dyspozycji najmłodszych i tych starszych uczestników będą styropianowe figurki oraz kolorowe farby, flamastry, bibułki oraz inne elementy dekoracyjne. Powstaną z nich świąteczne pisanki, króliczki oraz kurczaczki. Warsztaty do doskonała okazja, żeby spędzić czas w rodzinnym gronie i wspólnie przygotować dekoracje, które będzie można zabrać do domu i ozdobić nimi świąteczne stoły. Atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych gości będzie wspólne ozdabianie pisanek w rozmiarze XXL, które pozostaną w galerii handlowej, jako świąteczny akcent.

Wielkanocne warsztaty odbędą się 29 marca 2015 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno, przy ulicy Puławskiej 46 w Piasecznie, w godzinach 12:00 - 18:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=1263&start=120
Informacje23 marca 2015, 20:23,

Podsumowanie finału I edycji Projektu W Krainie Rzeki Jeziorki

W sobotę 21 marca 2015 r. w Prywatnym Gimnazjum nr 2 Szkoły Marzeń w Piasecznie odbył się Finał I edycji Projektu W Krainie Rzeki Jeziorki. Projekt skierowany był do gimnazjalistów z terenu Gminy Piaseczno i miał na celu przybliżenie uczniom, ich rodzicom oraz wszystkim mieszkańcom i sympatykom Krainy Jeziorki m.in. wiedzy o historii, kulturze, geografii, przyrodzie oraz walorach turystycznych obszaru, przez który przepływa Jeziorka.

Podsumowanie finału I edycji Projektu W Krainie Rzeki Jeziorki

Prace nad Projektem trwały od października 2014 do lutego 2015 i przybrały wiele form. Uczniowie wykonywali m.in. badania ankietowe, analizowali stan rzeki (pomiary fizyko-chemiczne), wykonywali makiety 3D, mapy, przeprowadzali gry terenowe, tworzyli strony na portalach społecznościowych itd.

W finałowych zmaganiach wzięło udział 8 zespołów reprezentujących łącznie 4 szkoły z terenu Gminy Piaseczno. Młodzież pokazała klasę, przygotowując wspaniałe projekty. Można było m.in. dowiedzieć się, gdzie atrakcyjnie i zdrowo spędzać czas, jaki jest stopień czystości wody Jeziorki, obejrzeć ciekawe fotografie czy posłuchać muzyki. W przerwie między prezentacjami uczestnikom oraz gościom przygrywał zespół muzyczny „NO” z Prywatnego Gimnazjum nr 2 w Piasecznie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Podsumowanie finału I edycji Projektu W Krainie Rzeki Jeziorki

Wszystkie prace miały bardzo wysoki poziom. Po burzliwych i długich obradach wyłoniono zwycięzców I edycji Projektu "W Krainie Rzeki Jeziorki". Zostali nimi:
I miejsce - zespół "BEZIMIENNI" z Prywatnego Gimnazjum nr 2 "Szkoła Marzeń" w Piasecznie;
II miejsce - zespół "Jeziorkowe wydry" z Gimnazjum w Złotokłosie;
III miejsce - zespół "Na Zdrowie" z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie.

Największą wartością projektu „W Krainie Rzeki Jeziorki” jest zdobywanie doświadczenia w obserwacji środowiska naturalnego, nabieranie świadomości, że równowaga ekosystemu, do którego należymy, zależy w bardzo dużym stopniu od naszych działań. Projekt jest również lekcją lokalnego patriotyzmu, promocji małych ojczyzn, a także świadectwem kultury widzenia swojego otoczenia, a co za tym idzie - odpowiedzialności za jego stan.

Podsumowanie finału I edycji Projektu W Krainie Rzeki Jeziorki

Tegoroczna I edycja Projektu „W Krainie Rzeki Jeziorki” jeszcze się nie kończy. W kwietniu, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Urzędzie Miasta i Gminy w Piasecznie, odbędzie się wręczenie nagród dla trzech najlepszych zespołów. W maju zaś wszystkie zespoły biorące udział w finale oraz ich opiekunowie wyruszą na wspólną, jednodniową wycieczkę.

Na uroczystości finałowej Projektu obecni byli oficjalni goście: Wicestarosta Piaseczyński Arkadiusz Strzyżewski, Przewodniczący Rady Powiatu Piaseczyńskiego Daniel Putkiewicz, Prezes Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki Ryszard Machałek, Prezes PWiK w Piasecznie Leszek Prawucki, Przedstawicielka Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno Małgorzata Idaczek, przewodnik PTTK po Piasecznie i okolicach Stanisław Hofman oraz pasjonat kajaków Jacek Andrzejczak. Kolejna edycja Programu odbędzie się już za rok!

Tekst źródłowy: Michał Doliński.
Więcej na: www.facebook.com/ProjektWKrainieRzekiJeziorki