Informacje19 października 2017, 16:00,

Elizabeth Strout Bracia Burgess - Dyskusyjny Klub Książki Konstancin


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


19 października 2017 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Konstancin-Jeziorna. Porozmawiamy o książce Elizabeth Strout – Bracia Burgess. Miejsce: KDK ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

ELIZABETH STROUT BRACIA BURGESS - DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI KONSTANCIN-JEZIORNA

Bracia Burgess - Elizabeth Strout / Jim i Bob nie mogą uwolnić się od wspomnień dziwnego wypadku, w którym zginął ich ojciec. Obaj byli wtedy dziećmi. Kiedy tylko mogli, uciekli z rodzinnego Shirley Falls w Maine do Nowego Jorku. Jim, błyskotliwy prawnik korporacji, zawsze starał się pomniejszać dokonania obdarzonego wielkim sercem brata. Z kolei Bob, pracujący w instytucji udzielającej pomocy prawnej, wielbi Jima i stara się nie zwracać na to uwagi. Ten utrwalony stan rzeczy zostaje naruszony, kiedy ich siostra, która została w Shirley Falls, pilnie wzywa ich do domu. Jej nastoletni jedynak Zach wpakował się w kłopoty i Susan desperacko potrzebuje pomocy. Bracia Burgess wracają więc w rodzinne strony, a od dawna skrywane napięcia, które ich ukształtowały i kładły się cieniem na wzajemnych relacjach, zaczynają się ujawniać w nieoczekiwany sposób. Na zawsze zmieni to stosunki między rodzeństwem. Największym atutem Strout jako pisarki, oprócz ostrej precyzji, charakteryzującej tę wnikliwą książkę, od której trudno się oderwać, jest zaznajamianie czytelnika z wadami bohaterów, przy czym żaden nie staje się odpychający.

Dyskusyjny Klub Książki (DKK) to grupa osób, w różnym wieku, lubiących czytać i spotykających się, aby porozmawiać o przeczytanej książce. Spotkania nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy, kto chce podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej książki, jest mile widziany. DKK potwierdza tezę, że nie trzeba być krytykiem czy literaturoznawcą, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Spotkania w ramach DKK to okazja do poznania nowych ludzi, a przede wszystkim nowych autorów i książek. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w czwartki.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje19 października 2017, 17:00,

Patryk Krendzelak - Obrazy z przypadku - Przystanek Kultura


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

19 października 2017 roku o godz. 19:00 zapraszamy na wernisaż wystawy Patryka Krendzelaka pn.: Obrazy z przypadku. Miejsce: Przystanek Kultura Plac Piłsudskiego 9, Piaseczno. Wystawę będzie można oglądać do 20 listopada 2017 roku.

PATRYK KRENDZELAK - OBRAZY Z PRZYPADKU - PRZYSTANEK KULTURA

Zamiłowanie do plastyki miałem od małego, już wtedy myślałem aby w przyszłości zająć się twórczością. Błędny wybór szkoły średniej uświadomił mi, że nie mogę żyć nie tworząc i utwierdził że potrzebuję realizować się po przez sztukę. W mojej twórczości tak jak w życiu cenię przypadek, dzięki niemu powstaje dużo pozytywnych i zaskakujących rzeczy. Dlatego też większość moich prac z przypadkiem się wiąże. Zaczynam od pustej kartki i pustej głowy, daję się pochłonąć nicości by za pomocą mojej ręki wyraziła się przy pomocy linii lub plam. Następnie w tym co powstało staram się dojrzeć coś oczami wyobraźni i wydobyć używając do tego różnych technik, ciągle je mieszając i eksperymentując. Dziwnym trafem zazwyczaj pierwsze, co zobaczę to piersi, więc z malunków wychodzą głównie kobiece zdeformowane postacie. Zamiłowania do mrocznej tematyki nie potrafię wyjaśnić, po prostu już tak mam, to mi się podoba. - Patryk Krendzelak

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie