Informacje31 sierpnia 2015, 08:00,

Bezpieczna droga do szkoły 2015


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny. Uczniowie wypoczęci i pełni energii, powitają kolejny rok nauki. Policyjne statystyki wskazują, że rozpoczęcie roku szkolnego to okres zwiększonego zagrożenia na drogach. Nasila się ruch pieszy i samochodowy, zmniejsza zaś – koncentracja. Po raz kolejny będą prowadzone działania „Bezpieczna droga do szkoły”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym w newralgicznym czasie pierwszych dwóch tygodni nauki.

Bezpieczna droga do szkoły 2015

Koniec sierpnia i początek września to okres, który niesie ze sobą szczególne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Powodem tego jest zwiększony ruch pojazdów osób powracających z wypoczynku wakacyjnego, jak i pierwsze dni nauki w szkole.

W tym czasie rozpoczyna się wzmożony ruch pieszy młodzieży szkolnej, a na drogach pojawiają się autobusy szkolne dowożące dzieci i młodzież do szkół. W rejonach szkół oraz na drogach i ulicach dojazdowych tych placówek pojawi się zwiększony ruch pieszy, rowerowy i motorowy dzieci i młodzieży. Niektóre dzieci po raz pierwszy samodzielnie będą uczestniczyć w ruchu drogowym.

Taka sytuacja zmusza do podjęcia konkretnych działań, w celu zapewnienia zwiększonego bezpieczeństwa rozpoczynającej naukę młodzieży i dzieci. Dlatego od 1 do 11 września piaseczyńscy policjanci przeprowadzą działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły 2015”.

Funkcjonariusze sprawdzą czy okolice szkół są prawidłowo oznakowane, aby zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo. Obejmą wzmożoną opieką zwłaszcza te rejony przyszkolne, które są usytuowane przy głównych ciągach komunikacyjnych i występuje duże ryzyko wystąpienia wypadku. Na terenie powiatu piaseczyńskiego taką opieką zostanie objętych 21 szkół.

Policjanci będą zaangażowani do działań zapewniających porządek i bezpieczeństwo, będą obecni w rejonach szkół, na trasach dróg dojazdowych do szkół oraz w miejscach zagrożonych wypadkami. Policjanci sprawdzać będą oznakowanie poziome i pionowe w rejonie placówek oświatowych, kontrolować autobusy przewożące dzieci.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze - szczególnie w rejonie szkół, przedszkoli i miejsc gdzie grupują się dzieci.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=10469
Informacje30 sierpnia 2015, 10:00,

Kajetany i Zlot Krainy Jeziorki - wycieczka rowerowa Chodź na rower


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

30 sierpnia 2015 roku odbędzie się ostatnia wycieczka z cyklu Chodź na rower. Zainteresowane osoby spotykają się o godz. 10.00 w Piasecznie - na rynku przy fontannie. Jedziemy do Kajetan, trasa do pokonania to 50 km. Ale co to dla Was, po całym sezonie jazdy z nami. Będziemy jechali w większości drogami gruntowymi, odcinkami mało znanymi. Obowiązkowo weźcie ze sobą: dobry humor, rodzinkę, zapasowe dętki i dane osobowe do ubezpieczenia.

Kajetany i Zlot Krainy Jeziorki - wycieczka rowerowa Chodź na rower

Mamy dla Was małą niespodziankę. Tym razem, przerwa na ognisko odbędzie się w Runowie, w Miasteczku Westernowym (https://www.facebook.com/MiasteczkoWildWestCity), gdzie około godziny 13.00 dojedziemy na Zlot Krainy Jeziorki. Będziecie mieli okazję spotkać się z innymi rowerzystami m.in z zaprzyjaźnioną grupą WGR z Grójca, Mszczonowa, rowerzystami jeżdzącymi na "poziomkach".

W związku z tym że trasa jest trochę długa i chcemy dotrzeć na Zlot Krainy Jeziorki prosimy o wcześniejsze przybycie na rynek, tak aby punkt 10.00 wyjechać. Będzie się działo. Do zobaczenia.

Agnieszka Jarzębska http://chodz-na-rower.blogspot.com

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=32&t=8562&start=45
Redakcja, 16 lipca 2019
Informacja powiązana: http://www.powiat-piaseczynski.info/piaseczno/28-sport/8121-vii-zlot-rowerowy-krainy-jeziorki

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie