Informacje27 lutego 2018, 17:11,

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ - debata społeczna w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Policjanci wspólnie z władzami miasta i gminy Piaseczno uczestniczyli w debacie społecznej skierowanej szczególnie do seniorów. Tematem przewodnim spotkania w Zalesiu Górnym były niebezpieczeństwa związane oszustwami na tzw. fałszywego policjanta lub wnuczka, a także bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE - MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW - DEBATA SPOŁECZNA W ZALESIU GÓRNYM

Na terenie Gminy Piaseczno policjanci wspólnie z władzami samorządowymi po raz trzeci w tym roku przeprowadzili debatę społeczną w ramach projektu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Tym razem spotkanie zostało przeprowadzone w Zalesiu Górnym. Tematami wiodącymi był wzrost aktywności osób próbujących dokonać wyłudzeń i oszustw od seniorów popularną metodą “na wnuczka” i “na policjanta”, a także bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Przypominamy, że gmina Piaseczno wraz z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie od kilku tygodni prowadzi wspólną akcję edukacyjną mającą na celu uświadomienie osobom starszym oraz ich otoczeniu niebezpieczeństwa, jakie im grozi ze strony oszustów podających się np. za „policjantów”.

W ramach tej kampanii informacyjnej odbywają się spotkania z organizacjami senioralnymi oraz mieszkańcami, a także akcja informacyjna w mediach. W Zalesiu Górnym podczas spotkania z mieszkańcami nie zabrakło i tego tematu. Komendę Powiatową Policji z Piaseczna reprezentował Zastępca Komendanta Pan podinsp. Robert Pach. Ze strony władz samorządowych w spotkaniu uczestniczyli Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Pani Hanna Kułakowska Michalak oraz Pan Krzysztof Kasprzycki. Uczestnicy debaty mieli również okazję spotkać się z kierownikiem posterunku w Zalesiu Górnym Panem asp.szt. Robertem Walosem oraz tutejszymi dzielnicowymi Panami asp. Robertem Berbesiem oraz st.sierż. Robertem Sybickim.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje3 lutego 2018, 10:00,

IV Bieg Żołnierzy Niezłomnych w Łazach oraz Magdalence


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

3 marca 2018 roku odbędzie się IV Bieg Żołnierzy Niezłomnych w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorzy i sponsorzy: Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łazach - Magdalence www.magdalenka.edupage.org, rzymsko-katolicka parafia pw. św. Marii Magdaleny w Magdalence, Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Centrum Sportu w Gminie Lesznowola, Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli.

BIEG ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH W MAGDALENCE

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych program:
11.00 - rejestracja zawodników w budynku LO ul. Wiejska 2, Łazy
12.00 - uroczyste powitanie
12.15 - zapalenie znicza przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego
12.30 - START biegu
13.15 - żywa lekcja historii - inscenizacja historyczna
14.00 - koncert pieśni patriotycznej
ok. 15.00 - zakończenie.

BIEG ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH W MAGDALENCE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie