Informacje4 kwietnia 2016, 08:00,

Dni otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Piaseczyński

Jak co roku, w pierwszej połowie kwietnia uczniowie gimnazjów oraz ich rodzice będą mogli odwiedzić wszystkie prowadzone przez Powiat Piaseczyński szkoły ponadgimnazjalne. Dni otwarte to doskonała okazja do porozmawiania z nauczycielami oraz dowiedzenia się, jak wygląda oferta edukacyjna i zajęcia dodatkowe. Doświadczenie poprzednich lat uczy, że takie spotkania bardzo pomagają w wyborze szkoły. A jest w czym wybierać, ponieważ wiele szkół powiatowych stawia na nowe, przyszłościowe kierunki edukacji. Przykładem może być Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie-Jeziornie, gdzie powstały kierunki dopasowane do specyfiki miejscowego rynku pracy i od pierwszego września ub. r. kształcą się tam przyszli rehabilitanci, technicy handlowcy, spedytorzy i logistycy.

DNI OTWARTE W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH PROWADZONYCH PRZEZ POWIAT PIASECZYŃSKI

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Piasecznie planuje w nadchodzącym roku szkolnym otworzyć dwa nowe kierunki: jeździec oraz ogrodnik(w Zasadniczej Szkole Zawodowej), a piaseczyński „Wiadukt” proponuje od nowego roku szkolnego naukę w zawodach: monter elektronik oraz mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych. Powiatowe szkoły ponadgimnazjalne na bieżąco reagują na potrzeby rynku pracy, zarówno tego lokalnego, jak i krajowego. Dzięki temu coraz więcej gimnazjalistów z terenu Powiatu Piaseczyńskiego będzie mogło znaleźć atrakcyjne kierunki nauczania blisko domu, bez konieczności dojeżdżania do Warszawy.

Harmonogram dni otwartych w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Piaseczyński:
• Zespół Szkół im. ppor. E. Gierczak w Górze Kalwarii (ul. Dominikańska 9E) - 2 kwietnia, godz. 9.00 - 11.00 http://zszgk.edupage.org/
• Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Piasecznie (ul. Chyliczkowska 20) - 5 kwietnia http://zsrcku.com.pl/index.php
• Zespół Szkół Nr 1 w Piasecznie (ul. Szpitalna 10) - 6 kwietnia, godz. 14.30 - 17.30 www.zs1piaseczno.pl
• II Liceum Ogólnokształcące im. E. Plater w Piasecznie (Aleja Brzóz 26) - 7 kwietnia, od godz. 17.00 www.platerowka-szkola.edu.pl
• Zespół Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii (ul. Budowlanych 14) - 7, 16 kwietnia, od godz. 10.00 www.zsz-gk.pl
• IV Liceum Ogólnokształcące im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie (ul. Chyliczkowska 17) - 8 kwietnia, od godz. 16.30 www.lopiaseczno.waw.pl
• Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie (ul. Mirkowska 39) - 8 kwietnia, godz. 17.30 - 19.00 www.zskj.pl

Wojciech Zmysłowski - Biuro Promocji Powiatu Piaseczyńskiego

Informacje2 kwietnia 2016, 12:00,

Otwarcie sezonu motocyklowego 2016 w Starej Iwicznej

2 kwietnia 2016 roku o godzinie 12:00 odbędzie się otwarcie sezonu motocyklowego 2016. Miejsce: Stara Iwiczna, parafia p.w. Zesłania Ducha Świętego ul.Słoneczna 7/9. Jak co roku serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą otwierającą sezon motocyklowy! Uroczystości rozpoczniemy punktualnie w samo południe od polowej Mszy Świętej, po której zapraszamy na grilla i spotkanie w serdecznym gronie. Przygotowujcie już motocykle, namawiajcie znajomych. Mile widziane są wszelkie pojemności, typy i roczniki. Dla każdego znajdzie się miejsce! Tych którzy chcą nas wspomóc przy organizacji spotkania zapraszamy już od 9:00.

OTWARCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO 2016

wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/1573726376281945/