Informacje31 maja 2015, 12:00,

DZIEŃ DZIECKA W KONSTANCINIE 2015


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Podczas tegorocznego Dnia Dziecka w Konstancinie 31 maja 2015 roku, będziemy wspólnie bawić się pod hasłem Dzieciaki kochają zwierzaki. Pomyśleliśmy, że to doskonała okazja, żeby zwrócić uwagę na porzucone, bezdomne zwierzęta z terenu naszej gminy i zatroszczyć się o nie. To prawda, kochamy zwierzaki, a one kochają nas i uwielbiają nam to okazywać, dlatego każdy zwierzak potrzebuje człowieka, do którego mógłby się przytulić. Niestety, jest wiele zwierząt, które straciły swoich opiekunów, wymknęły się z domu i nie potrafią wrócić lub zostały przez ludzi porzucone. Jeśli mają odrobinę szczęścia, trafiają do schronisk. Pamiętajmy o nich. Bawiąc się wesoło z okazji Dnia Dziecka, i dzieciaki i dorośli - wszyscy możemy im pomóc.

DZIEŃ DZIECKA W KONSTANCINIE 2015

We wspólnej zabawie uczestniczyć będzie Fundacja Świętego Franciszka Pomóż zwierzętom – naszym małym braciom oraz Przytulisko Prima-Vet działające na rzecz opieki nad bezdomnymi zwierzętami w Konstancinie-Jeziornie i na terenie naszej gminy. Będziemy również gościć Panią Natalię Kujawę z Malinowego Psa, dyplomowaną behawiorystkę zwierzęcą z licencją COAPE, zajmującą się konsultacjami behawioralnymi , terapią zachowania psów oraz pomocą w socjalizacji, wychowaniu i adopcji psów.

Fundacja Świętego Franciszka azyl dla bezdomnych kotów został założony w 1992 roku przez Panią Irenę Jarosz na terenie jej prywatnej posesji w Konstancinie-Jeziornie. Misją Kociego Azylu jest pomaganie bezdomnym zwierzętom i upowszechnianie humanitarnego stosunku do nich, w szczególności poprzez edukację dzieci i młodzieży. Obecnie w azylu przebywa około 300 kotów i kilka psów, znajdując tam pomoc i opiekę. Fundacja jest organizacją charytatywną, działającą dzięki pracy wielu wolontariuszy i środkom ofiarowanym przez ludzi wielkiego serca.

Przytulisko Prima-Vet od wielu lat współpracuje z gminą Konstancin-Jeziorna, gdzie pomaga zagubionym i porzuconym stworzeniom. Psy i koty trafiające pod ich opiekę mogą liczyć na pomoc weterynaryjną oraz profesjonalne przygotowanie do adopcji. Dzięki współpracy z behawiorystami, treserami oraz licznym gronem wspaniałych wolontariuszy podopieczni przytuliska mogą liczyć na czułość i wspaniałą opiekę.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka, znajdzie się loteria, z której całkowity dochód zostanie przekazany Fundacji Świętego Franciszka, aby pomóc bezdomnym zwierzętom. Prace artystyczne, które będą fantami na loterię przygotowują zarówno dzieci jak i dorośli – członkowie sekcji artystycznych Konstancińskiego Domu Kultury. A jeśli Państwo, lub Wasze dzieci, chcielibyście przygotować i przekazać na ten cel swoje prace (obrazy, rysunki, czy inne rękodzieło) – serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt z działem organizacji KDK.

W Fundacji i Przytulisku, bezdomne zwierzęta znajdują schronienie i pełną miskę, ale przecież potrzebują czegoś więcej… Nasłuchują, wypatrują, czekają. Może już zaraz pojawi się ich człowiek i zabierze je do domu… Czy znacie to uczucie, kiedy zakończony zimnym nosem psi pyszczek podbija naszą rękę, domagając się pieszczot? Czy doświadczyliście tego ciepła, kiedy kot na dzień dobry „strzela baranka” i mruczy niczym mały traktorek? Czy marzycie o własnym zwierzaku w domu, tylko odkładacie decyzję? Może to właśnie ten dzień? Fundacja i Przytulisko zaprezentują Państwu zwierzęta, które czekają na adopcję i nowy ciepły dom.

Nie namawiamy, oczywiście, do podejmowania pochopnych decyzji, bo przygarnięcie zwierzęcia, to wielka odpowiedzialność, ale zachęcamy do rozważenia takiej możliwości. Warto o tym pomyśleć, bo wzięty ze schroniska pies czy kot, będzie kochać swojego opiekuna całym sobą i nigdy nie przestanie.

W parku, zarówno dzieciaki jak i dorośli, będą mogli spotkać się i porozmawiać z panią Natalią Kujawą, behawiorystką zwierzęcą, która wytłumaczy jak porozumiewać się ze zwierzętami, odczytywać ich mowę ciała oraz jak najlepiej zaopiekować się zwierzakiem po przejściach i zdobyć jego zaufanie.

Podczas imprezy chcielibyśmy również zaprezentować Państwu plenerową wystawę fotografii naszych konstancińskich pupili zatytułowaną Mój Przyjaciel…, której pomysłodawcami są uczestnicy spotkań CDN – Czas Dla Nas – działającej w Konstancińskim Domu Kultury. Zachęcamy do przyniesienia zdjęć Waszych zwierzaków.

W programie naszej wspólnej zabawy, w amfiteatrze i na terenie Parku Zdrojowego, przewidzianych jest mnóstwo atrakcji:

Amfiteatr:


Program muzyczny dla dzieci Kolorowe piosenki – koncert, podczas którego wykonywane będą znane i lubiane utwory z repertuaru Majki Jeżowskiej oraz innych popularnych wykonawców.

Szalony pokaz psów, czyli Taniec na 12 łap – w pokazie wystąpią psy rzadko spotykanych ras i zaprezentują niesamowite umiejętności współpracy z człowiekiem. Wiele sztuczek, pokazy psich sportów i dobra zabawa gwarantowane!

Przedstawienie dla dzieci W królestwie leniwego Smoka Śpiocha - interaktywna bajka w planie aktorsko-lalkowym, która opowiada o niesfornym smoku. Nasz bohater to kapryśny zrzęda, przemieniony przez promienie słoneczne w miłe i poczciwe stworzenie. Zapraszamy do zabawy!

Plener :
- Plenerowa wystawa fotografii konstancińskich pupili pt. Mój Przyjaciel…,
- Spotkanie dla dzieci Jak rozmawiać ze swoim psem,
- Konsultacje z panią Natalią Kujawą, behawiorystką zwierzęcą,
- Przejażdżki kucykami i spotkanie z osiołkiem,
- Dmuchane zabawki, kule wodne, karuzela,
- Loteria,
- Zabawy i konkursy sportowe,
- Animacje, zabawy i konkursy dla dzieci,
- Malowanie buzi,
- Pokazy wielkich baniek mydlanych,
- Warsztaty plastyczne, podczas których będziemy wspólnie malować ulubione zwierzaki,
- Warsztaty naukowe dla dzieci,
- Warsztaty rzeźbienia w glinie,

Zbiórka zdjęć konstancińskich pupili i prac na loterię. Zdjęcia w formacie A5 lub A4 lub prace, opisane z tyłu (imię i nazwisko właściciela zwierzaka i autora zdjęć, kontakt do niego, imię zwierzaka lub gatunek) prosimy przynosić do KDK ul. Mostowa 15 w godz. 9-18 (recepcja). W razie pytań prosimy o kontakt z działem organizacji KDK, Tel. 22 484 20 21 – Agnieszka Wiśniowska.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=8635
Informacje31 maja 2015, 12:00,

Konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania części Parku Miejskiego w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W niedzielę 31 maja 2015 r. w Parku Miejskim odbędą się konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania części Parku Miejskiego obejmującej teren obecnego boiska oraz terenu przylegającego. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta i Gminy zbierać będą opinie, wizje i wnioski mieszkańców dotyczące wspomnianego obszaru w godzinach 12.00-15.00 na specjalnym stoisku przygotowanym podczas corocznego Pikniku Rodzinnego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców, organizacje oraz młodzież.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie