Informacje15 marca 2019, 08:00,

Eliminacje gminne do 42. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka

15 marca 2019 roku od godz. 9.00 odbędą się eliminacje gminne do 42 Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Istotą Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury. Miejsce: sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Serdecznie zapraszamy.

Eliminacje gminne do 42. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka

W sprawach organizacyjnych eliminacji gminnych Warszawskiej Syrenki prosimy o kontakt telefoniczny (519 388 690), lub mailowy pod adres: katarzyna.resiak@kulturalni.pl

Informacje17 marca 2019, 09:00,

Miejski spacer historyczny – ulica Chyliczkowska Piaseczno

17 marca 2019 roku o godz. 10.00  z cyklu Ulicami Piaseczna odbędzie się spacer historyczny: ulica Chyliczkowska. Zbiórka: pl. Piłsudskiego 1, ratusz. Zakończenie: „Pólko”(za mostem). Udział bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Miejski spacer historyczny – ulica Chyliczkowska Piaseczno

„ULICAMI PIASECZNA” to cykl spacerów miejskich przybliżających historię Piaseczna. Podczas spacerów dowiemy się o wydarzeniach, mieszkańcach, zabytkach związanych z daną ulicą. Zobaczymy archiwalne zdjęcia. Usłyszymy wiele ciekawostek i anegdot. W marcu spacerować będziemy ulicą Chyliczkowską. O związanych z nią historiach opowiadać będzie Stanisław Hofman - znany piaseczyński przewodnik, miłośnik i popularyzator historii Piaseczna.