Informacje12 lutego 2007, 00:00,

Dofinansowanie Unii Eurpejskiej na drogę do Góry Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zarząd Mazowsza wydłużył listę kluczowych projektów, które zostaną dofinansowane ze środków unijnych. Wśród nich znalazła się rozbudowa drogi z Warszawy przez Konstancin do Góry Kalwarii. Kluczowe projekty to te, które nie będą konkurować z innymi inwestycjami o dofinansowanie ze środków unijnych. Właśnie dołączono do niej rozbudowę drogi nr 724 z Warszawy przez Konstancin do Góry Kalwarii. Ta podziurawiona trasa będzie nie tylko wyremontowana, ale także poszerzona m.in. o pobocza. Ma powstać także obiecywana od lat obwodnica Konstancina-Jeziorny. Do końca 2008 roku zostanie ukończony dokładny projekt przebudowy. Inwestycja pochłonie przynajmniej kilkadziesiąt milionów złotych. Droga ma zostać zmodernizowana w 2009 roku.

żródło: gazeta.pl
autor/źródło: Powiat piaseczyński - Konstancin Góra Kalwaria

Napisz komentarz

Informacje14 lutego 2007, 00:00,

Walentynki - jak spędzacie Dzień Zakochanych


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Tego dnia ludzie wysyłają do ukochanych walentynkę - wiersz albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. Walentynki to święto wszystkich zakochanych, zarówno tych którzy są zakochani, jak i tych którzy są nieśmiali i obawiają się wyznać swoje uczucie. Walentynki to szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego.

Walentynki jest to wyjątkowy dzień, który skłania nas do okazania ukochanej osobie, tego co naprawdę czujemy, a na co dzień nie mamy czasu i sposobności, żeby to wyrazić. Korzystajmy zatem z tych chwil i słowami, czynami wyraźmy to, co podpowiada nam serce.

Walentynki na stałe wpisały się do naszych kalendarzy, większość z nas wie o Dniu Zakochanych, a ponad połowa zamierza go spędzać w wyjątkowy sposób. Podobnie jak przed rokiem, większość badanych (97 proc.) wie o Dniu Zakochanych, a ponad połowa (56 proc.) zamierza go spędzać w wyjątkowy sposób. Choć decyzje i plany dotyczące Walentynek w niektórych przypadkach wyraźnie różnią kobiety i mężczyzn, zakochani zamierzają w ten dzień wyrazić swoje uczucia przede wszystkim w stosunku do swoich życiowych partnerów (77 proc.) - wynika z badania Gemius.

W 2007 roku polscy internauci najchętniej będą świętować Walentynki obdarowując bliską osobę. Dokładnie tak samo liczna, jak w roku poprzednim, grupa badanych (42 proc.), którzy będą obchodzić Dzień Zakochanych, zamierza kupić z tej okazji prezent. Niemal jedna trzecia internautów obchodzących Walentynki (29 proc.) myśli o wysłaniu walentynkowych życzeń lub kartki, a romantyczną kolację 14 lutego planuje 23 proc. ankietowanych świętujących Dzień Zakochanych. W tym roku odsetek osób, które podczas badania nie miały sprecyzowanych planów na walentynkowy wieczór, spadł o 5 punktów procentowych w porównaniu do roku ubiegłego. Wzrosła za to o 4 punkty procentowe liczba internautów, którzy nie planują obchodzić tego dnia w szczególny sposób – pokazują wyniki badania Gemius SA. Być może te zmiany są przejawem krystalizowania się postaw wobec obchodzenia Walentynek wśród polskich internautów.

Wyniki badania wskazują na różnice w walentynkowych planach kobiet i mężczyzn. Więcej pań (26 proc.) niż panów (21 proc.) myśli o kolacji, bądź wizycie w kawiarni. Natomiast znacznie liczniejsza grupa mężczyzn (42 proc.) niż kobiet (4 proc.) planuje wręczyć swojej Walentynce kwiaty. Jednak panowie i panie jednym głosem mówią o chęci obdarowania najbliższej osoby z okazji Walentynek – prezent zamierza kupić 42 proc. kobiet i 42 proc. mężczyzn. Różnice w postawach wobec obchodzenia Dnia Zakochanych zmieniły się także na przestrzeni lat. W tym roku wyraźnie mniej kobiet, w porównaniu do zeszłorocznego badania, wyśle z tej okazji kartkę (27 proc.), wzrósł zaś odsetek mężczyzn, którzy planują napisać życzenia.

Popularność prezentów wręczanych z okazji Walentynek rośnie. Są już nieodłącznym elementem obchodzonego Dnia Zakochanych. Kupujemy je przede wszystkim osobie, z którą jesteśmy w związku (43 proc.). Mniej, bo niemal jedna trzecia (28 proc.) badanych, zamierza obdarować innych, z którymi łączą ich ciepłe uczucia. Warto podkreślić, że spośród internautów deklarujących chęć zakupu prezentu na Walentynki, tylko 7 proc. uczyni to za pośrednictwem internetu. Największa grupa z nich (9 proc.) w sklepie internetowym wybierze bieliznę.

Więcej informacji z badań Genius możecie przeczytać w komunikacie prasowym w formacie - *.doc

Jesteśmy ciekawi, jak mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego spędzają Walentynki? Domyślamy się, że pisząc tą informację nikt jej nie skomentuje, bo prywatny serwis powiatu piaseczyńskiego nie ujrzał jeszcze światła dziennego. Jednak po uruchomieniu serwisu zachęcamy Was do pisania o swoich pomysłach na oryginalny i romantyczny wieczór. Wasze pomysły na pewno przydadzą się komuś za rok, przy kolejnych Walentynkach ;)
autor/źródło: 30
Tematy:

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie