Informacje27 lutego 2018, 17:11,

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ - debata społeczna w Zalesiu Górnym

Policjanci wspólnie z władzami miasta i gminy Piaseczno uczestniczyli w debacie społecznej skierowanej szczególnie do seniorów. Tematem przewodnim spotkania w Zalesiu Górnym były niebezpieczeństwa związane oszustwami na tzw. fałszywego policjanta lub wnuczka, a także bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE - MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW - DEBATA SPOŁECZNA W ZALESIU GÓRNYM

Na terenie Gminy Piaseczno policjanci wspólnie z władzami samorządowymi po raz trzeci w tym roku przeprowadzili debatę społeczną w ramach projektu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Tym razem spotkanie zostało przeprowadzone w Zalesiu Górnym. Tematami wiodącymi był wzrost aktywności osób próbujących dokonać wyłudzeń i oszustw od seniorów popularną metodą “na wnuczka” i “na policjanta”, a także bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Przypominamy, że gmina Piaseczno wraz z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie od kilku tygodni prowadzi wspólną akcję edukacyjną mającą na celu uświadomienie osobom starszym oraz ich otoczeniu niebezpieczeństwa, jakie im grozi ze strony oszustów podających się np. za „policjantów”.

W ramach tej kampanii informacyjnej odbywają się spotkania z organizacjami senioralnymi oraz mieszkańcami, a także akcja informacyjna w mediach. W Zalesiu Górnym podczas spotkania z mieszkańcami nie zabrakło i tego tematu. Komendę Powiatową Policji z Piaseczna reprezentował Zastępca Komendanta Pan podinsp. Robert Pach. Ze strony władz samorządowych w spotkaniu uczestniczyli Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Pani Hanna Kułakowska Michalak oraz Pan Krzysztof Kasprzycki. Uczestnicy debaty mieli również okazję spotkać się z kierownikiem posterunku w Zalesiu Górnym Panem asp.szt. Robertem Walosem oraz tutejszymi dzielnicowymi Panami asp. Robertem Berbesiem oraz st.sierż. Robertem Sybickim.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje3 marca 2018, 10:00,

SZTUCZKI ZE SZTUKĄ - trójkąty i kwadraty Pabla Picasso

3 marca 2018 roku Muzeum Regionalne w Piasecznie zaprasza na spotkanie ze sztuką w ramach serii: SZTUCZKI ZE SZTUKĄ / Trójkąty i kwadraty Pabla Picasso. Będą to warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat. Miejsce: Piaseczno, Pl. Piłsudskiego 9 (Przystanek Kultura). Wstęp 10 złotych. Zapisy (22) 756 76 00 wew. 17, muzeumpiaseczno@kulturalni.pl Zapraszamy.

SZTUCZKI ZE SZTUKĄ - TRÓJKĄTY I KWADRATY PABLA PICASSO