Informacje30 sierpnia 2015, 12:00,

Dzień Różnorodności Kulturowej w Kalejdoskopie Kultury Góra Kalwaria


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


30 sierpnia 2015 roku o godz. 12.00 odbędzie się Dzień Różnorodności Kulturowej w Górze Kalwarii. Miejsce: Kalejdoskop Kultury, ul. Białka 9 Góra Kalwaria. Dzień Różnorodności Kulturowej jest zwieńczeniem projektu „Poznajmy się. Edukacja w środowisku wielokulturowym” , który realizowany jest wspólnie z MEN, Fundacją na Rzecz Tolerancji oraz Urzędem Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Dzień Różnorodności Kulturowej w Kalejdoskopie Kultury Góra Kalwaria

Degustacja narodowych przysmaków, pokaz tajskiej sztuki walki, występy artystyczne - będzie się działo podczas Dnia Różnorodności Kulturowej w Górze Kalwarii. Zapraszamy 30 sierpnia o godz. 12.00 do Kalejdoskopu Kultury. Imprezę o godz. 12.00 rozpocznie spektakl "Losy wędrówek" - kulturowy kolaż teatralny, opowiadający o podróży i o tym, co wnosi w życie wędrujących. Spektakl został przygotowany przez młodych ludzi będących w drodze, których połączyło wspólne miejsce - Ośrodek w Lininie. Dla jednych może miejsce docelowe, dla innych - tymczasowy przystanek.

Amatorzy dobrej kuchni będą mieli możliwość poznania tajników sztuki kulinarnej z różnych regionów świata oraz skosztowania narodowych przysmaków. Potrawy przygotowało w czasie warsztatów 27 kobiet z: Polski, Czeczenii, Ukrainy, Rosji, Tadżykistanu, Nowej Zelandii, Australii, Stanów Zjednoczonych Ameryki. Wszystkie smakołyki zostaną ocenione w konkursie na najlepszą potrawę „Dnia Różnorodności Kulturowej”. Dla miłośników mocniejszych wrażeń przygotowano pokazy Muay Thai, czyli tajskiej sztuki walki. Nie zabraknie koncertów i występów artystycznych, które zakończy występ finalistów warsztatów Wokalno-Chóralnych Calvary Cantans. Imprezie przez cały dzień będą towarzyszyć wystawy i prezentacje multimedialne.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=11384
Informacje31 sierpnia 2015, 08:00,

Bezpieczna droga do szkoły 2015


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny. Uczniowie wypoczęci i pełni energii, powitają kolejny rok nauki. Policyjne statystyki wskazują, że rozpoczęcie roku szkolnego to okres zwiększonego zagrożenia na drogach. Nasila się ruch pieszy i samochodowy, zmniejsza zaś – koncentracja. Po raz kolejny będą prowadzone działania „Bezpieczna droga do szkoły”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym w newralgicznym czasie pierwszych dwóch tygodni nauki.

Bezpieczna droga do szkoły 2015

Koniec sierpnia i początek września to okres, który niesie ze sobą szczególne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Powodem tego jest zwiększony ruch pojazdów osób powracających z wypoczynku wakacyjnego, jak i pierwsze dni nauki w szkole.

W tym czasie rozpoczyna się wzmożony ruch pieszy młodzieży szkolnej, a na drogach pojawiają się autobusy szkolne dowożące dzieci i młodzież do szkół. W rejonach szkół oraz na drogach i ulicach dojazdowych tych placówek pojawi się zwiększony ruch pieszy, rowerowy i motorowy dzieci i młodzieży. Niektóre dzieci po raz pierwszy samodzielnie będą uczestniczyć w ruchu drogowym.

Taka sytuacja zmusza do podjęcia konkretnych działań, w celu zapewnienia zwiększonego bezpieczeństwa rozpoczynającej naukę młodzieży i dzieci. Dlatego od 1 do 11 września piaseczyńscy policjanci przeprowadzą działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły 2015”.

Funkcjonariusze sprawdzą czy okolice szkół są prawidłowo oznakowane, aby zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo. Obejmą wzmożoną opieką zwłaszcza te rejony przyszkolne, które są usytuowane przy głównych ciągach komunikacyjnych i występuje duże ryzyko wystąpienia wypadku. Na terenie powiatu piaseczyńskiego taką opieką zostanie objętych 21 szkół.

Policjanci będą zaangażowani do działań zapewniających porządek i bezpieczeństwo, będą obecni w rejonach szkół, na trasach dróg dojazdowych do szkół oraz w miejscach zagrożonych wypadkami. Policjanci sprawdzać będą oznakowanie poziome i pionowe w rejonie placówek oświatowych, kontrolować autobusy przewożące dzieci.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze - szczególnie w rejonie szkół, przedszkoli i miejsc gdzie grupują się dzieci.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=10469

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie