Informacje27 lutego 2018, 17:05,

Dzień bezpiecznego internetu z udziałem policjantów w Konstancinie-Jeziornie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie- Jeziornie podsumowano trwające tu od kilku tygodni działania pod nazwą „Dzień bezpiecznego Internetu”. Ta akcja przeprowadzana jest na całym świecie, a w naszym kraju od 2005 roku. W tegorocznej edycji uczestniczyli również nasi policjanci.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU Z UDZIAŁEM POLICJANTÓW W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Mimo, że akcja prowadzona jest pod nazwą „Dzień bezpiecznego internetu” to trwa ona przez kilka tygodni i to na całym świecie. W Polsce zaistniała po raz pierwszy w 2005 roku. W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej numer 2 w Konstancinie- Jeziornej do wspólnych działań zaprosili także policjantów.

Przez kolejne dni w szkole prowadzone były warsztaty, zajęcia i spotkania dotyczące nowych technologii i możliwości jakie daje ona uczniom i nie tylko.

Podczas zajęć policjanci zwrócili także uwagę na rożne związane z tym zagrożenia. Przedstawiono program o cyberprzestępczości, mowie nienawiści i agresji, która obecnie funkcjonuje w świecie wirtualnym, lecz jej wpływ na realność jest coraz większa.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU Z UDZIAŁEM POLICJANTÓW W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Często nie łatwe pytania i podnoszone tematy wzbudzały aktywny udział niemal 220 uczniów uczestniczących w ostatnich podsumowujących zajęciach z udziałem mł. aspirantów Tomasza Awiera i Sebastiana Majewskiego z komisariatu policji w Konstancinie- Jeziornej oraz kom. Jarosława Sawickiego z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Dyrekcji szkoły i kadrze pedagogicznej oraz uczniom dziękujemy za zaproszenie.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje27 lutego 2018, 17:11,

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ - debata społeczna w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Policjanci wspólnie z władzami miasta i gminy Piaseczno uczestniczyli w debacie społecznej skierowanej szczególnie do seniorów. Tematem przewodnim spotkania w Zalesiu Górnym były niebezpieczeństwa związane oszustwami na tzw. fałszywego policjanta lub wnuczka, a także bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE - MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW - DEBATA SPOŁECZNA W ZALESIU GÓRNYM

Na terenie Gminy Piaseczno policjanci wspólnie z władzami samorządowymi po raz trzeci w tym roku przeprowadzili debatę społeczną w ramach projektu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Tym razem spotkanie zostało przeprowadzone w Zalesiu Górnym. Tematami wiodącymi był wzrost aktywności osób próbujących dokonać wyłudzeń i oszustw od seniorów popularną metodą “na wnuczka” i “na policjanta”, a także bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Przypominamy, że gmina Piaseczno wraz z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie od kilku tygodni prowadzi wspólną akcję edukacyjną mającą na celu uświadomienie osobom starszym oraz ich otoczeniu niebezpieczeństwa, jakie im grozi ze strony oszustów podających się np. za „policjantów”.

W ramach tej kampanii informacyjnej odbywają się spotkania z organizacjami senioralnymi oraz mieszkańcami, a także akcja informacyjna w mediach. W Zalesiu Górnym podczas spotkania z mieszkańcami nie zabrakło i tego tematu. Komendę Powiatową Policji z Piaseczna reprezentował Zastępca Komendanta Pan podinsp. Robert Pach. Ze strony władz samorządowych w spotkaniu uczestniczyli Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Pani Hanna Kułakowska Michalak oraz Pan Krzysztof Kasprzycki. Uczestnicy debaty mieli również okazję spotkać się z kierownikiem posterunku w Zalesiu Górnym Panem asp.szt. Robertem Walosem oraz tutejszymi dzielnicowymi Panami asp. Robertem Berbesiem oraz st.sierż. Robertem Sybickim.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie