Informacje24 kwietnia 2016, 11:00,

Ekoodpowiedzialni - rodzinne warsztaty w galerii Auchan

Już w najbliższą niedzielę 24 kwietnia 2016 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno odbędą się rodzinne warsztaty ekologiczne w ramach kampanii edukacyjnej „Ekoodpowiedzialni”. Podczas spotkania najmłodsi i ich rodzice dowiedzą się, jak wspólnie dbać o środowisko naturalne i jednocześnie obniżać rachunki za prąd i wodę. W zbudowanym na czas spotkania ogródku najmłodsi zasadzą nasiona fasoli i dowiedzą się, jak postępować, żeby roślina wyrosła. Wstęp wolny.

EKOODPOWIEDZIALNI - RODZINNE WARSZTATY W GALERII AUCHAN

Warsztaty organizowane w ramach kampanii edukacyjnej „Ekoodpowiedzialni”, mają na celu promowanie odpowiedzialnych zachowań ekologicznych. Organizatorzy będą przekonywali, że wystarczy mała zmiana codziennych nawyków, aby zatroszczyć się o naturę i ograniczyć domowe rachunki za energię i wodę. Przewodnikiem po zasadach ekologicznych zachowań będzie „Ekorodzinka”, która pokaże, że każdy domownik może zatroszczyć się o środowisko naturalne, nawet dzieci.

Podczas rodzinnych warsztatów ekologicznych, które odbędą się 24 kwietnia w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno najmłodsi z rodzicami zostaną zaproszeni do „Ekoogródka”. Tam pod okiem animatorów ozdobią doniczki i zasadzą nasiona fasolki, które zabiorą potem do domu. Dzieci dowiedzą się, jak należy postępować, żeby roślina wyrosła. Na cierpliwych czeka niespodzianka – na listkach rośliny pojawią się napisy, przypominające, jak ważne są działania proekologiczne.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

EKOODPOWIEDZIALNI - RODZINNE WARSZTATY W GALERII AUCHAN

- Wiele osób przychodzi do naszej galerii z dziećmi, dlatego regularnie zapraszamy ich do udziału w rodzinnych spotkaniach i warsztatach. Dobieramy tak ich tematykę, żeby dzieci w trakcie zabawy mogły zdobyć wiedzę i nowe umiejętności. Spotkania z cyklu „Ekoodpowiedzialni” pokażą najmłodszym, że każdy może dbać o środowisko naturalne – mówi Kamila Węcłaś, menedżer Centrum Handlowego Auchan Piaseczno.

Spotkanie w ramach kampanii „Ekoodpowiedzialni” odbędzie się 24 kwietnia 2016 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ul. Puławskiej 46 w Piasecznie, w godzinach 11.00-17.00. Materiały - doniczki, materiały plastyczne, ziemię i nasiona fasoli - zapewnia organizator. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Wszelkie informacje na temat kampanii „Ekoodpowiedzialni” oraz materiały informacyjne można znaleźć na stronie www.ekoodpowiedzialni.pl. W serwisie internetowym zaprezentowano również porady, w jaki sposób oszczędzać wodę, energię elektryczną i prawidłowo segregować domowe odpadki. Ekoodpowiedzialni” to ogólnopolska kampania organizowana przez Centra Handlowe Auchan, która odbędzie się w kolejne weekendy od 2 kwietnia do 26 czerwca 2016 r. w 22 galeriach handlowych Auchan w całej Polsce.

Informacje20 kwietnia 2016, 20:46,

Wielki Turniej Kakao Piaseczno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno wraz ze sklepem "Giermek" zapraszają na Wielki Turniej Kakao, który odbędzie się 23 kwietnia 2016 roku o godzinie 15:00. Zainteresowani mogą poćwiczyć grę w Kakao w Bibliotece i sklepie "Giermek". Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy na Turniej Kakao!

WIELKI TURNIEJ KAKAO PIASECZNO