Informacje16 stycznia 2009, 00:00,

Ferie zimowe EKOferie 2009 na terenie gminy Konstancin

Konstanciński Dom Kultury proponuje program feryjny pod hasłem EKO. W programie przewidziane zostały: wycieczki, zabawy ruchowe, warsztaty tematyczne, filmy, konkursy, poczęstunek. Każdy dzień ma hasło przewodnie, które będzie powodem do ciekawych form aktywności. Termin ferii zimowych: 19-30 stycznia 2009 roku. Program dla dzieci w wieku szkolnym, w godzinach 10:00-14:00. Program EKOFERII będzie realizowany w dwóch miejscach: I-szy tydzień w filii KDK, ul. Sobieskiego 6, natomiast II-gi tydzień w KDK, ul. Jaworskiego 18.

Ferie zimowe EKOferie 2009 w gminie Konstancin

19-23 stycznia, ul. Sobieskiego 6, tel. 022 754-06-12
19.01 poniedziałek - Z ekologią na Ty,
20.01 wtorek - wycieczka autokarowa na basen, Warszawa, koszt 5 zł,
21.01 środa - czy wiesz co jesz,
22.01 czwartek - wycieczka autokarowa do Pałacu Kultury i Nauki na super interaktywną ekspozycję pt. żyj zdrowo! sport i szpinak, koszt 10 zł.,
23.01 piątek - A las wokół nas.

26-30 stycznia, ul. Jaworskiego 18, tel. 022 754-47-23
26.01 poniedziałek - EKO zabawki, przytulanki i inne stwory,
27.01 wtorek - wycieczka autokarowa (basen, Warszawa), koszt 5 zł.,
28.01 środa - zabawa z energią,
29.01 czwartek - wycieczka autokarowa (kino interaktywne Bemowo Podróże kosmiczne), koszt 25 zł.,
30.01 piątek – zakończenie EKO ferii, przedstawienie teatralne pt. Latający kufer, wstęp wolny.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, szczególnie chcemy polecić wyjazd na interaktywną wystawę zatytułowaną: żyj zdrowo! sport i szpinak. To nowoczesna propozycja edukacyjna skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej. Poprzez interaktywne instalacje prezentuje proces zachowania się ludzkiego ciała w różnych warunkach, w zależności od stopnia aktywności fizycznej i diety. Pokazuje jak dłużej żyć, utrzymując dobrą kondycję i młody wygląd. Przedstawione stanowiska interaktywne uzmysławiają całą prawdę o ludzkim organizmie, dobrych i złych nawykach mających wpływ na jego sylwetkę i samopoczucie.

W drugim tygodniu ferii zimowych, proponujemy warsztat z energią prowadzony przez fachowców z Mad Science. To profesjonalnie przygotowany program, fascynujący zestaw pomocy naukowych, a przede wszystkim unikalna możliwość przekazywania wiedzy poprzez interaktywne doświadczenia. Rzecz dotyczyć będzie energii kinetycznej i potencjalnej, światła jako źródła energii. Zajęcia poprowadzi Szalony Naukowiec (ubrany w fartuch laboratoryjny), który prezentuje eksperymenty z danej dziedziny i przystępnie wyjaśnia wszystkie związane z nimi zjawiska.

Na zakończenie dwutygodniowych spotkań zaprosimy na adaptację teatralną baśni Hansa Christiana Andersena pt. Latający kufer. Jest to egzotyczna opowieść o synu bogatego kupca, który roztrwoniwszy cały majątek ojca, dostaje od sąsiadów kufer. Okazuje się, że podarunek jest niezwykły. Magiczny prezent przenosi chłopca do odległego kraju. Znalezienie się w nowej sytuacji wymaga od Błażeja nie lada sprytu. Wszystko staje się jeszcze bardziej skomplikowane, gdy młodzieniec zakochuje się w pięknej księżniczce... Opowieść uczy, że udawanie kogoś kim się nie jest, nie popłaca, a nawet za niewinne kłamstwa płaci się wysoką cenę. Zapraszamy na ferie zimowe EKOferie 2009.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Konstancin

Informacje16 stycznia 2009, 00:00,

Koncert Noworoczny dla Babci i Dziadka w Górze Kalwarii

Dyrektor Ośrodka Kultury Góra Kalwaria, pracownicy oraz wykonawcy serdecznie zapraszają na KONCERT NOWOROCZNY DLA BABCI I DZIADKA. Koncert odbędzie się 17 stycznia 2009 roku o godz. 16:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury przy ul. Ks. Sajny 14 w Górze Kalwarii. Podczas imprezy wystąpią młodzi artyści z ognisk muzycznych w klasie instrumentów klawiszowych i gitary klasycznej, młodzieżowy zespół muzyczny GÓRA KALWARIA oraz dziecięcy zespół pieśni i tańca KALWARKI. Wstęp bezpłatny! Informacja pochodzi z serwisu mieszkańców GoraKalwaria.net (współpracują z nami).
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria